Unikanie pleśni: 4 profesjonalne sztuczki”,

Regularna wentylacja to najprostszy sposób na zapobieganie pleśni. Działa to najlepiej, jeśli jednocześnie otworzysz kilka okien w przeciwległych pomieszczeniach, aby mógł powstać przeciąg w sensie wentylacji krzyżowej. Dobrze wiedzieć: stała wentylacja przez uchylne okno nie jest zbyt skuteczna, aby uniknąć pleśni. Prawie nie ma wymiany powietrza, raczej tracisz energię, a pomieszczenia się ochładzają. Lepiej więc wietrzyć trzy do czterech razy dziennie przy całkowicie otwartym oknie.

Wskazówka 2: podgrzewaj równomiernie

Zadbaj o równomierne ogrzewanie mieszkania – dotyczy to również wolnych mieszkań na wynajem. Ponieważ ciepłe powietrze może pomieścić więcej wody niż zimne powietrze. Idealne są temperatury około 20 stopni w salonach i około 16 do 18 stopni w sypialniach. Różnice temperatur między poszczególnymi pokojami nie powinny być większe niż pięć stopni.

Wskazówka 3: zmierz wilgotność

Wysoki poziom wilgotności w domu znacząco przyczynia się do powstawania pleśni we własnych czterech ścianach. Dlatego należy regularnie sprawdzać jej wysokość za pomocą higrometru. Należy jednak pamiętać, że modele różnią się znacznie pod względem dokładności. Najlepiej więc zasięgnąć porady przy zakupie. Idealna wilgotność wynosi od 40 do 60 procent. Jeśli zimą temperatura na zewnątrz jest bardzo niska, wilgotność również nie powinna przekraczać 50 procent. Pamiętaj jednak, że wilgotność w całym pomieszczeniu nie jest taka sama. Dlatego najlepiej mierzyć na środku pokoju. Jak tylko wilgotność przekroczy 60 procent, musisz działać.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Sprzątanie Usuwanie pleśni: najważniejsze wskazówki Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Test pleśni: Jak sprawdzić, czy masz pleśń w domu Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Najlepsze domowe sposoby na pleśń

Wskazówka 4: umieść meble poprawnie

Podczas zakładania możesz również upewnić się, że nie faworyzujesz pleśni. Dlatego nie należy stawiać mebli bezpośrednio przy ścianach zewnętrznych, w przeciwnym razie cyrkulacja powietrza zostanie zakłócona. Należy zachować minimalną odległość sześciu centymetrów.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here