Osiedle z lat 50. wypatroszone”,

Praca była dla mnie łatwa i przyjemna. Tak rzadko widywałem żonę i dzieci. Maurice Weschler, klient

Odnowiony we własnym zakresie

Wyszkolony ślusarz od początku wiedział, co go czeka, potrafił realistycznie oszacować nakład pracy. Rodzina 4 zainwestowana w okresie trzech lat.636 godzin do remontu. Jego ciocia Christel Weschler, architekt, mogła ubiegać się o pozwolenie na budowę i wtedy zaczęliśmy. Weschlerowie zlecili tylko wykonanie izolacji i tynkowania elewacji oraz montaż ogrzewania firmom. Maurice Weschler wykonywał wszystkie inne prace z ciężko pracującymi pomocnikami z rodziny. Niezależnie od tego, czy po pracy, w weekend czy w dni wolne, zawsze można było go spotkać na budowie.
„Jasne, to był trudny czas. Ale w wieku 32 lat byłam w świetnej formie i po prostu lubię pracować własnymi rękami.„Kiedy okazało się, że trzeba wymienić konstrukcję dachu, zwrócił się do znajomego stolarza i złożyli belki razem. Weschlerowie sami przejęli izolację i układanie dachówek. Przy tynkowaniu ścian musiał się też zaangażować wszechstronny talent. Nie udało się uniknąć kilku wybojów, ale to pasuje do starego domu.
Kompletny remont we własnym zakresie – takiemu projektowi zdecydowanie powinni zaufać tylko doświadczeni rzemieślnicy. Wysoki osobisty wysiłek opłacił się w Weschlerach. Udało Ci się zrealizować swój plan: przestronny, nowoczesny dom dla rodziny.

Fakty i Liczby

Teren: 700 m2
Powierzchnia mieszkalna: 180 m2
Konstrukcja: stary budynek: cegła, rozbudowa: żelbetowa
Architekt: Christel Weschler, Eltville am Rhein

Materiały i produkty 

Okno: Wicona; Żaluzja zewnętrzna: Warema; Dach: blacha na rąbek stojący Fischer Kliptec; Ogrzewanie: piec opalany drewnem Fröhling + kolektor rurowy Brötje; Wentylacja z odzyskiem ciepła, dziesiątki; Deski: modrzew, tartak Jäck w Holzbachtal; Umywalka + kran: Ikea; WC: Diana; Meble do pokoju dziecięcego: Ikea; Wyposażenie kuchni: Grohe; Lampa nad stołem jadalnym: Schneider; Krzesła zebrane, odnowione; Sofa: Möbel Höffner; Parasol słoneczny: parasole Schneider

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here