Inteligentne lustra: aktualne modele i wskazówki dotyczące budowania własnych ”,

 • Robić zdjęcia
 • Pobierz raport o pogodzie
 • Wyświetl e-mail
 • Twórz przypomnienia i spotkania
 • Wirtualny ubiór z doradcą stylu
 • Streamuj Netflix
 • Obsługa innych urządzeń w inteligentnym domu

Inteligentne lustra: jak działają??

Inteligentne lustro to początkowo niewiele więcej niż ogromny monitor dotykowy z systemem operacyjnym. Za pomocą kilku dotknięć możesz przełączać się między centrami wiadomości, muzyką i tym podobnymi. wybierać. Jednak niektórymi modelami można również sterować za pomocą gestów, które można wcześniej zdefiniować indywidualnie. Na przykład, jeśli pomachasz, Smart Mirror od razu otworzy nowe e-maile. Alternatywnie inteligentnymi lusterkami można sterować za pomocą powiązanego pilota lub poleceń głosowych.
Ponieważ zasada jest tak prosta, hobbyści lubią sami budować inteligentne lustra. Nawet jeśli te warianty DIY nie przeprowadzają połączonej analizy skóry, samodzielnie wykonane „Magiczne lusterka” umożliwiają jeszcze bardziej indywidualne dostosowanie funkcji do codziennego życia. Za chwilę do tego dojdziemy. Oto porównanie trzech aktualnych inteligentnych luster.

Wiele inteligentnych lusterek służy nie tylko jako lustra, ale także jako telewizory.

Zdjęcie: Dirr

Jakie inteligentne lustra są zalecane?

W zależności od celu, w jakim kupowane jest inteligentne lusterko, kwestionowane są różne modele. Masz wybór między dużymi inteligentnymi lusterkami wiszącymi a małymi lusterkami stojącymi z połączeniem z aplikacją. Chcielibyśmy przedstawić Wam kilka najciekawszych obecnie inteligentnych luster.

Model

HIMIRROR Plus+
Inteligentne lustro kosmetyczne

Inteligentne lustro Alexa

Dirr

Sztuka

Stojące lustro

lustro ścienne

lustro ścienne

Przeznaczenie

piękno

Wiadomości i informacje

Wszechstronny

Funkcje

 • Analiza skóry
 • spersonalizowana skóra
  Wskazówki dotyczące pielęgnacji
 • Filmy fitness
  i higiena osobista
 • różne światła-
  opcje
 • spersonalizowane
  zabawa
 • muzyka
 • kalendarz Google
 • Aktualności
 • pogoda
 • ruch drogowy
 • Pociągi
 • muzyka
 • Streaming
 • Internet
 • Aktualności
 • pogoda
 • ruch drogowy
 • Wyświetlacz dekoracji
 • muzyka
 • Finanse
 • Media społecznościowe
 • i wiele więcej.

cechy szczególne

Analizuje do 10
Czynniki skórne

Integracja Alexa

Odręcznie
notatki

sterowniczy

Pilot zdalnego sterowania, dotyk,
Gesty, sterowanie głosem

zdalne sterowanie

Dotyk, głos-
sterowniczy

Cena £

około 350 euro

około 350 euro

od 970 euro

Dostępne na

Amazonka

Amazonka

Producent: Dirr

1. HiMirror Plus + Inteligentne lusterko kosmetyczne

Małe lusterko HiMirror Plus + Smart Beauty jest dostępne za niecałe 350 euro i zastępuje stare lusterko do makijażu w łazience.
Magiczne Lustro skanuje Twoją skórę i udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry odpowiedniej do Twojego typu, aby poprawić jej cerę. Inteligentne lustro uwzględnia do dziesięciu różnych czynników, takich jak zmarszczki, wilgoć, pory i zanieczyszczenia. Różne warianty oświetlenia pomagają oglądać skórę w różnym natężeniu światła — od przyciemnionego do światła dziennego.
Oprócz filmów o fitnessie i higienie osobistej Smart Mirror zapewnia również rozrywkę wiadomościami lub muzyką. Jednak funkcja powiększania do nakładania makijażu jest szczególnie praktyczna w praktyce.
Nadaje się do: Zamiennik lusterka do makijażu

Kup teraz HiMirror Plus + Smart Beauty Mirror od Amazon. 

Zdjęcie: HiMirror

2. Inteligentne lustro Alexa

Alexa Smart Mirror wygląda podobnie do klasycznego lustra ściennego i jest obecnie dostępne za niecałe 350 euro.
Smart Mirror działa na systemie Android O/S i jest wyposażony w specjalną aplikację Smart Mirror. Ta aplikacja pozwala wybrać, jakie informacje mają być wyświetlane na lustrze. Dzięki zdalnemu sterowaniu można wybrać dowolną aplikację z App Store. Nawet YouTube i Netflix są wykorzystywane do rozrywki podczas kąpieli.
Dzięki integracji Alexa możliwe jest korzystanie z lustra i innych kompatybilnych urządzeń inteligentnego domu, takich jak Philips Hue, Hive, Ring i Co. sterowane poleceniem głosowym.
Nadaje się do: Zamiennik do lustra ściennego

Kup teraz Alexa Smart Mirror od Amazon.

Zdjęcie: MySmartMirror

3. Dirr

Inteligentne lustro Dirror jest tak pełne funkcji, że nie sposób odtworzyć ich wszystkich w pigułce. Szczegółowy przegląd lusterka, które jest dostępne od 970 euro, można znaleźć na stronie producenta.
Dirror może pełnić funkcję klasycznego lustra wyświetlającego ulubione zdjęcia i obrazy lub analogowego zegara w trybie czuwania. Jeśli inteligentne lustro jest włączone, wyświetlacz dotykowy przypomina „normalny” (XXL) tablet. Aplikacje, przeglądarki, usługi przesyłania strumieniowego, łącza do mediów społecznościowych i nie tylko przekształcają lustro w ekskluzywne narzędzie do organizacji i rozrywki. Czy to w gabinecie, w łazience, czy w salonie: lustro może pełnić bardzo różne zadania w zależności od tego, gdzie jest używane.
Jako specjalną atrakcję możesz pisać odręczne notatki na wyświetlaczu, aby zostawić rodzinie lub współlokatorom miłe wiadomości lub wspomnienia.
Nadaje się do: Zamiennik luster ściennych i stojących

Dirror to najbardziej luksusowy model wśród inteligentnych luster.

Zdjęcie: Dirr

Zbuduj własne inteligentne lustro: porady i instrukcje dotyczące majsterkowania

Jeśli nie chcesz kupować inteligentnego lustra, ale wolisz samodzielnie zbudować tak zwane „magiczne lustro”, możesz skorzystać z tych przydatnych wskazówek dotyczących inteligentnych luster DIY jako przewodnika:

1. Wybierz szkło lustrzane dla inteligentnego lustra

Zdobądź „Lustro szpiegowskie” lub „Lustro weneckie”. Okulary z tym oznaczeniem są z jednej strony lekko przezroczyste, az drugiej lustrzane. Jeśli teraz prześwituje jasny wyświetlacz, słabo oświetlone obszary monitora pozostają niewidoczne i widoczny jest tylko żądany wyświetlacz.

Obraz migocze przez dwukierunkowe lustro szpiegowskie.

Zdjęcie: Najwyższa technika

W jasnym otoczeniu jasność wyświetlacza za lustrem należy odpowiednio dostosować lub podnieść;.
Koszty materiałowe:
Lusterko szpiegowskie, 303 x 456 mm: około 35 euro
Lusterko szpiegowskie, 70 x 50 cm: około 85 euro
Lusterko szpiegowskie, 180 x 80 cm: około 320 euro

Tania alternatywa dla lusterka szpiegowskiego: folia lustrzana

Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz również do klasycznej tafli szkła przykleić folię lustrzaną. Aby to zrobić, potrzebujesz pewnej ręki i cierpliwości, ponieważ może trochę potrwać, zanim folia dokładnie przyklei się do powierzchni. I uwaga: optycznie folia lustrzana nigdy nie wygląda tak dobrze, jak szkło lustrzane.

Inteligentne lustro można również pomajstrować folią lustrzaną i starą szklaną płytą.

Zdjęcie: RH Art

Koszty materiałowe:
Stara szklana płyta: bezpłatnie
Folia lustrzana: około 20 euro
Wskazówka: zwróć uwagę na grubość szkła lustra!. Aby własnoręcznie wykonane inteligentne lustro nie wyglądało na zbyt nieporęczne, szkło lustra nie powinno być zbyt grube. Najlepiej użyć szkła o grubości od 4 do 6 mm.

2. Wybierz ramkę inteligentnego lustra

Możesz użyć prostych ramek do zdjęć, aby ukryć technologię za szkłem. Najlepiej byłoby użyć ramki, która nie ma wklejonej w ramę szyby.
Oczywiście możesz również samodzielnie zbudować ramę, aby dokładnie pasowała. Pozostawić około dwóch milimetrów luzu na wymiary. Potrzebujesz:

 • Płaski pasek
 • Pasek tapety
 • Wkręt do płyt wiórowych
 • Ekspresowy klej do drewna
 • Kołki druciane
 • Lakier kolorowy
 • Elementarz

Koszty materiałowe:
około 25 euro

3. Oprogramowanie w inteligentnym lustrze

Istnieją dwa sposoby na wyposażenie samodzielnie wykonanego Smart Mirror w inteligencję:

 • wyrzucony tablet lub smartfon z Androidem
 • mały komputer, taki jak Raspberry Pi

Oba warianty zużywają mało energii elektrycznej i można je konfigurować indywidualnie.

Inteligentne lustro z Raspberry Pi
Jasne instrukcje dotyczące implementacji systemu operacyjnego dla inteligentnego lustra z Rasperry Pi można znaleźć w Internecie. Istnieją dwa darmowe systemy operacyjne dla Raspberry Pi - "mirr.os "lub " MagicMirror2 ".  Można je łatwo zainstalować na karcie micro SD.

Koszty materiałowe:
Rasperry Pi 3: Około 30 euro
Obudowa Rasperry Pi 3 i zasilacz: około 15 euro
Kabel HDMI: około 5 euro
Karta SD: około 12 euro

Inteligentne lustro z tabletem z systemem Android
Tablet z systemem Android posiada specjalne aplikacje umożliwiające poprawne wyświetlanie na inteligentnym lustrze. Na przykład „HomeMirror ", „Naścienne lustro " lub „Inteligentne lustro ". Jeśli nie lubisz systemu Android, możesz również uruchomić przeglądarkę w trybie pełnoekranowym.
Koszty materiałowe:
Stary tablet/smartfon: bezpłatnie

Sam zbuduj Smart Mirror – warto?

Zarówno gotowe, jak i samodzielnie wykonane inteligentne lustra, czyli „magiczne lusterka”, są praktyczne, wielofunkcyjne i, z odpowiednimi aplikacjami, służą jako centrum sterowania inteligentnego domu.  Jednak niektóre funkcje, takie jak sterowanie głosowe, nie mogą być tak łatwo zaimplementowane w każdym lustrze DIY. Własnoręcznie wykonane inteligentne lustra są szczególnie trudne do konkurowania z drogimi, dobrze wyposażonymi modelami, takimi jak Dirror.
W końcu z DIY Smart Mirror nie jesteś dużo tańszy niż z kupionym lustrem za niecałe 300 euro, ale inwestujesz stosunkowo dużo czasu i pieniędzy w zakup, montaż i programowanie. Każdy, kto jest uzdolniony technicznie i lubi majsterkować, z pewnością nie przegapi możliwości skonfigurowania własnego Magicznego Lustra - bo w końcu inteligentne lustro powinno przede wszystkim indywidualnie uzupełniać codzienność i inteligentny dom.

Wniosek: czy potrzebuję inteligentnego lustra??

Jeśli jesteś w branży kosmetycznej, sztuczki, takie jak doradcy stylu i analizatory skóry, są z pewnością interesujące - ale nie warte swojej ceny. Korzystanie z inteligentnego lustra jest szczególnie opłacalne dla osób, które dużo organizują w domu, dużo planują, przeglądają media społecznościowe i korzystają z aplikacji smart home. Poza aspektem konstrukcyjnym inteligentne lusterko umożliwia sterowanie aplikacjami i programami, które w inny sposób obsługiwane są ze spuszczoną głową na smartfonie lub tablecie, stojąc na dużej powierzchni - jest to dobre dla mięśni i kręgosłupa, co opłaci się w koniec.
Wskazówka: Smart Mirror zamiast dodatkowego Smart TV, np. w sypialni, bardziej subtelnie wygląda w pokoju, ale także umożliwia dostęp do Netflix, Youtube i innych aplikacji telewizyjnych.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here