Inteligentne roboty próżniowe z kontrolą Alexa w porównaniu ”,

Warunkiem sterowania głosowego robota próżniowego jest nie tylko zdolność Wi-Fi i kompatybilność urządzenia z Alexa, ale także użycie głośnika Alexa. Umieszczony w dowolnym miejscu w pomieszczeniu odbiera polecenie głosowe przez mikrofon, a następnie przekazuje je do odkurzacza przez Wi-Fi i połączenie z aplikacją. Urządzenia samego Amazona mogą być używane jako głośniki Alexa, takie jak Amazon Echo Dot lub inteligentne głośniki innych producentów, takie jak Gigaset L800HX. Alternatywnie polecenia można również wypowiadać na smartfonie lub tablecie, gdy tylko aplikacja Alexa zostanie otwarta. 

Inteligentne roboty próżniowe mogą być sterowane, programowane i synchronizowane za pomocą aplikacji.

Zdjęcie: iRobot

Należy zwrócić na to uwagę przy zakupie

Sterowanie głosowe Alexa to oczywiście tylko jedno z wielu kryteriów, które są ważne przy zakupie inteligentnego odkurzacza automatycznego. Przy wyborze i zakupie należy zwrócić uwagę na inne ważne aspekty.
 

 • Moc ssania: Jak dobrze robot próżniowy usuwa brud i kurz?? Czy odkurzacz współpracuje ze szczotką z włosia lub szczotką gumową??
   
 • Orientacja: Jak smoczek radzi sobie z przedmiotami (np. wazony lub miski dla zwierząt)?? Rozpoznaje je na wczesnym etapie za pomocą nadajnika podczerwieni lub zapisanej mapy pomieszczenia? Czy robot próżniowy porusza się wydajnie z systemem, czy losowo po pomieszczeniu??
   
 • Tom: Jak irytujący jest odkurzacz? Czy jego hałas jest tak głośny, że przeszkadza??
   
 • Pędzle w kształcie przyssawki i narożne: Większość modeli jest okrągła, niektóre kanciaste. Przy wyborze ważne jest, jak niezawodnie urządzenie może sprzątać w narożnikach, pod sofą czy pod innymi meblami. Okrągłe modele są czasem trudniejsze do wejścia w narożniki, ale często są wyposażone w obrotowe szczotki, które rekompensują tę wadę.
   
 • Przydatność gleby: Niektóre zrobotyzowane odkurzacze są przeznaczone wyłącznie do czyszczenia gładkich podłóg, podczas gdy inne mogą elastycznie czyścić płytki, laminat, parkiet i dywan.

Bezpośrednie porównanie robota próżniowego ze sterowaniem głosowym Alexa

Poniżej przedstawiamy cztery inteligentne roboty próżniowe, które potrafiły przekonać w praktyce. W ocenie zostały uwzględnione własne obserwacje, ale także doświadczenia innych testerów.
 

Robot próżniowy
w porównaniu*

TESVOR
V300
Dufy
RoboVac 30C
ja robotem
Roomba 895

DEEBOT
SLIM2

Amazonka Alexa tak tak tak tak
Asystent Google tak tak nie nie
Tom
Pojemnik na kurz
600
mililitry
600
mililitry
600
mililitry
600
mililitry
Tom 60
decybel
55
decybel
58
decybel
60
decybel
waga 4.2
kilogram
2,7
kilogram

3,8
kilogram

2,2
kilogram
orientacja Inteligentny
Mapowanie
Zasada losowa,
Czujniki podczerwieni
Inteligentny
Mapowanie
Zasada losowa,
Czujniki kolizji
Cena £ około
170 euro
około
270 euro
około
375 euro
około
150 euro

* Wszystkie informacje bez gwarancji / produkty podlegają aktualizacji i zmianom

TESVOR V300 

TESVOR V300 jest zoptymalizowany pod kątem gładkich podłóg i jest odpowiedni zarówno dla alergików, jak i właścicieli zwierząt domowych. Elegancki robot próżniowy może być sterowany za pomocą poleceń głosowych za pomocą Alexy lub alternatywnie za pomocą Google Home. Po zakończeniu pracy lub przed wyczerpaniem się baterii urządzenie automatycznie wraca do stacji bazowej, aby można było doładować baterię.

Dzięki inteligentnemu mapowaniu V300 nie odkurza kilka razy tych samych obszarów i niezawodnie wykrywa małe obiekty. Robot próżniowy TESVOR współpracuje z dwiema głowicami szczotek i jest stosunkowo cichy jak na robota próżniowego. Dzięki objętości 600 mililitrów pojemnik na zebrany brud jest wygodnie duży, dzięki czemu nie musisz się martwić częstym opróżnianiem odkurzacza.
W teście TESVOR V300 okazał się niezawodny i pozostawił przyzwoity wynik ssania. Jeśli chcesz sterować robotem próżniowym głównie za pomocą aplikacji, powinieneś wiedzieć, że kilku użytkowników zgłasza awarie. Miejmy nadzieję, że producent poprawi to dzięki aktualizacji. Oczywiście robotem próżniowym można sterować również na samym urządzeniu lub za pośrednictwem Alexy i Asystenta Google.
Plus za sterowanie Alexa: odkurzacz można dowolnie nazywać. Nie ma więc potrzeby stosowania specjalnego słowa wyzwalającego, jak to ma miejsce w przypadku następnych robotów próżniowych w porównaniu. Tak więc poszczególne polecenia, takie jak „Alexa, uruchom Saugi (nazwa do wyboru)!" możliwy.
Wycena: 4,3 na 5

Kup teraz robota próżniowego V300 od Amazon.

Zdjęcie: Tesvor

Eufy RoboVac 15C 

Dzięki Eufy RoboVac 15C jesteś dobrze wyposażony, jeśli oprócz laminatu i innych twardych podłóg masz w domu lub mieszkaniu dywany. Robot odkurzający czyści je wszystkie niezawodnie. To samo dotyczy sierści zwierzęcej, która w teście została łatwo usunięta. Oprócz Amazon Alexa odkurzacz Eufy jest kompatybilny z Google Home i można nim łatwo sterować głosem.

Głośność jest nieco mniejsza niż w przypadku TESVOR i jest zbliżona do poziomu mikrofali. Eufy RoboVac 15C wykrywa zabrudzone obszary i jest tutaj szczególnie dokładny. Jednak: RoboVac nie działa ze zintegrowaną kartą, ale po prostu jeździ po pokoju. Nie tworzy się żadna mapa, robot próżniowy rozpoznaje przeszkody dzięki czułym czujnikom podczerwieni - dzięki czemu nadal nie ma kolizji.
Zintegrowane szczotki boczne zapewniają, że odkurzacz robot usuwa również brud z krawędzi i narożników. W porównaniu bardzo dokładnie czyści. W teście pojawiła się tylko krytyka dotycząca funkcji powiadomień push, która ma informować o zakończeniu procesu czyszczenia. Jest to niedociągnięcie, które jest do zniesienia i można je łatwo naprawić za pomocą aktualizacji aplikacji. Model dostępny również w kolorze białym.
Polecenia głosowe Alexa: 
 

 • „Alexa, powiedz RoboVac, aby zaczął sprzątać."
 • „Alexa, powiedz RoboVacowi, żeby przestał."
 • „Alexa, powiedz RoboVacowi, żeby jechał z powrotem."
 • „Alexa, powiedz RoboVac, aby znalazł mój odkurzacz robota."
   

Nazwę robota odkurzającego można zmienić, ale słowo RoboVac zawsze musi być dołączone, na przykład: „Alexa, powiedz RoboVac Rudolfowi, aby zaczął sprzątać”. Aby uniknąć nieporozumień, powinieneś wybrać angielską nazwę bez umlautów.
Wycena: 4,5 na 5 

Kup teraz Eufy RoboVac 30C z Amazon.

Zdjęcie: eufy

Robot odkurzający iRobot Roomba 895 

iRobot Roomba 895 jest równie odpowiedni do twardych podłóg, płytek i dywanów dzięki elastycznej głowicy czyszczącej. Odkurzacz robot niezawodnie wysysa również sierść psa i kota, ponieważ nie zahacza się o gumowe szczoteczki tak łatwo, jak to niestety jest częściej spotykane w przypadku szczotek z włosiem. 

iRobot jest jednym z pionierów w dziedzinie inteligentnych robotów próżniowych. Roomba 895 współpracuje również z zastrzeżoną technologią, która może wykrywać zabrudzenia. Podobnie jak Eufy RoboVac 15C, zwraca większą uwagę na zakurzone i brudne miejsca. Za pomocą stworzonej przez siebie mapy porusza się po pomieszczeniu z systemem – inteligentny robot próżniowy podejmuje 60 decyzji na sekundę!


Polecenia głosowe Alexa: 
 

 • „Alexa, powiedz Roombie, aby zaczął sprzątać."

 • „Alexa, powiedz Roombie, aby wyczyścił [Nazwa i [Nazwa2”."

 • „Alexa, powiedz Roombie, aby użył swoich magicznych mocy."

 • „Alexa, powiedz Roombie, żeby przestał sprzątać”."

 • „Alexa, powiedz Roombie, żeby przestał sprzątać”."

 • „Alexa, powiedz Roombie, żeby to zapamiętał”."

 • „Alexa, powiedz Roombie, aby powiedział [imię, aby był bardzo, bardzo cichy”."

 • „Alexa, zapytaj Roombę, gdzie jest”."

 • „Alexa, powiedz Roombie, żeby mnie znalazł."

 • „Alexa, powiedz Roombie, aby powiedział [imię, wyślij sygnał”."

 • „Alexa, powiedz Roombie, że go znalazłem."

 • „Alexa, powiedz Roombie, żeby był cicho."

 • „Alexa, powiedz Roombie, aby powiedział [imię, aby natychmiast się wyłączył”."

 • „Alexa, powiedz Roombie, co robi."

 • „Alexa, powiedz Roombie, jak radzi sobie mój partner sprzątający”."

 • „Alexa, powiedz Roombie, aby zapytał [imię, co się dzieje”."

 • „Alexa, powiedz Roombie, wyślij Roombę do domu."

 • „Alexa, powiedz Roombie, żeby się naładował."

 • „Alexa, powiedz Roombie, aby powiedział [imię, aby wrócił do domu”."

 • „Alexa, powiedz Roombie, aby zaplanować sprzątanie”."

 • „Alexa, powiedz Roombie, żeby sprzątał o 10:00 w poniedziałki”."

 • „Alexa, powiedz Roombie, aby wypisał harmonogramy sprzątania wszystkich moich robotów”."

 • „Alexa, powiedz Roombie, aby powiedział [imię, aby sprzątał w nocy”."
   

Długa lista możliwych poleceń dla Alexy pokazuje już, że iRobot włożył wiele wysiłku w integrację sterowania głosowego Alexa. Na przykład inteligentny robot próżniowy może zostać wyłączony za pomocą polecenia głosowego, przełączyć się w tryb cichy, wysłać sygnał dźwiękowy lub zgłosić jego aktualny stan. Roomba jest również kompatybilna z platformą inteligentnego domu IFTTT. Aktywując tak zwane aplety, inteligentny odkurzacz można połączyć z systemami i aplikacjami inteligentnego domu. Na przykład robot odkurzający automatycznie odkurza, gdy w kalendarzu zostanie wpisane określone wydarzenie, gdy wychodzisz z domu lub gdy zmywarka jest uruchomiona. Albo przerywa pracę, gdy tylko wejdziesz do domu lub odbierzesz telefon.
Wycena: 3,9 na 5
 

Kup teraz robota odkurzającego iRobot Roomba 895 od Amazon.

Zdjęcie: iRobot

Ecovacs Robotyka DEEBOT SLIM2 

Ecovacs Robotics DEEBOT SLIM2 jest bardzo płaski i dlatego nie ma problemów pod szafkami, komodami itp. ssać. Robotem odkurzającym można sterować i programować za pomocą aplikacji i pilota. Kontrola i zapytanie o status jest również możliwe dzięki sterowaniu głosowemu Alexa.

Oprócz zwykłego kurzu robot próżniowy Ecovacs bardzo niezawodnie odkurza sierść zwierząt i czyści niezwykle dokładnie za pomocą zintegrowanej ściereczki z mikrofibry. Dla porównania, była tylko godna uwagi krytyka taniego robota próżniowego pod kątem akustyki - momentami trochę piszczy. Nawet jeśli nie ma to wpływu na moc ssania, hałas w naturalny sposób niepotrzebnie rozprasza i przeszkadza podczas rozmowy lub oglądania telewizji.
 

Polecenia głosowe Alexa: 
 

 • „Alexa, zacznij sprzątać za pomocą DEEBOT. ”

 • „Alexa, przestań sprzątać z DEEBOT. ”

 • „Alexa, powiedz DEEBOTowi, wstrzymaj sprzątanie."

 • „Alexa, powiedz DEEBOTowi, aby kontynuował sprzątanie”. ”

 • „Alexa, zapytaj DEEBOT, co teraz robi. ”

 • „Alexa, powiedz DEEBOTowi, aby pojechał do stacji ładującej. ”
   

wycena: 3,7 na 5

Kup teraz robota odkurzającego DEEBOT SLIM2 od Amazon. 

Zdjęcie: Ecovacs

Zwycięzca testu: Najlepsze roboty próżniowe z kontrolą Alexa

Ci, którzy cenią zrównoważony stosunek ceny do wydajności, najlepiej skorzystają z TESVOR V300. Przede wszystkim proste nazewnictwo robota próżniowego było najbardziej przekonujące w odniesieniu do integracji Alexa. Istnieją również stałe wartości dotyczące objętości pojemnika i objętości.
Jeśli chcesz mieć trochę więcej swobody, największą frajdę będą mieli inteligentne roboty próżniowe Roomba (w porównaniu z iRobot Roomba 895). Za pomocą Alexy odkurzacz można nawet ustawić w określonym czasie lub podłączyć do innych aplikacji i urządzeń za pośrednictwem IFTTT.
Dobrym środkiem jest Eufy RoboVac 15C. Podobnie jak iRobot Roomba 895 wykrywa brudne miejsca i poświęca im trochę więcej czasu. Chociaż porusza się losowo po pomieszczeniu, doświadczenie pokazuje, że wszystkie powierzchnie są skanowane podczas procesu czyszczenia. Więc jeśli możesz obejść się bez kreatywnych poleceń głosowych, oszczędzasz 100 euro.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here