Czarna toaleta: nowy wygląd łazienki ”,

Czarna toaleta może jednak wyglądać nie na miejscu, jeśli wnętrze łazienki nie tworzy spójnej koncepcji. Czarna toaleta obok białej wanny szybko tworzy niepożądany wygląd szachownicy. Wanna powinna zatem mieć również ciemny design lub przynajmniej zawierać ciemne elementy. To samo dotyczy umywalek i półek znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie toalety.
Jeśli umieścisz czarną toaletę przed ciemną ścianą, płynnie wtapia się w łazienkę i znika w tle. Ale nawet przy jasnych ścianach czarna toaleta może być przemyślanym posunięciem, o ile ciemny kolor odbija się w wyłożonych kafelkami lustrach, podłogach lub elementach dekoracyjnych.
 

Tutaj czarna toaleta jest umiejętnie zintegrowana z ogólną koncepcją.

Zdjęcie: Walter Monti

Czarna toaleta ma wady?

Czarny jest zwykle bardziej wymagający w utrzymaniu, ponieważ osady kamienia są bardziej widoczne. Dlatego szczególnie ważne jest, aby w przypadku czarnych toalet, producent pokrył ceramikę skuteczną powłoką powierzchni. Zapewnia, że ​​kropelki wody, niczym kwiat lotosu, tworzą perełki, które usuwają brud i zanieczyszczenia. Ale spodziewaj się, że będziesz musiał częściej czyścić czarną toaletę pomimo dobrej powłoki - co niekoniecznie jest wadą. Aby nie uszkodzić powłoki podczas czyszczenia, ważne jest stosowanie odpowiednich środków do czyszczenia toalet na bazie kwasu.

Łazienka Czarna łazienka: dlaczego teraz jest gorąco Kuchnia Dlatego czarne kuchnie są teraz gorące

Czarna toaleta do Twojej łazienki: 5 modeli w skrócie

1. Villeroy & Boch Memento 2.0 toaleta naścienna

Dzięki lekko kanciastemu kształtowi czarna toaleta Villeroy & Boch nadaje się szczególnie do łazienek o industrialnym wyglądzie. Villeroy & Boch tworzy purystyczny wygląd, ściśle unikając widocznych śrub. Jak w dzisiejszych czasach jest to prawie standard, toaleta podwieszana jest bez kołnierza i zawiera delikatnie zamykającą się deskę sedesową. Program oszczędzający wodę zużywa o 1,5 litra mniej wody - dzięki czemu czarna toaleta jest nie tylko wizualną atrakcją, ale także oszczędza przy każdym spłukaniu.

Czarna toaleta Villeroy & Boch kosztuje około 390 euro.

Zdjęcie: Villeroy i Boch
 • Materiał: wyroby sanitarne;
 • Kolor: heban / mat
 • Deska sedesowa z miękkim zamknięciem: Tak
 • Producent: Villeroy & Boch

2. WC wisząca Impex

Miska WC bezkołnierzowa firmy Impex to połączenie klasyki z nowoczesnością. Funkcja miękkiego domykania zapewnia delikatne opuszczanie deski sedesowej. Jest szczególnie płaski i wykonany z wysokiej jakości duroplastu. Czarna matowa ceramika jest chroniona wysokiej jakości powłoką powierzchni, dzięki czemu osady są redukowane do minimum.
 

 • Materiał: wyroby sanitarne;
 • Kolor: czarny matowy
 • Deska sedesowa z miękkim zamknięciem: Tak
 • Producent: Impex Einrichtungs GmbH

3. Toaleta myjąca Aqua Bagno

Aqua Bagno ma w swojej ofercie elegancką toaletę w kolorze matowego antracytu. Oprócz zalet wolno opadającej deski sedesowej i miski bez kołnierza, toaleta posiada funkcję prysznica. Wbudowana dysza umożliwia kąpiel pod prysznicem zarówno z mieszaną, jak i zimną wodą. Aqua Bagno obiecuje użycie wysokiej jakości materiałów: wysokiej jakości ceramiki powlekanej i wysokiej jakości stali nierdzewnej.
 

 • Materiał: wyroby sanitarne;
 • Kolor: czarny matowy
 • Deska sedesowa z miękkim zamknięciem: Tak
 • Producent: Aqua Bagno

4. Toaleta ścienna Lux Aqua

Czarna toaleta Lux Aqua wygląda szczególnie harmonijnie i powściągliwie dzięki przejrzystemu wzornictwu bez narożników i krawędzi. Wysokiej jakości ceramika sprawia, że ​​czyszczenie czarnej toalety nie staje się stałą czynnością. Oprócz prawie bezgłośnej deski sedesowej z funkcją cichego domykania, Lux Aqua zapewnia również wyjątkowo wysoki komfort siedzenia.
 

 • Materiał: wyroby sanitarne;
 • Kolor: czarny matowy
 • Deska sedesowa z miękkim zamknięciem: Tak
 • Producent: Lux Aqua

5. Toaleta ścienna I-Flair Redonde

Czarna toaleta od I-Flair to dobra opcja, jeśli szukasz toalety z błyszczącą powierzchnią ceramiczną. Półokrągły kształt pasuje do niemal każdego stylu wyposażenia, a matowa pokrywa sedesu zapewnia spokój projektowi. Toaleta bez kołnierza jest kompatybilna ze wszystkimi elementami podtynkowymi, takimi jak Geberit, Grohe, Villeroy & Boch and Co.
 

 • Materiał: wyroby sanitarne;
 • Kolor: czarny / połysk
 • Deska sedesowa z miękkim zamknięciem: Tak
 • Producent: I-Flair

Czarna toaleta: czy trend zwycięży??

Remont łazienki jest drogi. Dlatego decyzja o zakupie czarnej toalety nie powinna być podejmowana z przeczucia. Nawet jeśli czerń pasuje praktycznie do wszystkiego i wygląda elegancko, to wygląda ekstrawagancko - zwłaszcza przed białą ścianą. Eksperci z branży są jednak przekonani, że trend na cieplejsze i ciemniejsze kolory w łazience utrzyma się w przyszłości i stanie się nowym standardem. Czarna toaleta to tylko jedna opcja. Jeśli jeszcze nie przekonuje Cię to stwierdzenie o wysokim kontraście, nie możesz się pomylić z toaletą w matowych odcieniach szarości i brązu (takich jak szarobrązowy, norkowy lub grafitowy).

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here