Usuwanie plam z potu: działa z tymi prostymi domowymi sposobami ”,

Nasz organizm działa trochę jak klimatyzacja – pocąc się stara się utrzymać temperaturę ciała na poziomie około 37 stopni Celsjusza.

Zdjęcie: Staras / iStock

Dlaczego plamy z potu są trudne do usunięcia??

Pot właściwie nie byłby problemem, bo jest bezbarwny. Tylko połączenie z tkanką tłuszczową i składnikami, takimi jak sole glinu dezodorantu, prowadzi do powstawania białych lub żółtawych plam potu na naszych ubraniach. Niektóre ubrania można czyścić w normalnym cyklu prania, podczas gdy inne mogą działać jeszcze gorzej, gdy wejdą w reakcję z detergentem. Bardzo uporczywych spraw nie da się nawet wyczyścić odplamiaczem z drogerii, ale trzeba je specjalnie potraktować.
Ogólna zasada: działać szybko! Im szybciej spróbujesz usunąć plamy z potu, tym łatwiej się ich pozbyć. Przeczytaj tutaj, co jest ważne.

Usuwanie plam z potu: wszystkie produkty na pierwszy rzut oka

ocet winny

Wszystkie zmywalne, raczej niewrażliwe tekstylia

proszek do pieczenia

Niewrażliwe, białe tkaniny

kwas cytrynowy

Białe tkaniny

Mydło żółciowe

Wszystkie zmywalne, raczej niewrażliwe tekstylia

Czysty alkohol

Delikatne tekstylia, takie jak jedwab, wełna itp.

Środek do czyszczenia protez / aspiryna

Niewrażliwe, białe tkaniny

Więcej na temat usuwania plam Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam z oleju: Najlepsze wskazówki i domowe środki zaradcze Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam edding: Te metody pomagają Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Usuwanie plam krwi: Najlepsze domowe środki zaradcze

Usuwanie plam z potu: tak to działa

Aby skutecznie usunąć plamy z potu w pralce należy ją ustawić na co najmniej 60 stopni Celsjusza. Tylko w ten sposób można zabić bakterie zawarte w pocie w pralce. Należy również użyć detergentu w płynie, ponieważ lepiej wnika we włókna tekstylne. Jednak wiele tekstyliów wykonanych z jedwabiu lub innych nie jest w stanie wytrzymać wysokich temperatur. Tutaj powinieneś najpierw wypróbować proste domowe środki zaradcze. Zaleta: często masz w szafie odpowiedni produkt.

Ocet pomaga w walce z plamami i zapachem potu

Dwie pieczenie na jednym ogniu: kiedy używasz octu do usuwania plam z potu, usuwasz również nieprzyjemny zapach wywoływany przez bakterie. Wystarczy namoczyć ubranie w zwykłym occie domowym (pięcioprocentowym kwasie) lub rozcieńczonej esencji octowej na kilka godzin, a następnie jak zwykle wyprać w pralce. Ten naturalny środek domowy nadaje się również do delikatniejszych i bardziej kolorowych tekstyliów.

Środek do czyszczenia octu pomaga nie tylko w walce z przebarwieniami spowodowanymi plamami potu, ale także przeciwko nieprzyjemnym zapachom.

Zdjęcie: Helin Loik-Tomson / iStock

Proszek do pieczenia białych tekstyliów

Plamy z potu można również szybko i skutecznie usunąć za pomocą sody oczyszczonej. Ostrożność: Proszek do pieczenia jest naturalnym środkiem wybielającym i należy go stosować tylko na niewrażliwych, białych tkaninach. Zwilżoną plamę posyp łyżeczką sody oczyszczonej i opuszkami palców dobrze wetrzyj w tkaninę. Pozostaw na około 30 minut, a następnie dokładnie spłucz. Następnie upierz jak zwykle w pralce z resztą prania.

Kwas cytrynowy do materiałów niewrażliwych

Naturalne domowe środki zaradcze to często najlepszy sposób na usunięcie plam z potu. W przypadku kuracji kwasem cytrynowym należy zmieszać 30 gramów kwasu cytrynowego z dwoma litrami wody i pozostawić ubrania w tym roztworze na kilka godzin. Następnie dokładnie wypłucz i wypierz w pralce jak zwykle. Należy jednak zachować ostrożność przy praniu kolorowym lub delikatnym. Sprawdzaj swoje ubranie raz za razem, gdy zaczyna działać.

Mydło żółciowe na uporczywe plamy

Klasyczne mydło żółciowe składa się z mydła twarogowego i żółci wołowej - ale jest również dostępne w wersji wegańskiej oraz w płynie i w postaci stałej. Aby usunąć za jego pomocą plamy z potu, należy go wetrzeć bezpośrednio w plamę. Następnie pozostawić na pół godziny, a następnie dokładnie spłukać. Pierz w pralce jak zwykle. Wciąż są widoczne pozostałości? Następnie po prostu powtórz proces jeszcze raz.

Kup teraz wegańskie mydło żółciowe od Frosch na Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Czysty alkohol do drobnych materiałów

Należy szczególnie uważać na jedwab, wełnę i podobne tekstylia. Ale nie martw się, plamy potu również można usunąć tutaj! W przypadku delikatnego jedwabiu czysty, a zatem bezbarwny alkohol okazał się bardzo skuteczny. Wylej wysokoprocentowy alkohol na czystą bawełnianą szmatkę i ostrożnie przetrzyj nią plamę potu, aż zniknie.

Przypadki szczególne: Z środkiem do czyszczenia protez lub aspiryną

Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka usuwanie plam potu za pomocą środka do czyszczenia protez brzmi niecodziennie. Ale jeśli to działa? Środek do czyszczenia protez zawiera wybielacz, który działa cuda na plamy potu na białym praniu. Aby to zrobić, rozpuść kilka tabletek w ciepłej wodzie i nałóż roztwór na plamę potu. Pozostaw na około pięć minut, a następnie zetrzyj roztwór.
 

Aspiryna pomaga nie tylko na bóle głowy, ale także na plamy z potu. Wystarczy zmielić 1 do 2 tabletek paracetamolu lub aspiryny i wymieszać z niewielką ilością wody, aż do uzyskania kremowej konsystencji. Pokryj nim plamę i pozostaw na maksymalnie pół godziny, aby zadziałało lekko kwaśne pH tabletki.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here