Podatek od darowizn: 4 sposoby na zaoszczędzenie”,

Od każdej darowizny pewna składka jest wolna od podatku przez dziesięć lat. Dopiero wtedy możesz ponownie przekazać darowiznę. Jeśli więc planujesz odpowiednio wcześnie i zaczniesz rozdawać, możesz podzielić majątek, skorzystać ze zwolnienia podatkowego co dziesięć lat i zarobić realne oszczędności. Zasiłek zależy od relacji rodzinnych. Na przykład małżonkowie i zarejestrowani partnerzy z 500.000 euro to najwyższy zasiłek, a następnie dzieci, pasierbowie lub dzieci adoptowane z 400.000 euro.
 

Jeśli co dziesięć lat dajesz mniej i korzystasz z ulg wolnych od podatku, możesz przekazać swój majątek bez podatku.

Zdjęcie: iStock / CuorerouC

2. Wskazówka: skorzystaj z dodatku na zawartość gospodarstwa domowego

Innym dodatkiem jest tzw. dodatek na zawartość gospodarstwa domowego (§ 13 ust. 1, ErbStG). Na przykład, jeśli oddasz dom, przedmioty gospodarstwa domowego są objęte I klasą podatkową do zwolnienia 41.000 euro bez podatku. Do klasy podatkowej II i III musisz mieć 12.000 euro nie płacą podatków. W I klasie podatkowej masz również możliwość zakupu biżuterii i dzieł sztuki w wysokości do 12.000 euro do przejęcia bez podatku.

3. Wskazówka: daj za rogiem

Innym sposobem na zaoszczędzenie na prezencie jest podarowanie łańcuszkowego prezentu. Część prezentu jest najpierw przekazywana innej osobie, a następnie przekazywana faktycznemu odbiorcy. Na przykład ojciec może dać synowi 400.Przekaż 000 € jako dodatek. Ale jeśli nadal są pieniądze, może najpierw przekazać pozostałe pieniądze swojej żonie, która ma zwolnienie do 500.Może otrzymać 000 euro. A potem daje pieniądze ich synowi z kieszonką w wysokości 400.000 euro. Bardzo ważne jest, aby prezent nie był przewidziany umową. W przeciwnym razie urząd skarbowy może uznać za nadużycie wzoru.

Być może zainteresuje Cię również Prawo i podatki Podatek od spadków: oto, co otrzymuje państwo

4. Wskazówka: podaruj prezenty na specjalne okazje

Możesz również zaoszczędzić na podatkach dzięki okazjonalnym prezentom. Możesz je przekazać swoim bliskim w ciągu ich życia. Popularne okazje to urodziny, wesela, maturalne czy maturalne. Oczywiście kwoty muszą być adekwatne do okazji. Ponieważ urząd skarbowy szybko staje się podejrzliwy, gdy duże sumy pieniędzy płyną w kółko. Jeżeli urząd skarbowy zbada podejrzenie i założenie jest słuszne, w najgorszym przypadku może to doprowadzić do zgłoszenia oszustwa podatkowego.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here