Zniesienie solówek: więcej pieniędzy na świadczenia emerytalne ”,

Zdaniem ekspertów ds. ubezpieczeń emerytalnych LBS warto przynajmniej część oszczędności podatkowych odłożyć na własną rezerwę emerytalną. Zwłaszcza, że ​​emerytura państwowa prawdopodobnie nie wystarczy, aby większość z nich dalej żyła jak zwykle. 

Zaletą jest więc to, że jednocześnie premia za budowę domu jest znacznie podwyższona, aby zrekompensować praktycznie zniesione odsetki od oszczędności. Osoby samotne z dochodem do opodatkowania max. 35.000 euro, które oszczędzają do 700 euro rocznie, dostają dziesięć procent od państwa. W przypadku osób w związku małżeńskim limit dochodów i dotowana kwota oszczędności podwajają się. A ponieważ prywatna emerytura jest szczególnie ważna dla młodego pokolenia, każdy od 16 roku życia ma. Rocznik Uprawnienie do premii za budowę domu.
 

Może zainteresuje Cię również premia Bauspar & Financing Housing: od 2021 będzie więcej pieniędzy! Know-how w zakresie nieruchomości Wywłaszczenie nieruchomości i gruntu Oszczędności budowlane i finanse Studium: Oszczędzający w towarzystwie budowlanym oszczędzają więcej pieniędzy

Co w tym jest dla Ciebie??

Po zlikwidowaniu solówek, na przykład jedna osoba bez dzieci w wieku 31 lat.200 euro dochodu brutto, według Federalnego Ministerstwa Finansów, 202 euro więcej netto rocznie do dyspozycji. Dla żonatych podwójnie zarabiających z dwójką dzieci i 120.800 euro brutto to nawet 998 euro! 

Jeśli chcesz wiedzieć, ile w końcu Ci pozostało, możesz porównać tutaj: 

  • Kalkulator Soli dla oszczędności od 2021 roku od smart-calcner.de
  • Kalkulator Soli z horbach.de

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here