Projektowanie ściany sypialni: 10 kreatywnych przyciągających wzrok”,

Lustra działają jak stały reflektor energii i mogą poważnie zakłócać sen, dlatego zgodnie z Feng Shui należy je zakazać w sypialni. Ale ponieważ większość szafek w sypialni jest w to wyposażona, nie ma dla nich miejsca na ważnej ścianie naprzeciwko łóżka. Z kolei motywy pejzażowe, ziemiste niuanse i powściągliwe, relaksujące motywy działają uspokajająco i korzystnie na sen. Niezależnie od tego, czy jest to fantazyjna tapeta, nowa warstwa farby, czy galeria zdjęć: zebraliśmy dla Ciebie najpiękniejsze pomysły, dzięki którym możesz harmonijnie zaprojektować ścianę sypialni.

1. Egzotyczne motywy na ścianę sypialni

Witamy w miejskiej dżungli! Efektownie wzorzyste powierzchnie ścienne są idealne do wizualnego podziału pomieszczenia lub podkreślenia poszczególnych obszarów. Wielkoformatowy motyw dżungli stanowi kotwicę dla oka i tworzy widok, który zarówno osładza wczesne godziny poranne, jak i zwalnia przed pójściem spać. Ponieważ tego typu ściany obrazowe przyciągają uwagę, warto ograniczyć się do jednej ściany. Wrażenie pokoju staje się szczególnie harmonijne, jeśli kolory tapety zostaną ponownie podniesione w dekoracji, jak tutaj w kratę. 

Tapeta designerska o matowej strukturze powierzchni jest dostępna z jasnym lub ciemnym tłem. 

Zdjęcie: Rebelwalls.com

2. Ściana sypialni przycięta, aby wyglądała na starą

Idealny do osobistego wypoczynku: pomysłowo patynowane ściany promieniują spokojem minionych dni i tworzą świadomy kontrast z szybkim życiem codziennym. Z grubsza zaprojektowane ściany, takie jak ta, niosą orzeźwiający moment przypadkowości, niedoskonałości, a jednocześnie pewnej nonszalancji. Najlepsze: na efekt nie trzeba czekać stu lat ani mieszkać w toskańskim pałacu - w kilka godzin zaprojektujesz swoją ścianę w stylu vintage. Polega na kilku warstwach nakładanych jedna za drugą. Po malowaniu nakładane są kolejne trzy szkliwa w kolorze brązowym, czarnym i różowym i rozmywane w taki sposób, że powstaje nieregularna struktura. Twój zaufany rzemieślnik chętnie Ci doradzi. 

Przyciąga wzrok fanów stylu vintage i przyjaciół śródziemnomorskiego stylu życia: projekt ściany sypialni z kolorowym tynkiem. 

Zdjęcie: Broste Kopenhaga

3. Materiały do ​​czytania na ścianie sypialni

Marzenie dla wszystkich fashionistek: ekran z najpiękniejszymi modowymi rozkładami z najróżniejszych magazynów dostarcza inspiracji do stworzenia stroju dnia, gdy tylko się obudzisz. Szybko zrobione, łatwe i tak indywidualne, ponieważ poszczególne strony są przyklejane bezpośrednio do ściany i można je wielokrotnie dodawać.

Jeśli nasze pomysły na zaprojektowanie ściany do sypialni były do ​​tej pory zbyt harmonijne, może spodoba Ci się nieco bardziej makowa.

Zdjęcie: living4media / Bauer Syndication

Odpowiednik dla moli książkowych: częściowo ładnie ilustrowane, naklejone strony książki stają się dyskretnym, ale ekscytującym elementem przyciągającym wzrok na ścianie sypialni.  

Ten projekt ściany sypialni jest mniej krzykliwy, ale ton w ton.

Zdjęcie: living4media / Thordis Rüggeberg

4. Tapeta z różnicą

Dzięki temu pomysłowi na dekorację ścienną w sypialni zawsze masz na widoku swoich bliskich! Niezależnie od tego, czy jest to galeria przodków, czy kolaż najlepszych ujęć, tapeta „Familjen” jest idealnym tłem do kreatywnego zaprojektowania ściany naprzeciwko łóżka. Narysowane czarne ramki do zdjęć w różnych rozmiarach i formatach rozmieszczone są na białej powierzchni, którą można dowolnie wypełniać. 

Tapeta zrób to sam: dzięki temu pomysłowi sama ściana staje się rodzinnym albumem fotograficznym.

Zdjęcie: studiolisabengtsson.se

5. Martwa natura przed ścianą sypialni

Jedna ściana, mnóstwo pomysłów: podczas gdy biały kasetonowy cokół w dolnej części tworzy urok starego budynku, nad nim błyszczy designerska tapeta z ręcznie malowanym, naiwnym wyglądem. Z drugiej strony na podłodze pozostają czarno-białe obrazy roślin pochylonych swobodnie, w połączeniu z aranżacją prawdziwych roślin domowych. Wieczorem papierowe lampki oświetlają grupę we właściwym świetle.

Zdjęcia roślin to zawsze dobry pomysł, zwłaszcza w sypialni. Ponieważ nic nie zapewnia spokoju bardziej niż chwila nieśmiertelności.

Zdjęcie: pernillefolcarelli.dk

6. Sztuka na ścianie sypialni

Biel galerii obrazów wyróżnia się na tle szarej pomalowanej ściany. Różnej wielkości motywy i ramki są zorganizowane przez wyimaginowaną, poziomą dolną krawędź, na której wszystkie obrazy są wyrównane. 

Subtelny projekt sypialni w kolorze szaro-białym dla przyjaciół nowoczesnego stylu Scandi.

Zdjęcie: living4media / Henri Del Olmo

7th. Od ściany sypialni po prywatną galerię

Wiszące obrazy to sztuka sama w sobie. Jeśli lubisz urozmaicenie, możesz udekorować go na ścianie naprzeciw łóżka zawieszką linową jak w galerii, lub wykorzystać rury grzewcze do innego celu niż ten tutaj przewidziany. Ponieważ są one pomalowane na kolor ściany, elegancko się trzymają i dają przestrzeń do rozwijania motywów.

Twoje serce bije dla sztuki? Następnie ustaw galerię zdjęć z ulubionymi obrazami na ścianie w sypialni.

Zdjęcie: living4media / Anne-Catherine Scoffoni

ósmy. Silny kontrast dla większej ekstrawagancji

Dramatyczne czarne tło wygląda jak potężne passe-partout. Ponieważ czerń całkowicie pochłania światło, nadaje zebranym pracom maksymalną jasność. Wspólny mianownik, jakimi są pokrewne motywy w czerni i bieli, czynią aranżację jeszcze bardziej spójną. Ale bądź ostrożny: pokój również traci dużo światła, więc potrzebne są dobre pomysły na oświetlenie sypialni.

Odważne i nie dla wszystkich: ściana sypialni w kolorze czarnym, przed którą sztuka świeci jeszcze jaśniej.

Zdjęcie: living4media / Great Stock!

9. Dekoracja ścienna w stylu Japandi

Podczas gdy odsłonięta ceglana ściana emanuje industrialnym loftowym urokiem, przewymiarowane, inspirowane azjatycką ścianą przegrody podążają za trendem w meblach Japandi. Ci, którzy nie mają cegieł dekoracyjnych jako dekoracji ściennych, improwizują z tapetą lub panelami ściennymi przed sobą.

Odsłonięta ściana z cegły z azjatyckimi przegrodami ściennymi jest idealna jako ściana sypialni.

Zdjęcie: antropologia.com

10. Ściana w sypialni i meble w linii

Jeśli pomalujesz meble na ten sam kolor co ściana sypialni, uzyskasz szczególnie ekscytujący efekt: mebel optycznie się cofa i staje się prawie niewidoczny. W ten sposób przedmioty dekoracyjne wchodzą w grę, a meble nie zajmują miejsca.

Gdy meble i ściana sypialni są w tym samym kolorze, pokój wydaje się większy.

Zdjęcie: Ikea

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here