Certyfikat izolacyjności akustycznej”,

Certyfikat izolacji akustycznej w starym budynku

Dowód izolacyjności akustycznej jest jednym z dowodów fizyki budynku i musi być zawsze stworzony i złożony, jeśli elementy i konstrukcje zostaną zmienione w budynku w taki sposób, że wpłynie to również na izolację akustyczną. W przypadku zmiany sposobu użytkowania należy również przedstawić odpowiednie dowody. Sprawdzono zgodność z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi izolacyjności akustycznej zgodnie z normą DIN 4109 „Izolacyjność akustyczna w budownictwie”.

Należy przestrzegać izolacji akustycznej © blende11.zdjęcie, fotolia.com

Kiedy wymagana jest przepustka chroniąca przed hałasem??

W przypadku nowych budynków lub remontów wymagających aprobaty wymagany jest dowód ochrony przed hałasem, jeśli budynek podlega przepisom DIN 4109. To zawiera:

 • Budynki mieszkalne
 • budynek biurowy
 • szkoły
 • Szpitale
 • Hotele i inni dostawcy zakwaterowania

Świadectwo ochrony przed hałasem jest częścią wniosku budowlanego i należy go przedłożyć urzędom budowlanym wraz z innymi dokumentami.

Certyfikat izolacji akustycznej jest częścią zgłoszenia budowlanego © marco2811, fotolia.com Wskazówka: Stanowe przepisy budowlane regulują, kiedy wymagany jest dowód izolacji akustycznej. Zgodność z minimalnymi wymaganiami zgodnie z DIN 4109 jest wiążąca. aż do 30% zapisać

Regionalni rzemieślnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych regionalnych rzemieślników i firmy specjalistyczne, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Zawartość w certyfikacie ochrony przed hałasem

Dokumenty opisują konstrukcje, materiały i konstrukcje elementów, a także zawierają wzorcowe i standardowe konstrukcje, które służą jako podstawa do przetargu na projekt budowlany. Certyfikaty dźwiękoszczelności zazwyczaj składają się z trzech części:

 • Wymagania dotyczące izolacyjności akustycznej konstrukcji
 • Opis szczegółów konstrukcyjnych i środków konstrukcyjnych izolacji akustycznej dla instalacji technicznych budynku, takich jak windy, instalacje grzewcze, wentylacyjne i wodne
 • Matematyczny dowód zgodności z izolacją akustyczną zgodnie z DIN 4109
Zawartość w certyfikacie ochrony przed hałasem

Izolacyjność akustyczna elementów zewnętrznych takich jak elewacja, okna i konstrukcja dachu, które chronią wnętrze budynku przed hałasem zewnętrznym, musi być sprawdzona. Sprawdzana jest również izolacja akustyczna wewnątrz budynku: w tym ścianki działowe i stropy oddzielające do mieszkań innych osób oraz schody i izolacja akustyczna do instalacji budowlanych.

Izolacja chroni również przed niepożądanym hałasem Wskazówka: W nowej wersji normy DIN 4109 całkowicie zmieniono metodę obliczania izolacyjności akustycznej. Czyli nie tylko budowa budynku czy. Pokój, ale także sąsiednie pokoje. Izolacja akustyczna dzięki lepszej izolacji rur

Tworzenie i koszty dowodu izolacji akustycznej

Certyfikat dźwiękoszczelności jest zwykle wystawiany przez biuro inżynierskie, można zlecić mu również centra badań dźwiękoszczelności. Koszty są mierzone zgodnie z HOAI (harmonogram opłat dla architektów i inżynierów) i opierają się na trudności i zakresie projektu budowlanego. Z reguły 5 ‰ (na milę) kosztów budowy można wykorzystać na dowód.

Koszty i ceny za dowód izolacji akustycznej © eyetronic, fotolia.com Wskazówka: W związku ze świadectwem ochrony przed hałasem można również zlecić utworzenie świadectwa ochrony przed hałasem. Nie jest to jednak obowiązek.

Certyfikat izolacyjności akustycznej dla remontowanych budynków

Zasadniczo izolacyjność akustyczna zgodnie z DIN 4109 musi być przestrzegana również podczas renowacji starego budynku, o ile jest to budynek, który wymaga zabezpieczenia. Konstrukcje i materiały należy dobrać w taki sposób, aby można było udowodnić wymagane wartości izolacyjności akustycznej. Jednakże, jest kilka wyjątków. Orzeczenia sądowe, zgodnie z którymi izolacja akustyczna w starym budynku niekoniecznie musi spełniać wymogi obowiązującego orzecznictwa. W takich przypadkach stosuje się wartości obowiązujące podczas budowy budynku. Jednak takie podejście jest zawsze indywidualną decyzją.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here