Skrzynka roletowa

Ciemnienie bez utraty ciepła

Izolowana skrzynka roletowa © Beck + Heun GmbH

Rolety skutecznie zaciemniają pomieszczenie wieczorem, chronią przed niechcianymi spojrzeniami, zatrzymują letnie upały, a nawet mogą zapewnić skuteczną odporność na włamywaczy - w ciągu dnia znikają wygodnie i niewidocznie w nadprożu. Liczne zalety rolet są bezdyskusyjne. Skrzynka roletowa natomiast może stanowić słaby punkt energetyczny - zwłaszcza gdy roleta jest opuszczona.

Puste pudełko w ścianie zewnętrznej

Skrzynka rolety wbudowana w ścianę sprawia, że ​​ta część ściany jest cieńsza od pozostałych. Efekt mostka termicznego jest największy, gdy zwijana kurtyna jest opuszczona. Bo wtedy pudełko to nic innego jak pusta przestrzeń w elewacji. Tyle złych wiadomości. Dobrą rzeczą jest to, że skrzynkę rolety można łatwo doposażyć w izolację.


Strata energii przy nieizolowanych skrzynkach roletowych, źródło obrazu: Beck + Heun GmbH


Odnowione i izolowane skrzynki roletowe oszczędzają energię, źródło obrazu: Beck + Heun GmbH

Izolacja w puszce lub puszce przed ścianą

Specjalistyczna firma zajmująca się roletami i osłonami przeciwsłonecznymi może wyposażyć skrzynkę w skuteczny system izolacji od wewnątrz. Aby przy tej technologii osiągnąć jak największy efekt, roletę również należy natychmiast wymienić, szczególnie w przypadku starych rolet. Nowoczesne systemy są zwijane znacznie ciaśniej niż stare, kiedy są podciągane. Dzięki temu w pudełku jest wystarczająco dużo miejsca na wystarczającą ilość materiału izolacyjnego.

Drugą możliwością zamknięcia mostka termicznego jest zaprzestanie używania istniejącej skrzynki roletowej i jej całkowite wypełnienie izolacją. Zadanie rolety mogą wówczas pełnić nowoczesne rolety nadstawne, które mocowane są do elewacji od zewnątrz. Skrzynka rolety znajduje się wówczas poza termiczną przegrodą budynku i nie może powodować żadnych strat ciepła.

W przypadku montażu nowych rolet, dobrym wyborem będą rolety natynkowe

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here