Jastrych eksponowany ”,

Jastrych eksponowany - jastrych jako wykładzina podłogowa

Jastrych należy pod dywan, pod kafelki, pod parkiet - to jest pewne. Ale inne pokrycie niekoniecznie musi już być na jastrychu. Modny jest jastrych licowy - jastrych tworzący wierzchnią warstwę konstrukcji podłogi, warstwę użytkową. Jeśli się nim bawisz lub po prostu chcesz wiedzieć, wszystkie ważne informacje znajdziesz tutaj.

Kuchnia z wylewką: Widoczna wylewka może nadać pomieszczeniu wyjątkowy charakter © ndvisuals, fotolia.com

Oczywiście trzeba usunąć iluzję - mianowicie, że można wylać jastrych i po prostu użyć go jako podłogi, gdy wyschnie. Oczywiście, że możesz - ale wtedy nie będziesz mógł się nim cieszyć długo. Wylewka nie jest tak gładka, jak oczekiwana jest podłoga. I nie jest tak niewrażliwy, jak się wydaje. Dlatego trzeba go zeszlifować i zapieczętować Wola.

Jastrych bezpieczeństwa jest modny

To też ma sens dla ciebie myśleć od początku, jak chcesz swój jastrych owiewkowy. Istnieje możliwość barwienia jastrychu. Oczywiście później wybierzesz wariant uszczelnienia, który pozwoli na widoczność rzeczywistego jastrychu. Inną opcją jest projektowanie nawierzchni tylko wtedy, gdy wylewka jest gotowa. Wtedy wygląd jastrychu nie ma większego znaczenia - trzeba go zeszlifować.

aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w jastrychach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w jastrychach, porównaj oferty i zaoszczędź.

Sam pokoloruj jastrych

Jeśli sam ułożysz jastrych, możesz go również samodzielnie pokolorować. To bardzo proste - mieszając jastrych, który jest dostępny na rynku Pigmenty przeplatany. Oczywiście ważne jest, aby mieszać, aż pigmenty zostaną naprawdę równomiernie rozprowadzone. Łatwo tego nie docenić. Najlepszym sposobem na to jest użycie betoniarki. Zaleca się również stosowanie jastrychów o jasnym kolorze z białym cementem – da to jaśniejsze kolory.

Ile pigmentów potrzebujesz? Według producentów od jednego do pięciu procent masy cementu. W jednym metrze sześciennym jastrychu znajduje się 400 kilogramów cementu, co daje 4 kilogramy na centymetr i metr kwadratowy oraz 16 kilogramów na wylewkę o grubości 4 centymetrów. Od jednego do pięciu procent, czyli od 160 do 800 gramów pigmentu na metr kwadratowy.

Przy cenie 10 euro za kilogram za pigmenty trzycyfrowa kwota może się łączyć za większy pokój. Ale niekoniecznie musi to być pełna intensywność koloru, a nie każda warstwa jastrychu ma cztery centymetry grubości. Więc nie możesz uniknąć Oblicz potrzeby dokładnie. Jeśli nie możesz określić proporcji cementu w jastrychu, zakładasz cztery kilogramy cementu na centymetr grubości jastrychu i metr kwadratowy.

Jastrych barwiący: Ile potrzebujesz proszku pigmentowego? Dodatkowa wskazówka: Bardzo ważne może być ułożenie większej powierzchni wylewki samopoziomującej pochodzącej z jednej partii. W przeciwnym razie łatwo będzie zobaczyć przejście z partii na partię później. Można tego uniknąć, układając jastrych w dwóch warstwach - i barwiąc tylko górną warstwę. To również oszczędza pigmenty.

Oczywiście warto wcześniej wiedzieć, jak będzie wyglądać wylewka po jej zakończeniu. Każdy, kto zlecił jej instalację przez specjalistyczną firmę, może to z nimi szczegółowo omówić. Jeśli sam montujesz jastrych, nie masz innego wyjścia, jak wypróbować różne ilości, być może również w różnych kolorach. Oceniając wyniki należy pamiętać, że szlifowanie zmieni wygląd.

Szlifowanie nie jest zabawne

Dlatego w każdym przypadku należy zeszlifować jastrych. To nie jest zabawne, choćby z powodu powstającego kurzu. Niezbędna jest odpowiednia maska. W przeciwnym razie można szlifować jastrych różnymi urządzeniami, zwykle Diamentowa płyta obrotowa Zalecana. Jeśli go nie masz, wypożycz go w sklepie z narzędziami. Każdy, kto ma w domu inny młynek, może go wypróbować. Odrobina pracy ręcznej w rogach jest zwykle nieunikniona.

Szlifowanie to obowiązkowy krok w jastrychu. Niezbędne maszyny można wypożyczyć © Anselm, stock.cegła suszona na słońcu.com

Dlaczego jastrych należy szlifować? W rzeczywistości powierzchnia wcale nie jest tak gładka i równa, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. W szczególności jastrych licowy musi całkowicie, a nie tylko dokładnie spełniać te wymagania. A potem w pewnym momencie jest to również kwestia wyglądu - jeśli chcesz, możesz uhonorować gładką jak lustro posadzkę, szlifując ją. W tym celu stosuje się ściernice o coraz mniejszych ziarnach.

Szlifowanie jastrychu: Zwróć na to uwagę

Ważne są również dwie rzeczy: nawet jeśli odsysanie pyłu jest używane podczas procesu szlifowania, jest ono później dokładne czyszczenie niezbędny. Ponieważ każda drobinka kurzu jest denerwująca podczas uszczelniania. Po drugie, jastrych powinien być obrabiany zaraz po zeszlifowaniu, czyli zwykle powinien być uszczelniony. Ponieważ podczas szlifowania otwierają się pory, do których może przedostać się olej lub brud. Nie ma gwarancji, że się go pozbędziesz.

Słowo o wyglądzie jastrychów ogólnie: cement to materiał, który żyje. To znaczy kształci nieregularne powierzchnie koniec. Występuje tak zwane tworzenie się chmur, z jaśniejszymi i ciemniejszymi obszarami. Kolorowe jastrychy są wyjątkowe. Jak już wspomniałem, szlifowanie również wpływa na wygląd. Każdy, kto zatrudni firmę do montażu jastrychu, powinien to z nimi omówić.

Uszczelnianie jest koniecznością

Uszczelnianie ma jedną wspólną cechę z piaskowaniem – musi być. Nieuszczelniony jastrych może szybko ulec uszkodzeniu i jest wrażliwy na wiele różnych płynów, na przykład. Dobrą wiadomością jest to, że jest jeden Mnogość możliwości aby każdy mógł znaleźć rozwiązanie odpowiadające jego potrzebom i gustom.

Jeśli chcesz, aby był szczególnie odporny, jastrych można uszczelnić Żywica epoksydowa. Dwuskładnikowy materiał nie jest łatwy w obróbce i należy się z nim obchodzić ostrożnie. Otrzymasz bardzo błyszczącą podłogę, którą możesz również pokolorować. Tak uszczelniony jastrych jest bardzo łatwy w pielęgnacji.

Uszczelnianie jastrychu: wybór należy do Ciebie

Różne są łatwiejsze w użyciu Farby emulsyjne na podłogę, którą zazwyczaj łatwo nanosi się pędzlem lub wałkiem. Paleta możliwych kolorów jest ogromna, powierzchnia nie jest tak twarda jak ta pokryta żywicą epoksydową. Musisz się tego spodziewać, jeśli chcesz za jego pomocą projektować zestresowane przestrzenie mieszkalne. To uszczelnienie można jednak po pewnym czasie powtórzyć bez większego wysiłku.

Uszczelnianie fluorkami silikonu lub fluorokrzemianami jest bardzo mocne i bardzo gładkie. To właśnie kryje się za tym terminem Szklanka wody. Jedną z zalet jest długa żywotność tych podłóg, wadą są czasochłonne prace szlifierskie. Ta pieczęć jest zawsze przezroczysta.

Dostępne są również te łatwe w aplikacji Oleje i twarde woski. Mają matowy połysk i odpychają wilgoć. Ten rodzaj uszczelnienia jest również zawsze przezroczysty. Co jakiś czas trzeba go ponownie naoliwić lub nawoskować.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here