Wypełniacz

Mieszanki poziomujące zapewniające doskonałe powierzchnie, szybkie naprawy i łatwy montaż

Wypełniacz © Khorzhevska, stock.cegła suszona na słońcu.com

Masy szpachlowe stosuje się do prawie każdego remontu, renowacji i renowacji. Są dostępne w szerokiej gamie wariantów dla prawie każdego obszaru zastosowania: jako szpachlówka naprawcza, szpachlówka wyrównująca lub wygładzająca, szpachlówka szpachlowa, szpachlówka do drewna lub masa szpachlowa do wylewania lub natrysku.

Wypełniacz można stosować na wiele sposobów

Najczęstsze obszary zastosowania mas poziomujących

 1. Prace naprawcze i naprawcze:
  Szpachlówka służy do wypełniania i maskowania ubytków, pęknięć i innych ubytków powierzchni. Przed malowaniem lub tapetowaniem można nim naprawić drobne uszkodzenia w murze, tynku, drewnie i innych podłożach - lub nawet wypełnić całą powierzchnię, aby uzyskać równomiernie gładką i równomiernie chłonną powierzchnię.

  W przygotowaniu do wysokiej jakości, profesjonalnie wykonanej powłoki lakierniczej niezbędne jest wypełnienie. Ponieważ samo gruntowanie i szlifowanie nie zapewnią idealnej powierzchni, której potrzebujesz.

  Wypełnij otwór © Dan Race, fotolia.com
 2. Połączenia i złącza:

  Za pomocą mieszanek poziomujących można łączyć i łączyć elementy, które później ledwo lub wcale się rozszerzają, kurczą lub przesuwają się względem siebie. Można między innymi łączyć prefabrykaty betonowe z zaprawą szpachlową lub zaszpachlować płytę gipsowo-kartonową w przypadku płyt kartonowo-gipsowych i stropów z jednoczesnym wypełnieniem otworów na śruby.

 3. Zespoły:

  Szybkoschnące mieszanki poziomujące są używane głównie do bezpiecznego pozycjonowania, mocowania i montażu. Nadają się m.in. do montażu gniazd i wyłączników, przyłączy kuchennych i sanitarnych, tras kablowych, listew i elementów dekoracyjnych.

  Ponadto istnieją również zastosowania, w których szpachlówka nie jest środkiem do celu, ale raczej celem samym w sobie, np. tradycyjne techniki szpachlowania, takie jak sztukaterie veneziano czy tadelakt.

Notatka: Do szczelin dylatacyjnych, zarówno w suchej zabudowie, jak i na mokro lub. Obszar sanitarny, potrzebujesz trwale elastycznych mas uszczelniających, tj. silikonu lub akrylu. aż do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Jakie są rodzaje wypełniaczy?

Jak w przypadku wszystkich farb i materiałów powłokowych, nazwy wypełniaczy nadają im spoiwa. Produkty oferowane są w postaci gotowej do użycia w postaci pasty/ciasta lub w postaci proszku do wymieszania z wodą. Oto przegląd trzech głównych rodzajów mas poziomujących, ich właściwości i obszarów zastosowania:

 1. Szpachlówka gipsowa

  Szpachlówki tynkowane nie są trwale odporne na wilgoć i dlatego nadają się tylko do stosowania w pomieszczeniach. Popularne nazwy to tynk paryski dla malarza, tynk hobbystyczny, szpachla wewnętrzna lub tynk dla elektryków, szczególnie szybkoschnący wariant do zakładania gniazdek itp. A. Oprócz gipsu jako spoiwa zawiera zwykle inne dodatki, takie jak klej celulozowy lub rozpuszczalne w wodzie żywice syntetyczne.

  Gipsowe masy wyrównujące idealnie nadają się do wyrównywania gipsowych płyt budowlanych oraz do drobnych napraw (np. B. Otwory na kołki, pęknięcia tynku). Stanowią również bardzo dobre podkłady do tapet, ponieważ wysychają od światła do czystej bieli, a dzięki swojej recepturze o neutralnym pH nie odbarwiają tapety.

 2. Szpachlówka cementowa

  Podstawą mas szpachlowych wiązanych cementem jest biały cement Dyckerhoff. Szpachlówki cementowe są trwale odporne na wilgoć i oferowane jako szpachlówki wypełniające, tynkarskie, montażowe i naprawcze do wewnątrz i na zewnątrz. Wypełniacze płynne na bazie cementu są używane do wyrównywania i wygładzania podłóg, występów lub schodów oraz do zatapiania instalacji (np. B. Ogrzewanie podłogowe). Masę samopoziomującą po wyschnięciu można pokryć płytkami, parkietem lub innymi materiałami.

  Wypełniacz cementowy jest stosowany w pomieszczeniach lub na zewnątrz i musi być szybko przetworzony © stockphoto-graf, fotolia.com

  Nazwy takie jak szpachlówka drobnoziarnista, szpachlówka uniwersalna, szpachlówka szybka (cement piorunowy, „cement gospodyni”) czy szpachlówka elewacyjna wiele mówią o zamierzonym obszarze zastosowania. Szybkoschnące masy cementowe, które można całkowicie załadować już po kilku minutach, są idealne do mocowania, kotwienia i kołkowania opraw lamp, haków ściennych, instalacji elektrycznych lub sanitarnych. Są również popularne w rękodziele, ponieważ można je wylewać i modelować w prawie dowolnym kształcie. Trzeba jednak szybko z nim pracować, nie należy mieszać zbyt dużo na raz i trzeba szybko usunąć wszelkie pozostałości cementu. Należy zachować ostrożność w przypadku delikatnych powierzchni lub tapet, ponieważ alkaliczny cement może odbarwić materiał.

 3. Rodzaje i zastosowania szpachli Notatka: Renowacja większych uszkodzeń w wylewce lub spękania ścian konstrukcyjnych nie jest pracami majsterkowymi, ale powinna być wykonana przez specjalistyczną firmę. Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny, aby znaleźć wykwalifikowanych rzemieślników w Twojej okolicy i porównać ich ceny bez zobowiązań.
 4. Wypełniacz z żywicy syntetycznej, wypełniacz dyspersyjny

  Masy wypełniające na bazie żywicy syntetycznej oferowane są w postaci gotowej do użycia w kubkach i tubach do różnych celów. Są dostępne do użytku wewnątrz i na zewnątrz, na podłoża mineralne, metal, drewno, tworzywa sztuczne i kompozyty wszelkiego rodzaju. Popularne nazwy to np. wypełniacz błyskawiczny, gotowy wypełniacz, wypełniacz uniwersalny, wypełniacz w kawałkach, wypełniacz porów lub wypełniacz do płytek i powierzchni, które przylegają nawet do bardzo gładkich, lakierowanych, uszczelnionych lub glazurowanych powierzchni. Nazwy takie jak szpachlówka z żywicy alkidowej, szpachlówka z lakieru (olejowego) lub szpachlówka nitro są bardziej techniczne, ale bardziej informacyjne - w zależności od żywicy syntetycznej lub. W zestawie dyspersje z tworzyw sztucznych.

  W miarę odparowywania wody masa twardnieje i może być następnie szlifowana, malowana, lakierowana lub klejona. Jednak w przypadku grubych warstw wypełniacze z żywicy syntetycznej są mniej odpowiednie, ponieważ czas schnięcia jest stosunkowo długi, a mieszanka kurczy się bardziej po wyschnięciu niż wypełniacz gipsowy lub cementowy. Małe pojemniki powinny również zapobiegać konieczności wyrzucania resztek - większości wypełniaczy z żywicy syntetycznej nie można długo przechowywać po otwarciu, więc trzeba je szybko zużyć.

  Wiele wypełniaczy dyspersyjnych zawiera dodatki do specjalnych zastosowań, takie jak pigmenty barwiące do odtwarzania odcieni drewna (wypełniacz do drewna), wióry (wypełniacz z wiórów drzewnych) lub włókna z tworzywa sztucznego (wypełniacz wzmacniający). Z wypełniaczem 2K (wypełniacz dwuskładnikowy, np. B. szpatułka poliestrowa), utwardzacz należy dodać osobno przed obróbką.

Jako alternatywę dla szpachlówki możesz go używać do drobnych napraw (np. B. Za duży otwór, połamane okucia meblowe, wyszczerbiona krawędź) również użyć szpachli naprawczej. Są to masy 2K, które są ręcznie ugniatane i w ten sposób aktywowane. Szpachlówka naprawcza przylega jak szpatułki z żywicy syntetycznej do prawie wszystkich materiałów, takich jak beton, kamień i tynk, ceramika, szkło i porcelana, drewno lub metal. Po wysuszeniu masa może być dalej przetwarzana m.in. B. szlifowane, wiercone lub powlekane.

Modelina naprawcza jest jędrna, nieskomplikowana i skuteczna

Dalsze artykuły

Czytaj dalej tutaj:

 • Szybkie rozwiązanie: gotowe masy poziomujące z tuby
 • Wypełnij płytę gipsowo-kartonową
 • Akryl lub silikon: to są różnice i obszary zastosowania
 • Powłoki z efektami: Tynk wenecki (Stucco veneziano)

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here