Żyj piękniej: oto 3 najczęstsze błędy wyposażenia ”,

Zasadniczo świetnie jest, jeśli wcześniej wymyślisz kolorystykę dla poszczególnych pokoi i się jej trzymasz. Ciepła zieleń w salonie, niebieska w sypialni i jasna żółć w kuchni: Niestety szybko popełniasz błąd skupiając się na tym kolorze, przez co wnętrze wydaje się monotonne i nudne. Lepiej: wybierz od dwóch do trzech kolorów, które ładnie ze sobą współgrają i urozmaicają ogólny obraz. Ci, którzy lubią prostotę, mogą wybrać dwa neutralne odcienie i jeszcze jeden efektowny kolor, a odważni mogą wybrać dwa kolory uzupełniające.
Ten błąd wpływa nie tylko na ogólną koncepcję kolorystyczną pomieszczenia, ale często jest również zauważany w meblach, takich jak sofa. Meble do siedzenia są zwykle dostarczane z poduszkami w tym samym kolorze co tapicerka. Jeśli zamienisz je na inne poduszki lub po prostu zamienisz poszewkę na poduszkę, wnętrze będzie wyglądało o wiele bardziej żwawo i przytulnie.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj: Renowacja kolorów RAL: co to właściwie oznacza? Kolory ścian społecznościowych: Oto trendy na Renowację 2022 Który kolor ścian Ci odpowiada? Przystąpić do egzaminu

2. Błąd: po prostu umieść meble przy ścianie

Sofa, szafki, telewizor: wszystkie meble stoją pod ścianą? W takim razie najwyższy czas naprawić ten błąd konfiguracji. Nawet przy niewielkich pomieszczeniach można oderwać się od ścian – otwiera to zupełnie nowe możliwości. Na przykład przewiewna półka staje się optycznym przegrodą pokoju. W szczególności meble do siedzenia można łatwo przenieść na środek salonu. To sprawia, że ​​jest to towarzyskie miejsce spotkań dla rodziny i przyjaciół.

3. Błąd: dywany w niewłaściwym rozmiarze

Dzięki dekoracjom i tekstyliom domowym dom nabiera uroku i wygląda o wiele bardziej osobiście. Zasadniczo fajnie jest używać go do ustawiania akcentów. Dywany mają tę zaletę, że sprawiają, że pokoje są przytulniejsze. Dotyczy to nie tylko salonu, sypialni czy przedpokoju, ale także kuchni, łazienki czy dywanu pod stołem. Jednak w wielu pokojach widać, że ich właściciele niekoniecznie pomyśleli o tym, gdzie należy ułożyć dywan. Wybór odpowiedniego rozmiaru jest tutaj kluczowy. Należy wziąć pod uwagę trzy kwestie: wielkość pokoju, rozmieszczenie mebli i zamierzone położenie dywanu. W salonie obowiązuje następująca zasada: dywan powinien być o 20 centymetrów szerszy od sofy. Jeśli jednak chcesz stworzyć małą żywą wyspę, możesz wybrać znacznie większy model, na którym ustawione są meble wypoczynkowe. Tworzy to szczególnie przytulną atmosferę w mieszkaniu.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here