Dotacje państwowe dla nabywców domów i budowniczych ”,

Na budowę lub zakup szczególnie energooszczędnych nowych budynków KfW udziela tanich kredytów do kwoty 150 w ramach programu finansowania "Kredyt na budownictwo mieszkaniowe 261, 262".000 euro. Dopłata do spłaty jest atrakcyjna: w zależności od opłacalności domu, budowniczowie i kupujący potrzebują do 37.500 euro bezzwrotnych. Finansowanie KfW jest niezależne od dochodu. Nabywcy, którzy nie potrzebują pożyczki KfW, mogą skorzystać z programu finansowania „Budynek mieszkalny – Grant 461”, aby otrzymać bezpośrednie finansowanie do 37.Złóż wniosek o 500 euro. Obsługiwany jest również nadzór budowlany, do 5.000 euro na dom jednorodzinny. Twój doradca finansowy składa wniosek o dotację państwa w trakcie finansowania budowy.

Wskazówka

KfW przyznaje środki na jednostkę mieszkaniową. Budowniczowie, którzy planują np. dom z osobnym mieszkaniem, mogą dwukrotnie skorzystać z puli funduszy!

Dotacje państwowe na remonty

Fundusze federalne na wydajne budynki otrzymują również właściciele budynków, którzy planują działania na rzecz energooszczędnej renowacji. Podobnie jak w przypadku promocji nowych budynków, za pośrednictwem KfW . możliwe są tanie pożyczki i dotacje w wysokości do 75.000 euro za lokal mieszkalny. Jeśli system grzewczy w starym budynku zostanie przebudowany na energię odnawialną, BAFA (Federalne Biuro Gospodarki i Kontroli Eksportu) pokrywa do 45 procent kosztów inwestycji. Jeśli elewacja jest całkowicie ocieplona lub jeśli system wentylacji budynku mieszkalnego ma zostać poprawiony energetycznie, dotacja wynosi 20 proc. Jednak wniosek należy złożyć w banku rozwoju przed rozpoczęciem działań.

Ulga podatkowa dla renowacji

Jako alternatywę dla programu BEG właściciele starych budynków mogą również skorzystać z ulg podatkowych, jeśli remontują swoją nieruchomość w celu poprawy efektywności energetycznej. Od kosztów remontu do 200.Właściciele budynków mogą odliczyć 20 procent od swoich obciążeń podatkowych przez okres trzech lat. A więc do 40.000 euro zwrócone. Ci, którzy tylko przebudowują, mogą zrobić do 1.Odlicz od podatku 200 euro kosztów rzemieślnika. Uwzględniane są tutaj tylko koszty pracy, podróży i maszyny.

Więcej na temat oszczędności i finansów towarzystw budowlanych Reklama KfW, Bafa i premia podatkowa: Przegląd dotacji na remonty we współpracy z Bausparen & Finanzieren KfW 70: Modernizacja z pomocą państwa Planowanie budowy Porównanie domów KfW: standardy i wymagania dotyczące domu efektywnego

Dotacje państwowe na poziomie państwa

Poszczególne banki rozwoju krajów związkowych udzielają niskooprocentowanych pożyczek, a w niektórych przypadkach także tym, którzy chcą kupić i zbudować własny dom. Często jednak istnieją pewne wymagania i limity dochodów. Tylko bank promocyjny Meklemburgii-Pomorza Przedniego nie ma programu promocji posiadania domu.
Gminy wspierają również mieszkańców w zakupie własnego domu, na przykład dzięki obniżonym cenom nieruchomości. Inni reklamują napływ rodzin z różnymi dotacjami. Warto zapytać! Informacje można uzyskać na stronach internetowych gmin lub bezpośrednio w ratuszu.

Dotacja państwowego towarzystwa budowlanego na tworzenie dobrobytu

Wohn-Riester: Własność domu to zabezpieczenie emerytalne

Państwo wspiera zakup nieruchomości w ramach planu emerytalnego z dodatkami do mieszkaniowych umów oszczędnościowych Riester domu. Kwalifikujący się oszczędzający w kasach mieszkaniowych otrzymują zasiłek podstawowy w wysokości do 175 euro rocznie oraz dodatkowy zasiłek na dziecko w wysokości do 300 euro na dzieci. Dla rodziny z trójką małych dzieci dotacja państwowa wynosi do 950 euro rocznie – pod warunkiem, że każdy dorosły płaci cztery procent swojego dochodu z poprzedniego roku podlegającego ubezpieczeniu społecznemu, maksymalnie do 2.100 euro rocznie z dodatkami. Pary o wysokich zarobkach bez dzieci korzystają z ulg podatkowych o porównywalnej wysokości. Ulgi i ulgi podatkowe są dostępne zarówno w fazie oszczędzania, jak i w fazie kredytu mieszkaniowego Riester w umowie pożyczki i oszczędności.

Może Cię również zainteresować Bausparen & Finanzieren Wohn-Riester: Najważniejsze informacje o Riester Bausparen Bausparen & Finanzieren Wohn-Riester: Promocja dla rodzin, par i singli Bausparen & Finanzieren Wohn-Riester: 4 powody, dla których to się opłaca

Premia mieszkaniowa: początek tworzenia bogactwa

Państwo nagradza oszczędzających w towarzystwie budowlanym od 16 roku życia premią za budowę domu. Pełna składka - 70 euro z roku oszczędnościowego 2021 - jest otrzymywana, jeśli 700 euro jest wpłacane rocznie na kredyt mieszkaniowy i umowę oszczędnościową. Od roku oszczędnościowego 2021 single mogą korzystać do 35.Zarabiaj 000 € rocznie, małżeństwa do 70.000 euro. Obowiązuje dochód podlegający opodatkowaniu. Osoby, które są uprawnione do pracowniczego zasiłku oszczędnościowego, otrzymują dodatkowe 43 euro rocznie z tytułu zasiłków na budowę kapitału.

Inne źródła finansowania kapitału własnego

 • Poproszenie członków rodziny o pożyczkę lub darowiznę może wymagać wysiłku, ale szanse powodzenia są często duże. 
   
 • Pracodawcy czasami udzielają również pracownikom pożyczek na budowę lub zakup domu. W ten sposób cenni pracownicy są związani z firmą. Pod względem finansowania pożyczka pracodawcy uznawana jest za kapitał własny. 
   
 • Kapitał ubezpieczenia na życie często może zostać zmarnowany przed końcem okresu. Zwykle taniej jest nie anulować polisy na życie, ale ją sprzedać. 
   
 • Niezależnie od tego, czy są to złote monety, czy obrazy, często zdarzają się przedmioty o określonej wartości, które nie są ani używane, ani doceniane. Sprzedawanie zbędnych przedmiotów nadal spływa trochę pieniędzy do kasy. 
   
 • Ci, którzy są wykwalifikowani w swoim rzemiośle i wykonują swoje własne prace związane z budową domu, mogą, w pewnych okolicznościach, uzyskać odliczenie własnej pracy od finansowania jako kapitału własnego. Banki mogą zaangażować się w tzw. hipotekę mięśniową, jeśli posiadają specjalistyczną wiedzę. 

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here