Finansowanie Smart Home: Jak ubiegać się o dofinansowanie KfW ”,

Obecnie KfW może ubiegać się o finansowanie inteligentnych domów w ramach dziewięciu różnych środków. To są:

 1. inteligentne ogrzewanie
 2. inteligentne sterowanie roletami,
 3. Sterowanie oświetleniem
 4. Czujniki okien i drzwi
 5. Stacja ładowania pojazdów elektrycznych
 6. System komunikacji domofonowej
 7. Alarm wody
 8. Kamery nadzoru
 9. Systemy awaryjne i wsparcia

Dzięki renowacjom dostosowanym do wieku, KfW wspiera również instalację inteligentnych rozwiązań domowych, które ułatwiają życie i zwiększają bezpieczeństwo seniorów.

Zdjęcie: iStock/mikkelwilliam

Jakie rodzaje finansowania Smart Home są dostępne w KfW??

Jeśli chcesz uczynić swój dom inteligentnym, żyć wygodniej, a jednocześnie zrobić coś dla bezpieczeństwa, możesz wybrać jeden z dwóch wariantów finansowania KfW:

 • kredyt
 • dotacja

Masz zatem możliwość skorzystania z jednorazowej dotacji, której nie trzeba spłacać do KfW, lub skorzystania z niskooprocentowanej pożyczki. Która promocja Smart Home jest tańsza, należy decydować w każdym indywidualnym przypadku.

Promocja inteligentnego domu: korzystasz z tych programów

W celu uzyskania dofinansowania Smart Home na wyżej wymienione działania z zakresu automatyki domowej, obecnie nie istnieje żaden program finansowania specjalnie stworzony w tym celu. Możliwości finansowania wspomnianych rozwiązań inteligentnego domu są raczej „ukryte” w różnych programach KfW.

Dofinansowanie na sterowanie roletami / inteligentne ogrzewanie / sterowanie oświetleniem / czujniki okien i drzwi

Jeżeli dotacja KfW "Renowacja energooszczędna" jest już wykorzystywana, to dotacja jako pożyczka (nr. 151 i 152, do 50.000 euro na poszczególne działania) lub dotację (nie. 430, do 10.000 dla poszczególnych środków) możliwe.
Jeśli tak nie jest, możliwe jest finansowanie w ramach programu „Renowacja dostosowana do wieku”. Tutaj też jest wybór pomiędzy pożyczką (nie. 159 do 50.000 euro na poszczególne działania) oraz dotację (nr. 455-B, do 6.250 euro na indywidualne środki).

Dofinansowanie stacji ładowania e-samochodów

Takie założenie stacji ładowania samochodu elektrycznego objęte jest pożyczką (nie. 151 i 152, do 50.000 euro na poszczególne działania) lub dotację (nr. 430 do 10.000 euro na poszczególne działania) są finansowane tylko wtedy, gdy otrzymałeś już dofinansowanie KfW z programu „Energooszczędna renowacja ”.

Aby otrzymać dofinansowanie na stację ładowania, musisz wcześniej otrzymać dofinansowanie na energooszczędną renowację.

Zdjęcie: iStock / Ziga Plahutar

Dofinansowanie systemu komunikacji domofonowej / systemu alarmowego wody / kamer monitorujących / połączeń alarmowych i systemów wsparcia

Finansowanie w formie pożyczki (nr. 159 do 50.000 euro na poszczególne działania) lub dotację (nr. 455-B, do 6.250 euro za indywidualne środki) możliwe.

Czy przy zakupie domu istnieje promocja na inteligentny dom??

KfW oferuje programy finansowania nie tylko dla osób, które remontują nieruchomość i tym samym samodzielnie zakładają inteligentny dom. Wspiera również wszystkich tych, którzy kupują odpowiednio przebudowaną lub odnowioną przestrzeń życiową, która opiera się na inteligentnych rozwiązaniach zapewniających wygodniejsze życie i większe bezpieczeństwo. Więc jeśli kupujesz nowy, inteligentny dom, kupując dom, możesz liczyć na odpowiednie fundusze KfW, a czasem zaoszczędzić kilka tysięcy euro.

Złóż wniosek o finansowanie inteligentnego domu: oto jak to działa

Aby otrzymać dofinansowanie z KfW na swój inteligentny dom, musisz jeszcze nie rozpocząć działania! Pamiętaj, aby tego przestrzegać, aby nie przegrać funduszy.
Sposób ubiegania się o finansowanie Smart Home zależy od wybranego wariantu finansowania: Jeśli chcesz uzyskać dotację, KfW jest odpowiednim kontaktem w przypadku Twoich obaw. Jeśli środki na inteligentny dom mają być opłacone pożyczką, właściwym adresem do ubiegania się o finansowanie jest dostawca usług finansowych.

Jeśli chcesz ubiegać się o dotację, to jest to właściwy sposób na uzyskanie finansowania Smart Home:
 

 1. Zaplanuj środek
  Zastanów się, jaki projekt chciałbyś zrealizować i uzyskaj oferty.
 2. Sprawdź, czy jest możliwe dalsze finansowanie
  Nie może być tylko jedna możliwość finansowania Twojego projektu. Zrób swoje badania, aby zaoszczędzić jak najwięcej.
 3. Złóż wniosek o dotację przed rozpoczęciem pracy lub przed zakupem
  Aby Twój projekt mógł zostać sfinansowany, niezbędna jest kolejność: najpierw złóż wniosek o dofinansowanie w portalu grantowym KfW, a dopiero potem przystąp do realizacji lub dokonaj zakupu.
 4. IUdowodnij tożsamość i zastosuj środek
  Jeśli otrzymałeś zgodę na finansowanie Smart Home, musisz udowodnić swoją tożsamość KfW za pomocą kontroli tożsamości Schufa, identyfikacji wideo lub procedury Postident. Wtedy możesz zacząć pracować.
 5. Otrzymana dotacja
  Po zakończeniu prac prześlij otrzymane faktury do portalu grantowego KfW i przedstaw dowód całkowitych kosztów. Dotacja do Smart Home jest następnie wypłacana.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here