Siedzenie w ogrodzie: 11 najpiękniejszych pomysłów ”,

Ekran prywatności siedzenia w ogrodzie niekoniecznie musi składać się z nieprzezroczystych żywopłotów. Klomby z dużymi trawami ozdobnymi, kwitnącymi bylinami czy letnimi kwiatami również spełniają ten cel, a także wzbogacają ogród swoją różnorodnością kolorów, kształtów i zapachów. Wśród krzewów coraz większą popularnością cieszą się hortensje kompaktowe, które latem są ucztą dla oczu swoim kwitnącym przepychem, a jesienią nawet wyschnięte stosy są nieco kuszące. Grządki ozdobne można zastąpić większymi roślinami doniczkowymi na tarasach lub balkonach. Aby uzyskać w dużej mierze bezwietrzne miejsce do siedzenia, istnieją również kraty z wieloletnimi roślinami pnącymi, takimi jak powojniki, gwizdki lub chmiel. Roczne pnącza, takie jak ogniste fasolki, powój i gwiezdne wiatry, również latem osiągają pożądaną wysokość.
W upalne letnie dni tęsknimy za chłodnym cieniem na siedzeniu. Można je elastycznie zaprojektować z parasolami lub żaglami przeciwsłonecznymi - ale nic nie przebije przyjemnego, jasnego cienia pod drzewami liściastymi!

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Projektowanie ogrodu Romantyczny ogród: Tak działa projektowanie ogrodu Projektowanie ogrodu Planowanie ogrodu: Pomysły na wymarzony ogród

Właściwe tło na siedzeniu

Niezależnie od tego, czy zamontowane na stałe, czy spontanicznie ustawione z przenośnymi meblami ogrodowymi - siedzisko pod zielonym baldachimem po prostu musi być. Nawiasem mówiąc, jest to również możliwe w przypadku silnie rosnących, wieloletnich roślin pnących, jeśli poprowadzisz je przez stabilne kraty, takie jak pergole lub otwarte pawilony. Klasykami do tego są róże pnące, powojniki alpejskie i glicynia, na obszarach o łagodnym klimacie także winorośle i kwiaty trąbki.
Odpowiednia powierzchnia jest również ważna dla dobrego samopoczucia na siedzeniu w ogrodzie. Turf doskonale nadaje się do krótkoterminowych, elastycznych rozwiązań. Jednak wokół obszarów intensywnie eksploatowanych byłoby to nadużywane i wkrótce wykazywałoby luki. Bardziej wytrzymałe warianty to nawierzchnie żwirowe i mulczowe lub lite pokrycia podłogowe, takie jak płyty tarasowe, WPC lub kamień naturalny. Ta ostatnia nie tylko dobrze pasuje do wiejskich ogrodów, ale ma też tę zaletę, że w ciągu dnia tylko powoli się nagrzewa i oddaje to ciepło jeszcze długo po zachodzie słońca – to przyjemny sposób na wydłużenie wieczorów na fotelu w ogrodzie.
 

Projekt ogrodu Staw ogrodowy ze strumieniem: Wskazówki dotyczące planowania Jak stworzyć staw ogrodowy ze strumieniem i jakie są dostępne opcje projektowania, wyjaśniamy w tym artykule.

Połącz siedzenia z wodą

Aby jednak trochę ochłodzić się w upalnym upale w południe, warto ustawić siedzenie jak najbliżej wody. Masz szczęście, jeśli posiadasz oczko wodne i możesz wykorzystać jego orzeźwiający efekt! Ale są też mniejsze opcje, które dają podobny efekt, przynajmniej wizualnie: mini stawy w połówkowych drewnianych beczkach można np. postawić bezpośrednio na tarasie i wyposażyć w małe rośliny stawowe, takie jak karłowate lilie i szuwary. Dobra połowa pojemnika powinna pozostać wolna od roślinności, aby widoczna była wystarczająca część błyszczącej powierzchni. Jeśli dodamy do tego delikatne pluski fontanny lub fontanny i szumiącą na wietrze wysoką trawę ozdobną w tle, możemy w pełni cieszyć się letnią sielanką we własnym ogrodzie.

11 pomysłów na siedzenie w ogrodzie

1. Składany stół w ogrodzie

Błękitny duet małego składanego stolika i krzesła harmonijnie komponuje się pomiędzy bielą hortensji, floksów i letnich stokrotek, orzeźwiającym w letnie upały.

Siedzisko między hortensjami a floksem.

Zdjęcie: Friedrich Strauss

2. Ławka na drzewo jako siedzisko

Ławki drzewne to klasyka do wiejskiego ogrodu. Wokół pnia okazałego drzewa liściastego niczym lipa oferują przestrzeń w przyjemnym, jasnym cieniu. Ponadto możesz zmieniać swoją pozycję w zależności od położenia słońca bez konieczności przesuwania czegokolwiek.

W zależności od pozycji słońca na ławce można zastosować cień.

Zdjęcie: Dżalag

3. Przed drzwiami wejściowymi

To siedzenie wita właścicieli ogrodów i gości tuż przed drzwiami wejściowymi. Czerwień i biel towarzyszących dalii i malw odbijają się również w poduszkach, podkładkach i bukiecie.

Harmonijna kolorystyka siedziska i roślin.

Zdjęcie: Dżalag

4. Pełzający ekran prywatności na siedzeniu

Zieloną osłonę prywatności dla miejsca siedzącego na tarasie lub balkonie można uzyskać za pomocą dużej skrzynki wspinaczkowej i pnączy. Tutaj chmiel podbił sznurki przywiązane do drewnianej ramy, żurawin „Rozanne ” zaakcentował całość swoim długotrwałym, niebieskim nalotem.

Wspinaczka zapewnia zielony ekran prywatności dla siedzenia w cieniu.

Zdjęcie: Friedrich Strauss

5. Ławka w przydomowym ogródku

Hortensje ogrodowe i dalie ze swoim przepychem kwiatów stanowią wspaniałe tło dla miejsc siedzących przez całe lato. Szczególnie dobrze rozwijają się w częściowo zacienionych narożnikach.

Dalie i hortensje tworzą wspaniałe tło przez całe lato.

Zdjęcie: Friedrich Strauss

6. Sucha kamienna ściana jako siedzisko

Kamienna ściana kamieniołomu wykonana z dużych kostek granitowych posiada wnękę, która wyposażona w poduszki zaprasza do odpoczynku od ogrodnictwa. Jesteś na tej samej wysokości co rośliny rabatowe, takie jak szałwia, tymianek i róże.

Mur z suchego kamienia może służyć również jako siedzisko w ogrodzie.

Zdjęcie: Friedrich Strauss

7th. Odśwież się przy fontannie

Przy kamiennej fontannie można cieszyć się uspokajającym i jednocześnie orzeźwiającym pluskiem wody. Pompa zanurzeniowa wewnątrz koryta zapewnia cyrkulację. Nawet przy słabym wietrze za składanym krzesłem słychać przyjemny szelest chińskiego srebra.

Rozpryskująca się woda i delikatny szelest trawy ozdobnej tworzą relaksującą atmosferę na tym siedzeniu.

Zdjęcie: Friedrich Strauss

ósmy. Meble do siedzenia wykonane z drewna

Solidne drewniane meble o prostym, ponadczasowym designie można umiejętnie wkomponować w każdy ogród. Poduszki, bieżniki, kolorowe naczynia i świeże kwiaty zamieniają go w klimatyczny stolik kawowy.

Ładna dekoracja zdobi stolik kawowy w ogrodzie.

Zdjęcie: Friedrich Strauss

9. Pod łukiem różanym

Pracowici ogrodnicy znajdą proste miejsce do siedzenia na ścieżce między dwoma obszarami posesji, które będą odpowiednie. Jeśli bezpośrednio nad nim znajduje się łuk (tu z różą pnącą „Cherry Rose ”), sceneria jest idealna.

Rambler rose 'cherry rose ' w najpiękniejszy sposób oprawia siedzenie.

Zdjęcie: Friedrich Strauss

10. Siedząc w pachnącym ogrodzie

Zapach ziół rozwija się tutaj na poziomie nosa, gdy wokół krzesła unosi się kilka garnków z bazylią, oregano, miętą i curry. Drewniana ławka i drabina zamienione na półkę pomocną. Dodatkowo żwirowa nawierzchnia i ceglany mur utrzymują ciepło dnia do późnych godzin wieczornych.

Ci, którzy lubią wąchać, na pewno poczują się jak w domu na tym siedzisku otoczonym ziołami.

Zdjęcie: Friedrich Strauss

11. Nowe co roku

Duże donice z corocznymi letnimi kwiatami, takimi jak słonecznik, lawenda i rdest wężowy, nadają pomalowanej na biało ławce odpowiednią oprawę. W przyszłym roku siedzisko można zaprojektować zupełnie inaczej - w zależności od nastroju.

Ci, którzy lubią wąchać, na pewno poczują się jak w domu na tym siedzisku otoczonym ziołami.

Zdjęcie: Friedrich Strauss

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here