Telefon komórkowy dla seniorów: praktyczny i łatwy w obsłudze telefon komórkowy”,

Przy odrobinie praktyki szybko zrozumiesz telefon komórkowy seniora i nie będziesz chciał z niego zrezygnować.

Zdjęcie: iStock / Markus Wegmann

Dodatkowe funkcje telefonu komórkowego seniora

Wiele starszych telefonów komórkowych ma specjalne funkcje. W zależności od Twojej sytuacji życiowej i stanu zdrowia przydatne mogą być następujące funkcje:

 1. Parowanie z aparatem słuchowym: Te starsze telefony komórkowe są podłączone bezpośrednio do aparatu słuchowego za pomocą cewki indukcyjnej. Dzięki temu osoby z problemami ze słuchem mogą dobrze zrozumieć rozmówcę.
   
 2. Bluetooth: Wiele modeli można podłączyć do aparatu słuchowego przez Bluetooth, jeśli jest do tego przystosowany. Są również idealne dla seniorów, którzy jeżdżą własnymi samochodami, ponieważ starsze telefony komórkowe można podłączyć do zestawu głośnomówiącego w samochodzie przez Bluetooth.
   
 3. Przycisk alarmowy i GPS: Telefony komórkowe dla osób starszych z przyciskiem połączenia alarmowego i GPS zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo. W przypadku upadku lub innych problemów zdrowotnych często nie jest możliwe normalne korzystanie z telefonu komórkowego. Wtedy ratunkiem może być przycisk alarmowy. Dobrze widoczny i łatwo dostępny przycisk często znajduje się z tyłu urządzenia. Jego naciśnięcie powoduje wysłanie połączenia alarmowego i powiadomienie pogotowia ratunkowego lub krewnych. Dostępne są również smartfony dla seniorów z aplikacją do połączeń alarmowych. W sytuacji awaryjnej aplikacja lokalizuje pozycję użytkownika, aby powiadomić krewnych lub służby ratunkowe.
   
 4. Czujnik upadku: Wiele starszych telefonów komórkowych z przyciskiem alarmowym ma również czujnik upadku. To natychmiast rejestruje, kiedy starsza osoba upada na podłogę z telefonem komórkowym. Połączenie alarmowe jest następnie uruchamiane automatycznie w przypadku upadku. 
   
 5. Funkcja głośnomówiąca: Trzymanie telefonu komórkowego przy uchu przez długi czas podczas wykonywania połączenia jest często niewygodne. Telefon komórkowy dla seniorów z funkcją głośnomówiącą można zatem odłożyć podczas rozmowy. Jest to znacznie wygodniejsze dla wielu seniorów, zwłaszcza jeśli mają problemy zdrowotne z rękami, ramionami lub uszami.
   
 6. kamera: Aparat jest szczególnie łatwy w obsłudze na telefonie komórkowym lub smartfonie seniora. Operacja odbywa się na przykład za pomocą praktycznego klawisza skrótu. Seniorzy nie muszą długo szukać funkcji aparatu, ale mogą spontanicznie zrobić świetne ujęcie.

Dobrze wiedzieć: Kto jest automatycznie powiadamiany w nagłych wypadkach, zależy od modelu telefonu komórkowego i indywidualnych ustawień użytkownika. W niektórych systemach możliwe jest również przechowywanie numerów telefonów kilku osób. 

Uchwyć chwile: jest to teraz możliwe dzięki łatwemu w obsłudze aparatowi.

Zdjęcie: iStock / jeż94

Alternatywne domowe połączenie alarmowe

Jako dodatek do przycisku połączenia alarmowego na telefonie komórkowym seniora, dostępne jest połączenie alarmowe seniora lub połączenie alarmowe w domu. Ten przycisk jest noszony na łańcuszku lub bransolecie i uruchamia połączenie alarmowe po naciśnięciu. Zwykle najpierw dociera do centrum kontroli, które jest obsługiwane przez całą dobę. Tam seniorzy mogą komuś powiedzieć, że potrzebują pomocy. Wtedy zostanie wysłana karetka pogotowia lub inny pomocnik. Są też warianty, w których seniorzy muszą codziennie sami zgłaszać się do centrali. Jeśli nie odbierają, uruchamiane jest połączenie alarmowe.

Możesz być również zainteresowany Opieka prewencyjna i poziom opieki emerytalnej: Różnice między przeszłymi a obecnymi świadczeniami rzeczowymi w zakresie opieki prewencyjnej i emerytalno-rentowej na opiekę domową

Telefony komórkowe dla seniorów dla osób z demencją

Dla starszych osób z demencją i problemami z orientacją dostępne są starsze telefony komórkowe ze specjalnymi systemami bezpieczeństwa. Telefon komórkowy lub smartfon można zlokalizować za pomocą systemu GPS. W ten sposób ustalana jest aktualna lokalizacja użytkownika. Jeśli osoba z demencją zgubi się, można ją szybciej znaleźć. To także wielka ulga dla bliskich.
W przypadku niektórych telefonów komórkowych i smartfonów dla seniorów możliwe jest nawet zdefiniowanie wirtualnych pokoi. Czyli określony obszar, na przykład mieszkanie pacjenta z demencją. Po opuszczeniu tego obszaru telefon komórkowy automatycznie uruchamia alarm;. Ta technika nazywa się m.in. "Geofencing". To, czy ten system bezpieczeństwa ma sens, czy raczej stanowi ograniczenie dla pacjenta z demencją, należy oceniać indywidualnie dla każdego przypadku.
 

Zegarek z demencją: alternatywa dla starszych telefonów komórkowych

Dostępny jest również zegarek dla osób z demencją ze zintegrowanym telefonem komórkowym dla seniorów i systemem GPS. Ten specjalny zegarek jest wyposażony w bezpieczne zapięcie, dzięki czemu nie wypada zbyt szybko. Nosi się go na nadgarstku jak zwykły zegarek. Jeśli użytkownik potrzebuje pomocy, może uruchomić alarm. Dzięki funkcji głośnomówiącej jest to szczególnie łatwe. Zegary demencji często pełnią również funkcję geofencing. Gdy tylko osoba cierpiąca na demencję opuści strefę bezpieczeństwa, wskazana osoba kontaktowa otrzyma powiadomienie. Praktyczne jest, aby w tym samym czasie wysyłane było również wskazanie lokalizacji. Jest on aktualizowany w krótkich odstępach czasu, aby osoba zainteresowana mogła zostać szybko odnaleziona.

Co jest lepsze: starszy telefon komórkowy z przyciskami lub wyświetlaczem dotykowym?

Wielu starszym osobom łatwiej jest naciskać duże przyciski w telefonie komórkowym. Inni seniorzy wolą telefon komórkowy z nowoczesnym wyświetlaczem dotykowym. Oba warianty mają swoje zalety i wady. Poniższa tabela zawiera najpierw przegląd najważniejszych różnic:

Telefon komórkowy dla seniorów z przyciskamiSmartfon dla seniorów
z wyświetlaczem dotykowym
duże przyciski przejrzysty projekt
często składany zmienna czcionka i jasność
łatwy w użyciu dzwoń, pisz SMS-y
i korzystaj z internetu
rozmowy telefoniczne i SMS-y
pisać
Aplikacje, aparat, gry

1. Starszy telefon komórkowy z przyciskami

Telefony komórkowe w podeszłym wieku z przyciskami są bardzo proste i łatwe w obsłudze dla osób starszych. Przyciskowy telefon komórkowy zwykle umożliwia wykonywanie połączeń i pisanie SMS-ów lub krótkich wiadomości. Ponadto użytkownik telefonu komórkowego może nacisnąć przycisk alarmowy, aby w razie potrzeby wezwać pomoc. Przyciski mogą być zwykle używane również przez osoby z ograniczoną zdolnością motoryczną. Są wyraźnie oznakowane i łatwe do odczytania. "Mówiące klawisze" są szczególnie praktyczne. 
Wiele starszych telefonów komórkowych z przyciskami jest składanych. Połączenie przychodzące zostanie odebrane, gdy tylko telefon komórkowy zostanie otwarty lub rozłożony. Klawiatura sama się odblokowuje. Jeśli telefon komórkowy zostanie ponownie zamknięty po rozmowie, klawiatura ponownie się zablokuje. Te składane telefony komórkowe dla seniorów są małe i poręczne. Dzięki temu można je łatwo i wygodnie nosić na ciele.

Tutaj możesz zamówić telefon komórkowy z dużym kluczem dla seniorów z Amazon.

Zdjęcie: Emporia

2. Smartfon dla seniorów z dotykowym wyświetlaczem

Smartfon dla osób starszych umożliwia korzystanie z internetu oprócz wykonywania połączeń telefonicznych i pisania SMS-ów. Oznacza to, że można instalować również aplikacje dla seniorów i osób z demencją. Na przykład aplikacje Threema lub WhatsApp służą do wysyłania krótkich wiadomości. Smartfon seniora może służyć do robienia zdjęć i wysyłania ich do rodziny i znajomych. Fajna jest też możliwość grania w gry na smartfonie. Istnieją między innymi gry słowne, które przypominają rozwiązywanie krzyżówek. Smartfony dla seniorów mają zwykle wyświetlacz dotykowy. Jasność i kontrast można regulować, aby użytkownik mógł wszystko łatwo zobaczyć. Czcionka może być również dostosowana. Znaki są bardzo duże, aby łatwiej je było zobaczyć i kliknąć. Z reguły smartfony dla seniorów mają również przycisk połączenia alarmowego lub aplikację do połączeń alarmowych.
Wskazówka: Dostępne są również kombinacje smartfona seniora i telefonu komórkowego seniora. Jednym z wariantów jest np. poręczny telefon z klapką dla seniorów z przeglądarką internetową i wbudowaną kamerą.

Tutaj zamówisz smartfon dla seniorów od Amazon.

Zdjęcie: Doro

Co jest lepsze: telefon komórkowy dla seniorów z umową lub bez?


Zalety i wady umowy

Dla starszego telefonu komórkowego obowiązuje normalna umowa na telefon komórkowy. Comiesięczne składki są automatycznie pobierane z konta. Zawsze możesz korzystać z telefonu i nie musisz doładowywać żadnych środków. Jednak miesięczne opłaty są należne, nawet jeśli telefon komórkowy nie jest używany.
Operatorzy sieci komórkowych oferują wiele różnych taryf. Spośród nich można wybrać taryfę najlepiej dostosowaną do osobistych potrzeb. Stawka ryczałtowa ma sens dla częstych użytkowników. Jeśli rzadko korzystasz z niego tylko w sytuacjach awaryjnych, taniej może być rozliczanie każdego połączenia indywidualnie i co do minuty.
Ważnymi czynnikami przy wyborze taryfy jest również czas trwania umowy i okres wypowiedzenia. Termin może wynosić na przykład rok lub dwa lata. W tym okresie opłaty miesięczne są należne w każdym przypadku. Jak najkrótszy okres obowiązywania umowy zapewnia większą elastyczność, chociaż zwiększa miesięczną opłatę. Precyzyjne porównanie ofert jest niezbędne przed podpisaniem umowy na telefon komórkowy.
Uwaga: Co do zasady okres obowiązywania umowy ulega automatycznemu przedłużeniu po upływie okresu wypowiedzenia.

Zalety i wady telefonu komórkowego na kartę dla seniorów

W tym wariancie nie ma stałych opłat miesięcznych. Oznacza to również, że nie ma już żadnego związku z warunkami umowy i okresami wypowiedzenia. Z telefonu komórkowego seniora korzysta się z kartą przedpłaconą, której kredyt jest doładowywany z góry i zużywany w miarę upływu czasu. W zależności od dostawcy istnieją różne sposoby doładowania kredytu.

W przypadku telefonów komórkowych na kartę dla seniorów płatności są wymagane tylko wtedy, gdy telefon jest faktycznie używany. Jeśli telefon nie jest używany podczas podróży lub pobytu w szpitalu, nie ponosisz kosztów. Wadą karty przedpłaconej jest to, że z telefonu komórkowego nie można już korzystać po wyczerpaniu kredytu. Należy go najpierw naładować. Trzeba o tym myśleć regularnie, a przede wszystkim we właściwym czasie. W przeciwnym razie senior przez chwilę nie będzie mógł wykonywać połączeń do czasu doładowania karty przedpłaconej.

Kupowanie porad dla starszych telefonów komórkowych

Funkcje i użyteczność są szczególnie ważne w telefonie komórkowym seniora. Marka i wygląd odgrywają podrzędną rolę. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:
 

 • Czuć: Telefon komórkowy dla seniorów powinien być wygodny do trzymania. Powinieneś być w stanie trzymać go wygodnie i bezpiecznie - nawet podczas długiej rozmowy telefonicznej. Ważna jest normalna i zrelaksowana postawa oraz ruch ręki. 
   
 • Stacja ładowania: Konwencjonalne telefony komórkowe są zwykle ładowane za pomocą kabla ładującego. Zwykle jest bardzo wąski i ma wrażliwy punkt połączenia. Osoby o ograniczonych zdolnościach motorycznych często mogą łączyć to tylko z problemami. Z tego powodu telefon komórkowy dla seniorów ma osobną stację ładującą. To znacznie ułatwia ładowanie. 
   
 • Cena £: Ponieważ starszy telefon komórkowy znacznie ułatwia komunikację osobom starszym, nie powinieneś w tym momencie oszczędzać. Telefon komórkowy zapewnia bezpieczeństwo w życiu codziennym, co jest szczególnie cenne dla seniorów. Wiele starszych osób ufa sobie bardziej, gdy wiedzą, że zawsze mogą zadzwonić do kogoś, gdy mają wątpliwości. Telefon komórkowy daje im swobodę, a także stanowi ogromne wsparcie dla ich bliskich. Dlatego jakość powinna odgrywać bardziej decydującą rolę przy zakupie telefonu komórkowego dla seniorów.

Jeśli chodzi o cenę telefonu komórkowego dla seniora, zdecydowanie nie powinieneś oszczędzać, ponieważ szczególnie seniorzy potrzebują telefonu pod ręką w każdej możliwej sytuacji.

Zdjęcie: iStock / Wavebreakmedia

Popularne telefony komórkowe dla seniorów na wszelki wypadek

Telefon komórkowy dla seniorów i środki umożliwiające życie bez barier ułatwiają życie osobom starszym. Czują się bezpieczniej we własnym domu i w podróży, dłużej pozostają mobilni i mogą żyć samodzielnie. Taki też jest cel oficjalnej definicji dostępności. Telefony komórkowe lub smartfony, które są wyraźnie dostosowane do potrzeb osób starszych, są dostępne w wielu wzorach. Porównaliśmy trzy popularne modele.  

Kompaktowy minimalistyczny: Emporia Euphoria V20

Emporia Euphoria V20 zdobywa punkty dzięki przejrzystemu wzornictwu, wyraźnemu wyświetlaczowi i dużym podświetlanym przyciskom. Przejrzysty design uzupełnia intuicyjna obsługa. Funkcje takie jak budzik, radio i wbudowana kamera są przyjemnie proste. Blokadę klawiszy i latarkę można włączać i wyłączać za pomocą dwóch dodatkowych przycisków z boku. Oddzielny przycisk wezwania pomocy jest lekko zagłębiony na antypoślizgowym spodzie. Możesz zapisać do pięciu kontaktów z książki adresowej dla funkcji połączeń alarmowych. Jeśli przycisk alarmowy zostanie naciśnięty i przytrzymany, te kontakty zostaną powiadomione w określonej kolejności. Dodatkowo rozlega się dźwięk alarmu, który również sygnalizuje najbliższemu otoczeniu, że potrzebujesz pomocy.

Emporia Euphoria V20 zdobywa punkty dzięki dużym przyciskom i czytelnemu wyświetlaczowi. Połączenie alarmowe można wykonać osobnym przyciskiem SOS z tyłu. Możesz zamówić telefon komórkowy dla seniorów za około 50 euro * od Amazon

Zdjęcie: Emporia

Dzięki zintegrowanej kamerze o rozdzielczości 2 megapikseli, w każdej chwili możliwe są zdjęcia dla rodziny i przyjaciół. Euphoria V20 nie jest powiązana z żadnym operatorem sieci, ale działa jako telefon komórkowy na kartę bez umowy. Wymagana jest karta mini SIM. Dzięki funkcji głośnomówiącej możesz dzwonić także podczas jazdy. Słabym punktem jest nieco kłopotliwa nawigacja w menu. Programowanie przycisków szybkiego wybierania również nie jest tak intuicyjne. Do tego dochodzi jeszcze jedna drobna wada polegająca na tym, że obudowę można było skonstruować nieco solidniej. Z drugiej strony kabel ładujący, który jest wyposażony w wygodną płytkę uchwytową, to plus. Jedno ładowanie wystarcza na około 3 godziny rozmów i 300 godzin w trybie czuwania.

Wniosek: Emporia Euphoria V20 to kompaktowy i łatwy w obsłudze telefon komórkowy z dużymi przyciskami za umiarkowaną cenę. Oprócz funkcji połączenia alarmowego z własnym przyciskiem z tyłu, telefon na kartę posiada również aparat do zdjęć pamiątkowych. Jeśli szukasz zgrabnego telefonu komórkowego z dużym wyświetlaczem i nie jesteś całkowicie w stanie wojny z technologią, Emporia Euphora V20 może być dla Ciebie.

zalety wady
kompaktowy z dużymi przyciskami Programowanie przycisków szybkiego wybierania jest nieco kłopotliwe
aparat słuchowy zgodny z HAC M4/T3 Obudowa może być bardziej stabilna
Funkcja połączenia alarmowego z osobnym przyciskiem  
bez simlocka  
z funkcją głośnomówiącą  

Nasza wskazówka cenowa: Odlinco Artfone starszy telefon komórkowy

Nie musisz sięgać głęboko do kieszeni po Odlinco Artfone. Za niecałe 27 euro * jest tylko o połowę tańszy od modelu Emporia. Oczywiście trzeba ograniczyć wykonanie i zintegrowaną kamerę. Punktuje jednak dużymi podświetlanymi przyciskami, prostą nawigacją po menu i osobnym przyciskiem SOS z tyłu. Musisz przytrzymać ten ostatni przez 3 sekundy, a następnie wiadomość zostanie wysłana do maksymalnie pięciu zapisanych kontaktów alarmowych. W tym modelu można używać jednocześnie dwóch kart SIM. Na przykład, gdy podróżujesz za granicę. Karty micro lub mini SIM nie mieszczą się w telefonie komórkowym.

Niedrogi Artfone od Odlinco można zamówić w Amazon od 26 euro *

Zdjęcie: Odlinco

Oprócz funkcji połączenia alarmowego i aparatu, Odlinco Artfone oferuje radio FM i latarkę. Niestety model nie jest kompatybilny z aparatami słuchowymi. Oznacza to, że podczas połączenia mogą wystąpić zakłócenia, takie jak syczenie lub brzęczenie, jeśli nosisz takie urządzenie. Ponadto nie ma funkcji głośnomówiącej do wykonywania połączeń podczas jazdy. Kolejna zaleta: Odlinco Artfone nie ma simlocka i dlatego nie jest powiązany z żadnym operatorem komórkowym. W pełni naładowany akumulator pozwala na 4 godziny rozmów. Ogniwo energetyczne wytrzymuje około 200 godzin w trybie czuwania.

Wniosek: Odlinco Artfone to niedrogi, ale solidny telefon komórkowy dla seniorów. Niestety model nie jest kompatybilny z aparatami słuchowymi. Jeśli szukasz taniego telefonu komórkowego z najważniejszymi funkcjami lub zastępczego telefonu komórkowego, prawdopodobnie masz rację z Artfone.

zalety wady
duże podświetlane przyciski nie jest kompatybilny z aparatami słuchowymi
Funkcja awaryjna z osobnym przyciskiem     brak funkcji głośnomówiącej
bez simlocka Przetwarzanie może być wyższej jakości    

Inteligentna alternatywa: Emporia Smart.4

Jeśli w końcu ma to być smartfon, to Emporia Smart jest nim.4 dobra alternatywa. 5-calowy wyświetlacz jest czytelny i ma duże elementy. Podobnie jak w przypadku pozostałych dwóch urządzeń, Smart znajduje się z tyłu modelu.4 przycisk awaryjny. Rób zdjęcia 13-megapikselowym aparatem. Mądry.4 działa na bazie Androida 10, więc funkcje lub niektóre aplikacje, takie jak program do obsługi poczty e-mail, Mapy Google, aplikacje pogodowe i skaner QR są preinstalowane. Aplikacje Messenger, takie jak Signal, Threema czy WhatsApp, można oczywiście zainstalować bez żadnych problemów. Mówiąc o instalacji: konfiguracja Smart.4 i ogólnie większość starszych telefonów komórkowych niekoniecznie jest pewnym sukcesem. Równie dobrze może być tak, że jeden lub drugi emeryt - bez względu na to, jak energiczny - potrzebuje pomocy. Tym bardziej cieszy, że załączona instrukcja Smart.4 jest bardzo dobre.

Emporia Smart.4 wyniki z przejrzystym wyświetlaczem i prostą nawigacją w menu. Jeden lub drugi może potrzebować pomocy przy konfiguracji, pomimo bardzo dobrych instrukcji. Emporia Smart.4 można zamówić w Amazon za niecałe 170 euro *

Zdjęcie: Emporia

Po skonfigurowaniu Smart można obsługiwać.4 to dość intuicyjne. Cztery preferowane aplikacje na stronie startowej można indywidualnie dostosować, dzięki czemu WhatsApp do wiadomości lub zdjęcia dla wnuków jest w zasięgu ręki. Rozmiar czcionki menu można również łatwo dostosować dla osób z problemami ze wzrokiem - ale tylko we własnym menu telefonu komórkowego. Standardowy rozmiar aplikacji jest ponownie wyświetlany w zainstalowanych aplikacjach. Jest to stosunkowo mało na przykład w przypadku WhatsApp. Dzwoniący można zidentyfikować na pierwszy rzut oka dzięki dużemu wyświetlaczowi i obrazom przechowywanym w książce adresowej. To samo dotyczy również vice versa: połączenie jest bardzo łatwe poprzez dotknięcie palcem dużych obrazków w książce adresowej. Podobnie jak pozostałe dwa starsze telefony komórkowe w porównaniu, Emporia może być również używana bez blokady SIM i bez umowy. Jednak wymagana jest tutaj karta nano SIM. Żywotność baterii może być dłuższa: po około półtora dnia bez długich rozmów telefonicznych w trzonku jest warstwa. Jednak baterię można łatwo wymienić.

Wniosek: Emporia Smart.4 to smartfon dla seniorów lub nowicjuszy, który wyróżnia się dużym, konfigurowalnym wyświetlaczem, przejrzystą nawigacją po menu i obowiązkową funkcją połączenia alarmowego. Jeśli szukasz również telefonu komórkowego odpowiedniego dla seniorów z porządnym aparatem do zdjęć, to Emporia Smart jest tym jedynym.4 jest prawdopodobnie właśnie dla Ciebie.

zalety wady
przejrzyście zaprojektowany 5-calowy wyświetlacz     Konfiguracja stosunkowo skomplikowana
prosta nawigacja po menu wysoka cena
solidny aparat 13 megapikseli Rozdzielczości nie można dostosować w aplikacjach    
bez simlocka  

W Internecie znajdziesz niesamowicie duży wybór urządzeń mobilnych, w tym liczne modele dla seniorów.

Zdjęcie: iStock / Bracia91

Najczęściej zadawane pytania dotyczące telefonów komórkowych dla seniorów

Jakie funkcje musi mieć telefon komórkowy seniora??

Przede wszystkim klawisze powinny być wystarczająco duże do pisania. Ponadto telefon komórkowy dla seniorów wymaga dużego, czytelnego wyświetlacza. Indywidualna regulacja wielkości i głośności czcionki jest koniecznością dla osób z problemami ze wzrokiem lub słuchem. To ostatnie dotyczy zarówno mikrofonu i głośnika, jak i dzwonków. Ponadto żywotność baterii powinna być wystarczająca. Urządzenia ze stosunkowo dużym wyświetlaczem dotykowym rozładowują baterię znacznie szybciej niż telefony komórkowe z wyświetlaczem LCD. Przydatny jest również system śledzenia GPS. Wtedy osoby starsze mogą szybciej wezwać pomoc w nagłych wypadkach i łatwiej je znaleźć. Pomaga to czuć się bezpieczniej w podróży.

Co oznacza „zgodny z aparatami słuchowymi”?

Jeśli nosisz analogowy aparat słuchowy i wykonujesz rozmowę telefoniczną, mogą wystąpić zakłócenia, takie jak irytujące syczenie lub buczenie. Telefony komórkowe przeciwdziałają temu dzięki tzw. kompatybilności z aparatami słuchowymi (HAC). Kompatybilność telefonu komórkowego lub telefonu z aparatami słuchowymi jest oceniana za pomocą oceny M i T. M-Rating dotyczy telefonów komórkowych kompatybilnych z aparatami słuchowymi bez cewki indukcyjnej, T-Rating dla modeli kompatybilnych z indukcyjnymi aparatami słuchowymi z cewką. Im wyższa odpowiednia wartość, tym lepsze ekranowanie. Najwyższa możliwa ocena to obecnie: HAC M4/T4.

Czy potrzebuję starszego telefonu komórkowego z interfejsem Bluetooth??

Jeśli Twój telefon komórkowy ma interfejs Bluetooth, możesz go stosunkowo łatwo połączyć z zestawem głośnomówiącym w samochodzie, zestawem słuchawkowym, a nawet aparatem słuchowym. Pod warunkiem oczywiście, że oba urządzenia mają Bluetooth.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here