Wanna Sitz z drzwiami wejściowymi - wygodna i bezpieczna kąpiel

Całkowicie wodoszczelne drzwi ułatwiają wsiadanie. Dzięki zależnej od modelu wysokości progu od 7 do 16 centymetrów, wejście ma tylko wysokość niskiego stopnia. To znacznie zmniejsza ryzyko wpadnięcia do wanny i wypadnięcia z niej, zwykle z poważnymi konsekwencjami.
Powłoka antypoślizgowa, w którą zwykle wyposażona jest ławka i podłoga, zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Przy powierzchni około jednego metra kwadratowego wanna biodrowa nie zajmuje dużo więcej miejsca niż standardowa kabina prysznicowa. Wannę biodrową można zmieścić nawet w małych łazienkach.

Jakie są zalety wanny biodrowej z drzwiami??

Dzięki wannie biodrowej seniorzy i osoby o ograniczonej sprawności ruchowej mogą obejść się bez pomocy z zewnątrz podczas kąpieli, prysznica i mycia lub są od nich mniej zależne. Prowadzi to do bardziej samodzielnego życia, podnosi ogólną jakość życia, a z drugiej strony odciąża osoby odpowiedzialne za ich opiekę. Inne powody, dla których warto kupić wannę do bioder to:

 • Wanny sitz są wolnostojące. Ponieważ wanna nie ma strukturalnego połączenia z łazienką poza silikonową fugą na ścianie łazienki, seniorzy mogą bez problemu zabrać ją ze sobą podczas ruchu.
 • Ze względu na niską wysokość wejścia nie są potrzebne żadne dodatkowe pomoce przy wejściu.
 • Modele z szerokimi drzwiami dostępowymi są idealne dla osób na wózkach inwalidzkich, ponieważ szczególnie łatwo jest je przenieść z wózka na ławkę.
 • Zintegrowane siedzisko sprawia, że ​​pomoce dla seniorów, takie jak deski kąpielowe, hokery kąpielowe lub podnośnik do kąpieli, są zbędne.
 • Jeśli pomoc opiekuna jest niezbędna do higieny osobistej, może pracować w sposób bardziej przyjazny dla pleców i energooszczędny.
 • Siedzenie daje większe bezpieczeństwo podczas kąpieli.
 • Przestronne drzwi wejściowe zapewniają osobom starszym, wymagającym opieki i niepełnosprawnym, kawałek wolności i niezależności.
 • Odzyskana niezależność to duży plus za ochronę prywatności w codziennej pielęgnacji ciała.
 • Podniesione siedzisko ułatwia wstawanie i zmniejsza ryzyko upadku.
 • W porównaniu do konwencjonalnej wanny pojemność jest mniejsza. Ma to pozytywny wpływ na zużycie wody.
 • Wanna biodrowa może być również używana do wygodnych kąpieli stóp.
 • Dzięki dołączonej armaturze prysznicowej i zasłonie prysznicowej seniorzy mogą bezpiecznie brać prysznic w wannie biodrowej bez ryzyka poślizgnięcia się.

Wskazówka: Bateria prysznicowa powinna mieć regulowaną wysokość. Dzięki temu z wanny biodrowej może korzystać kilka osób w pozycji siedzącej lub stojącej.

Życie Wyjaśnienie pojęć dla życia bez barier Zaopatrzenie i emerytury Renowacja bez barier z planowaniem budowlanym firmy Riester Łazienka bez barier: porady dotyczące wszystkich aspektów planowania i wyposażenia

To właśnie ma znaczenie przy zakupie wanny biodrowej

Chcąc kupić wannę biodrową, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Wanny sitz nie zajmują dużo miejsca. Nie oznacza to jednak, że zmieszczą się w każdej łazience. Ważne jest również, aby wokół wanny było wystarczająco dużo miejsca na łatwe wchodzenie i wychodzenie. Dodatkowo musi być wystarczająco dużo miejsca, aby otworzyć drzwi wejściowe. Tutaj zależy to od zatrzymania drzwi.
W niektórych modelach drzwi mogą być wyposażone w zawiasy lewe i prawe. Dla innych przystanek jest z góry określony. Wanny biodrowe z drzwiami, które można otworzyć do wewnątrz, są szczególnie interesujące w przypadku ograniczonej przestrzeni.
Ponadto przy zakupie wanny biodrowej obowiązuje zasada: im szersze drzwi wejściowe, tym łatwiej wejść. Podczas gdy stosunkowo mobilni seniorzy mogą wybrać model z wąskimi drzwiami, szerokie drzwi są bardziej odpowiednie dla osób na wózkach inwalidzkich. Nikt nie musi obyć się bez luksusu, kto chce kupić modną wannę. Modele ze zintegrowanymi dyszami bąbelkowymi i masującymi w mgnieniu oka przekształcają wannę w kojące jacuzzi. Kolejna zaleta: dzięki dyszom masującym niektóre zastosowania terapeutyczne można wykonywać również w domu.

Informacje: Łaźnie sitz nadają się również do wynajmowanych mieszkań. Montaż wanny biodrowej nie wymaga zmian konstrukcyjnych w łazience. Ponieważ wanny wolnostojące są łatwe w montażu i demontażu, nadają się również do doposażenia w wynajmowanych mieszkaniach.

Ile kosztuje wanna biodrowa?

Seniorzy lub opiekunowie, którzy chcą kupić kąpiel biodrową, nie muszą wydawać fortuny, aby zyskać na jakości życia. Koszt wanny biodrowej z drzwiami zależy od materiału, producenta i wyposażenia. Czysta cena zakupu wynosi zwykle od 1.200 i 3.000 euro. Wanny Whirlpool z funkcją masażu i innymi dodatkami wellness mogą, w zależności od producenta, mieć również do 5.Zarezerwować 000 euro.
Finansowanie ułatwiają dotacje z kasy ubezpieczenia pielęgnacyjnego do 4.000 euro. Aby otrzymać dotację, użytkownik łazienki musi mieć poziom opieki. Uwaga: wniosek o zwrot kosztów należy złożyć do kasy pielęgnacyjnej przed rozpoczęciem prac remontowych. Prace remontowe można rozpocząć dopiero po potwierdzeniu przez ubezpieczyciela opieki długoterminowej, że koszty zostaną pokryte.
Wskazówka: W większości przypadków można odliczyć remonty mające na celu zwiększenie dostępności. Doradcy podatkowi, stowarzyszenia pomocy w podatku dochodowym i urząd skarbowy udzielają informacji o dokładnych możliwościach odliczenia podatku przy zakupie wanny biodrowej.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here