Izolacja rur pomaga zaoszczędzić koszty ogrzewania ”,


Izoluj rury grzewcze © fefufoto, fotolia.com

Teraz jest idealny moment, aby zastosować prosty i przede wszystkim niedrogi sposób na dokręcenie śruby kosztów ogrzewania na nadchodzący sezon grzewczy - oczywiście w dół! Każdy metr odkrytej rury grzewczej kosztuje gotówkę. Można zaoszczędzić do 15 euro rocznie, izolując następnie gołe rury grzewcze.

Mało izolowana

Lato dobiega końca, rury grzewcze wciąż niesprawne i przeznaczone do prac remontowych. Chcąc w locie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, warto przyjrzeć się bliżej kotłowni. W wielu piwnicach obraz jest jednolity: rury ogrzewania i ciepłej wody rzadko są izolowane, a jeśli tak, to tylko połowicznie.

Wysoki potencjał oszczędności

W wielu przypadkach rurociąg na swojej drodze od kotła do grzejnika świeci otwarcie. Ma to jedną szczególną zaletę - w kotłowni zawsze jest cudownie ciepło, ale portfel jest ciasny. Trudno sobie wyobrazić, że ze względu na brak izolacji każdy odsłonięty metr rury skutkuje dodatkowymi kosztami ogrzewania nawet do 15 euro rocznie. W przypadku domu jednorodzinnego ze średnią 22 metrową rurą grzewczą w obszarze nieogrzewanym ten prosty środek izolacyjny może zaoszczędzić ponad 335 euro rocznie.

Sprawdź również rury ciepłej wody

Izolację rurociągu wykonuje się w kilku prostych krokach, a koszty materiałów na węże izolacyjne nie są warte wspominania. Są one dostępne w sklepach z narzędziami za jedyne 1 euro za metr. Jeśli chcesz jeszcze więcej zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, możesz zainwestować trochę więcej w materiał izolacyjny i profesjonalnie zaizolować nie tylko rury, ale również odsłonięte zawory i kształtki. Nawiasem mówiąc, warto też krytycznie przyjrzeć się rurom z ciepłą wodą. Ponieważ te przewody, w przeciwieństwie do rur grzewczych, są używane przez cały rok, istnieje również stosunkowo duży potencjał oszczędności, jeśli rury są odpowiednio izolowane.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here