Sypialnia ze skośnym sufitem: jak sprytnie ją umeblować ”,

Jeśli masz małą sypialnię pod dachem, zdecydowanie powinieneś wybrać jasne kolory, aby pomieszczenie wyglądało na bardziej otwarte, żywsze i większe. Wskazówka: już może mieć znaczenie, jeśli pomalujesz ciemne drewniane belki na biało, ponieważ następnie znikają one w tle. Jeśli nie chcesz rezygnować z ciemnego, drewnianego sufitu belkowego, powinieneś połączyć go z jasnymi wykładzinami podłogowymi i filigranowymi meblami - sypialnia wyglądałaby na zagraconą ciężkimi, ciemnymi meblami. Ciekawym pomysłem jest również pomalowanie tylko narożnika lub niewielkiej, ograniczonej powierzchni na mocny kolor w celu stworzenia dodatkowej głębi. Pamiętaj też, że niektóre kolory wpływają na twoje zachowanie podczas snu.

Pozycja łóżka w sypialni ze skośnym sufitem

W zasadzie łóżko nie powinno znajdować się na linii między drzwiami a oknem, ponieważ tam energia przepływa najszybciej i nie można się zrelaksować. Poza tym musiałbyś chodzić wokół niego, aby go przewietrzyć. Spadzisty dach jeszcze bardziej ogranicza Twoje możliwości. Więc jeśli ciągle uderzasz głową, gdy wstajesz, dobrym pomysłem może być ustawienie miejsca do spania na środku pokoju. Jeśli wysokie łóżko z materacem sprężynowym w ogóle nie pasuje do pokoju, może warto znaleźć nowe. W zasadzie do sypialni pod skośnym sufitem lepiej nadają się niskie modele.

Nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiednią pozycję łóżka. Wypróbuj różne opcje i wybierz miejsce, w którym czujesz się najbardziej komfortowo.

Zdjęcie: living4media / Studio Lumino

Stwórz miejsce do przechowywania w sypialni na poddaszu

Aby stworzyć miejsce do przechowywania pod spadzistym dachem, potrzebne są kreatywne pomysły. Z reguły zwykłe szafki i półki nie mieszczą się w ościeżnicy lub drążku kolanowym. Wtedy z jednej strony masz możliwość zamówienia mebli na zamówienie u stolarza. Dzięki temu możesz mieć pewność, że każdy zakątek i cała przestrzeń pod spadzistym dachem jest wykorzystana optymalnie. Ci, którzy wolą pożyczyć rękę, mogą na przykład zrobić odpowiednią szafę wnękową lub przymocować drążki na ubrania do skośnych sufitów.
Wskazówka: Szykowne kosze i pudełka do przechowywania to nie tylko piękne dodatki i można je w każdej chwili wymienić, ale także oferują dodatkową przestrzeń. Przestawiaj meble częściej, dopóki nie znajdziesz optymalnego rozwiązania dla siebie.

Właściwe oświetlenie pod spadzistym dachem

Istnieją również ważne kwestie do rozważenia, jeśli chodzi o oświetlenie. System szynowy z lampami sufitowymi doskonale nadaje się do nowoczesnych i prostych sypialni. Zaleta: oświetlenie nie zajmuje miejsca i dyskretnie wtapia się w pomieszczenie. Jeśli chcesz, aby oświetlenie przyciągało wzrok, najlepiej pracować z różnymi źródłami światła. Oświetlenie pośrednie na łóżku tworzy nastrojową atmosferę. Ponadto lampy stołowe lub ścienne zapewniają większą jasność w pomieszczeniu. Odradzamy żyrandole i inne lampy wiszące – zajmują dużo miejsca i wyglądają zbyt nieporęcznie w małym pomieszczeniu.

Lampki nocne tworzą przyjemną i przytulną atmosferę. W przypadku modeli z funkcją ściemniania oświetlenie można ustawić indywidualnie.

Zdjęcie: living4media / Claessens, Bieke

Meble i dekoracje w sypialni

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych pokoi w mieszkaniu na poddaszu obowiązuje zasada: Filigranowe i proste meble to podstawa! Zastanów się dokładnie, jakich mebli absolutnie potrzebujesz w swojej sypialni. Wszystko inne można uporządkować lub umieścić w innym miejscu. Oszczędzające miejsce designerskie elementy są nie tylko niezwykle praktyczne, ale również znacznie lepiej sprawdzają się w swoim życiu. Oczywiście nie musisz całkowicie rezygnować z przedmiotów dekoracyjnych i kolorów. Jednak powstrzymuj się kolorowymi i bujnymi materiałami. Lepiej tworzyć indywidualne akcenty, które w każdej chwili można wymienić. Zaleca się również pozostawienie możliwie wolnej powierzchni podłogi – dzięki temu pomieszczenie wydaje się większe.

Możesz stworzyć to coś za pomocą przedmiotów dekoracyjnych. Powstrzymaj się jednak od wzorów i pozostań w jednej rodzinie kolorów. 

Zdjęcie: living4media / Hallot, Olivier

Więcej pomysłów i wskazówek, jak urządzić sypialnię na najwyższym piętrze

  • Podział pokoju

Jeśli masz wyjątkowo dużą sypialnię ze spadzistym dachem, podzielenie pokoju może mieć sens. Nadają się do tego ścianki działowe, ekrany, ale także stara szafa pod warunkiem, że wysokość sufitu jest wystarczająca. Za nim może powstać garderoba. A co z trendem mieszkaniowym „En Suite”, czyli integracją łazienki z sypialnią?
 

  • Dekoracja dachu spadzistego

Nawet jeśli ściany na poddaszu nie są tak wysokie jak w normalnym pokoju, nie musisz rezygnować z dekoracji ściennych. Możesz również przymocować zdjęcia do pochyłego sufitu. Jeśli podoba Ci się trochę więcej zabawy, zawieś telefony komórkowe lub łapacze snów na belkach dachowych.
 

  • Ochrona przed upałem latem

Nie od dziś wiadomo, że ostatnie piętro nie jest najpopularniejszym pomieszczeniem latem. Jeśli nadal chcesz dobrze spać bez klimatyzacji, musisz zastosować inne metody, aby zatrzymać ciepło. Unikaj wszelkich ciemnych akcesoriów domowych i wyrzucaj z pokoju grube dywany i koce – dodatkowo ocieplają pomieszczenie. Niezbędne są również rolety lub plisy na świetlikach, które zapewniają wystarczającą ilość cienia w pomieszczeniu.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here