Budowa szwedzkiego domu: 8 modeli poniżej 200.000 euro”,

Sweden House Szwedzki dom w Schwarzwaldzie Know-how w zakresie nieruchomości Kupno domu wakacyjnego w Szwecji: tak możesz spełnić swoje marzenie

Typowa farba elewacyjna w kolorze czerwonym falun zmieszana z farbą błotną jest jednocześnie ekologiczna i trwała. Nawet przez dziesięć lat farba błotna może sprawić, że Twój szwedzki dom będzie świecić na czerwono dzięki przyjaznym dla środowiska konserwantom. Bez krzemionki lub witriolu żelaznego kolor elewacji naturalnie szybciej blaknie. Aby przywrócić przytulny efekt, musisz malować swój szwedzki dom co trzy do dwunastu lat.
Wskazówka: Jeśli chcesz zbudować dom w szwedzkim stylu, ale czerwony nie jest jednym z Twoich ulubionych kolorów, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Domy Sweden są również dostępne w kolorze żółtym, niebieskim, białym, zielonym i szarym.

Budowa szwedzkiego domu: zalety i wady

Zanim zbudujesz szwedzki dom, powinieneś być w stanie porównać wszystkie zalety i wady domów drewnianych:
Zalety

  • Szwedzki dom jest zrównoważony i ekologiczny – zarówno w budownictwie, jak i w życiu codziennym.
  • Dzięki naturalnym materiałom panuje dobry klimat w pomieszczeniu. Szczególnie alergikom żyje się lepiej w drewnianym domu.
  • Jeśli budujesz szwedzki dom, dom jest energooszczędny i zazwyczaj może być dotowany przez KfW-Bank.
  • Czas budowy szwedzkiego domu jest stosunkowo krótki, ponieważ jest to głównie dom prefabrykowany. Mimo to można go dostosować. Producenci przywiązują dziś do tego dużą wagę. Oczywiście to kosztuje więcej niż szwedzki domek z katalogu i bez zmian.

Szwedzkie domy są wykonane z drewna: jeśli budujesz szwedzki dom, jest on ekologiczny i zrównoważony.

Zdjęcie: iStock / anjajuli

niekorzyść

  • Projekt i charakterystyka optyczna szwedzkiego domu nie są przewidziane w każdym planie zagospodarowania. Oznacza to, że nie wszędzie można zbudować szwedzki dom. Może to wynikać na przykład z kształtu dachu lub nachylenia dachu, ale także z werandy.
  • W zależności od rodzaju malowania elewacji, elewację należy przemalowywać co trzy do dwunastu lat. Do wyboru: pigmentowany olej lniany, pigmentowana glazura lub warstwa farby. Ten ostatni trwa najdłużej.
  • W drewnianym domu trzeba zostawić więcej miejsca w ścianach na rury - bo drewniane ściany są w ciągłym ruchu. Dotyczy to również sytuacji, gdy budujesz szwedzki dom.
  • Jeśli Twój szwedzki dom jest słabo ocieplony lub uszczelniony, belki nośne mogą spleśnieć. Dokładna praca i rzetelni rzemieślnicy są zatem koniecznością. Dla Ciebie jako budowniczego oznacza to: miej oczy otwarte podczas przetargu na usługi rzemieślnicze.

Ile kosztuje szwedzki dom?

Jeśli chcesz wybudować szwedzki dom, ostateczne koszty - jak w przypadku każdego projektu budowlanego - zależą od wielu czynników: zaczynając od ceny nieruchomości, kosztów zagospodarowania, pytania czy chcesz mieć piwnicę, kosztów wykopu pracy, dodatkowe koszty budowy, wielkość twojego szwedzkiego domu i oczywiście wyposażenie twojego nowego domu.
Ważne jest, aby podczas planowania domu obliczyć koszt budowy domu. Koszty można zniwelować wkładem osobistym. W przypadku domu prefabrykowanego, a co za tym idzie w przypadku większości domów szwedzkich, domy drewniane można również kupić jako domki lub w różnych etapach rozbudowy. Wykwalifikowani budowniczowie wykonują następnie resztę pracy przy wsparciu pracowników budowlanych, rodziny i przyjaciół.
Pod względem ceny szwedzkie domy nie są zatem znacząco wyższe ani niższe od innych odpowiednio dużych i dobrze wyposażonych typów domów. Jako przybliżoną wskazówkę możesz wybrać między 125.000 i 165.Plan w 000 EUR. Zwykle płyta podstawowa nie jest wliczona w cenę. Rzadziej też garaże, częściej wiaty, ale nie zawsze. Nieco większy szwedzki dom o powierzchni około 150 metrów kwadratowych kosztuje nieco ponad 250 pod klucz.000 euro.

Zbuduj szwedzki dom za mniej niż 200.000 euro: Osiem najpiękniejszych modeli

Otrzymałeś tak wiele informacji na temat budowy szwedzkiego domu, że chciałbyś zobaczyć kilka konkretnych przykładów zastosowań. Oto osiem naszych najpiękniejszych modeli za mniej niż 200.000 euro.
 

1. Dom w Szwecji: Typ domu Tunö z Fjorborg

Na 84,6 metrach kwadratowych powierzchni mieszkalnej firma Fjorborg ma dwie sypialnie, otwarty salon i jadalnię, łazienkę, saunę, kuchnię i pomieszczenie gospodarcze w swoim szwedzkim domu Tunö. Producent podaje, że na metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej około 1.Trzeba obliczyć 900 euro. Dom, który producent nazwał na cześć duńskiej wyspy, kosztuje około 160, wliczając w to fundamenty, hydraulikę, prace elektryczne, koszty podłączenia domu, prace montażowe i malarskie.800 euro. Budowniczowie, którzy kupują drewniany dom jako zestaw i budują dom szwedzki, są znacznie tańsze we własnych domach: Wszystkie ściany, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, wszystkie okna i dach (dach dwuspadowy lub dach płatwiowy) są wliczone w cenę 600 euro za metr kwadratowy przestrzeni życiowej.

Śniadanie na tarasie przed Schwedenhaus Tunö to wyjątkowa atrakcja.

Zdjęcie: Fjorborg

2. Szwecja House: Blockhouse 98 od Finnscania

Za około 80.Firma Finnscania oferuje swój szwedzki dom Blockhaus 98 jako dom z zestawu. Bungalow ma fabrycznie dwuspadowy dach i oferuje 86,90 m2 powierzchni dla 3-4 osobowej rodziny: dwie sypialnie, kuchnia z jadalnią, salon, duża łazienka z wanną narożną, toaleta dla gości oraz pomieszczenie gospodarcze. Jeśli zbudujesz szwedzki dom i kupisz go jako dom z kości, zapłacisz 125.000 euro. Producent dostarcza szwedzki dom pod klucz do 159.000 euro.

W tym szwedzkim domu od Finnscania można również bardzo dobrze znieść zimę.

Zdjęcie: Finnscania

3. Szwecja House: Villa Alma Madsen od Aladomo

Model Villa Alma Madsen oferuje klasyczny dom jednorodzinny z półtora piętrami. Na łącznej powierzchni 107 m2 rozmieszczonych jest pięć pokoi, w tym trzy sypialnie, gabinet i salon, przy czym ten ostatni tworzy dużą otwartą przestrzeń z jadalnią i kuchnią. WC dla gości, hol i pomieszczenie techniczne na parterze oraz łazienka i mały korytarz na piętrze uzupełniają dom. Producent oferuje Villa Alma Madsen pod klucz lub jako dobudówkę. Szwedzki dom, który został nagrodzony srebrną niemiecką nagrodą Dream House Award 2018 w kategorii domów dla początkujących, ma grubość izolacji 240 milimetrów i jest dostępny od około 135.000 euro.

Sen w czerwieni i bieli: jak Villa Alma Madsen w Aladomo, wyobrażamy sobie typowy szwedzki dom.

Zdjęcie: Aladomo

4. Dom w Szwecji: Magnus z Akost

Dwie sypialnie, pokój gościnny lub gabinet, toaleta dla gości, kuchnia jadalna, łazienka, pomieszczenie techniczne oraz duży korytarz i przestronny salon z dużymi oknami i opcją drzwi tarasowych 114 metrów kwadratowych w szwedzkim domu Magnus by Akost. Bungalow odpowiedni do wieku kosztuje około 195.000 euro, jeśli mieszkasz w trzeciej strefie cenowej firmy. Akost oblicza inną taryfę za dostawę elementów drewnianych w zależności od odległości między placem budowy a magazynem centralnym. Dodatkowo, ani projekt ścian, ani wykładzina podłogowa nie są wliczone w podaną cenę. Więc jeśli budujesz szwedzki dom, za ostatnią warstwę farby trzeba zapłacić osobno. W zestawie fundament, ogrzewanie gazowe i wentylacja z odzyskiem ciepła.

Dwie sypialnie, pokój gościnny i toaleta dla gości: jeśli zbudujesz szwedzki dom i zdecydujesz się na ten bungalow Akost, masz wystarczająco dużo miejsca dla gości.

Zdjęcie: Akost

5. Dom w Szwecji: Villa Ulf Svenssen z Aladomo

Okno w kształcie półksiężyca nad drzwiami wejściowymi, katedralny sufit w salonie i wykusz z tyłu bungalowu, który zapewnia dużo światła, sprawiają, że szwedzki dom Villa Ulf Svenssen jest przytulnym domem. Aladomo zaaranżowało trzy sypialnie, dużą kuchnię z jadalnią, standardową łazienkę z prysznicem i wanną, toaletę dla gości, mały korytarz i pomieszczenie techniczne wokół serca domu, część dzienną, na 111 metrach kwadratowych powierzchni mieszkalnej przestrzeń. Koszt: od 160.000 euro.

Ten szwedzki dom Aladomo jest już dostępny od 160.000 euro.

Zdjęcie: Aladomo

6. Szwecja Dom: Bernd z Akost

Rzut przyziemia szwedzkiego domu Bernd z Akost o wymiarach 8,87 na 8,87 metra, podzielony na dużą część dzienną, kuchnię jadalną, pomieszczenie gospodarcze, toaletę dla gości i mały przedpokój. Na piętrze mały korytarz prowadzi do trzech sypialni, schowka i łazienki o powierzchni sześciu metrów kwadratowych. Za około 186.Możesz dostać dom jednorodzinny o powierzchni 114 metrów kwadratowych, jeśli mieszkasz wystarczająco blisko centralnego magazynu Akost. W przeciwnym razie cena wzrośnie tylko z powodu dostawy do innego kraju związkowego. Kiedy budujesz szwedzki dom, fundament, ogrzewanie gazowe i wentylacja z odzyskiem ciepła są już w cenie. Za projekt ścian, wykładziny podłogowe i końcowe malowanie elewacji trzeba dodatkowo zapłacić. Dzięki temu Schwedenhaus Bernd staje się niedrogim domem dla budowniczych z talentem rzemieślniczym, którzy mogą wykonać wszystkie te prace samodzielnie.

Mały, ale ładny: tak prezentuje się ten szwedzki dom od Akost.

Zdjęcie: Akost

7th. Szwecja House: Blockhouse 120 z Finnscania

Zadaszone wejście i taras domku z bali 120 firmy Finnscania nie pozostawiają wątpliwości, że ta chata z bali to szwedzki dom. Za około 130.Dostajesz zestaw do tego drewnianego domu o powierzchni 152,8 metra kwadratowego, w którym może mieszkać nawet sześć osób. Dom KfW55 ma dwuspadowy dach, pod którym znajdują się dwie duże sypialnie i łazienka. Za dopłatą sypialnię można łatwo podzielić na dwa oddzielne, mniejsze pokoje za pomocą ścianki działowej i dodatkowych drzwi. Duża sypialnia główna oferuje nawet miejsce na kącik do czytania. Na parterze znajduje się kolejna sypialnia dwuosobowa, duża kuchnia jadalna, przestronny salon, toaleta dla gości, hol i pomieszczenie gospodarcze. Jeśli nie chcesz samodzielnie budować domu z bali, możesz zapłacić 215.000 euro za goły dom lub za 285.000 euro na zakup wariantu pod klucz.

W tym drewnianym domu z Finnscania może mieszkać nawet sześć osób. Jeśli chcesz zbudować szwedzki dom, możesz kupić zestaw za około 130.Kup 000 euro.

Zdjęcie: Finnscania

ósmy. Dom w Szwecji: plan podstawowy E10-087.5 Bungalow od SchwörerHaus

Firma Schwörer Haus oferuje domy akcji, dla których obowiązuje podstawowy projekt, ale klienci mogą dowolnie dobrać okna, kształt dachu, projekt elewacji, drzwi, kuchnie i łazienki według własnego gustu. Z planu podstawowego E10-087.Możesz wynająć 5 bungalowów za 195.879 euro Zbuduj swój własny mały szwedzki dom na 87 metrach kwadratowych. Cena dotyczy górnej krawędzi płyty podłogowej i obejmuje gotowy do użycia sprzęt „Edition Extra”: Wszystkie prace malarskie i wykładziny podłogowe są wliczone w cenę.

Możesz zbudować własny szwedzki dom na podstawie tego podstawowego planu piętra od Schwörer Haus.

Zdjęcie: Dom Schwörera

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here