Podłoga piętrowa: to już za tym ”,

  • Budynek nie wydaje się tak niezgrabny dzięki zagłębieniu, a tym samym w zasadzie zwężającej się elewacji, a rezultatem jest otwarty, zrelaksowany charakter architektoniczny. Osiedle nie wygląda tak masywnie z ulicy.
  • Naprzemienna podłoga zapewnia dodatkową przestrzeń życiową i salony bez konieczności budowania zupełnie nowego domu. Idealny, gdy nie możesz już rosnąć na szerokość.
  • Przestrzeń życiową można powiększyć i ulepszyć poprzez wyjście dachowe.
  • Obciążenie kondygnacji piętrowej jest mniejsze w porównaniu z kondygnacją pełną, ponieważ mniejsza powierzchnia podłogi oznacza również mniej materiału budowlanego.
  • W pewnych okolicznościach ograniczenia prawa budowlanego można obejść, jeśli przepisy budowlane wymagają jednej kondygnacji, a zatem dalsze pełne kondygnacje są zabronione.
  • Górne piętro można zwykle uzupełnić w późniejszym terminie, jeśli pozwala na to statyka budynku.

Jedna możliwa wada: górną kondygnację można zwykle podnieść tylko jako płaski dach, aby pomieszczenia wspólne były wystarczająco wysokie - nawet jeśli oryginalny dach, na przykład w bungalowie, był pochylony.

Być może zainteresuje Cię również Prawo i Podatki Obliczanie ilości powierzchni podłóg: Jak postępować Trendy w mieszkaniu na poddaszu jako w mieszkaniu: Pomysły na umeblowanie każdego pomieszczenia Wiedza konstrukcyjna na temat wysokości okapów: Powinieneś to wiedzieć

Jak duża może być kondygnacja piętrowa i kiedy liczy się jako pełna kondygnacja?

Kondygnacje piętrowe, kondygnacje pełne, kondygnacje niepełne, powierzchnia kondygnacji najwyższych kondygnacji czy wysokość stropów kondygnacji – przepisy budowlane lub państwowe przepisy budowlane nie regulują dokładnie tematu najwyższych kondygnacji , dlatego pozwolenie na budowę kondygnacji piętrowej nad parterem lub nad parterem nie jest automatycznie przyznawane na ostatniej kondygnacji.
To, czy kondygnacje są klasyfikowane jako kondygnacje pełne, czy nie, nie zawsze jest jednolite. Jednak może to być właśnie to, co jest istotne dla zgodności z przepisami budowlanymi, ponieważ plan zagospodarowania przestrzennego określa nie tylko całkowitą powierzchnię zabudowy na działce wraz z numerem powierzchni (GRZ), ale również łączną możliwą powierzchnię wszystkich kondygnacje i numer z numerem GFZ na kondygnacjach pełnych, które są w ogóle dozwolone w budynku na określonej nieruchomości. I właśnie tam wchodzą w grę kondygnacje schodkowe - jeśli nie są uważane za pełne kondygnacje.

Pomimo całego zamieszania terminów, istnieje podstawowa umowa, a jako wytyczne mogą służyć następujące wymiary: Pełna podłoga w salonach musi mieć wyraźną wysokość co najmniej dwóch trzecich powierzchni podłogi poniżej, tj. zasada wysokość sufitu 2,30 m. Jeśli jest mniejszy, nie jest to pełna kondygnacja. „Wysokość w świetle” jest różnie interpretowana w poszczególnych krajach i może wynosić od 2,30 do 2,60 metra. Podłoga piętrowa nie jest pełną podłogą, jeśli zajmuje mniej niż dwie trzecie powierzchni podłogi poniżej. Ta zasada dwóch trzecich jest decydująca, ale znowu może się różnić w zależności od regionu. Na przykład w Nadrenii Północnej-Westfalii piętrowa kondygnacja może mieć nawet trzy czwarte powierzchni podłogi poniżej.
Ponadto wysokość nad poziomem gruntu może mieć również znaczenie dla pełnej kondygnacji: powinna wystawać co najmniej 1,20 metra do 1,60 metra ponad powierzchnię gruntu. Piwnica nie jest zatem zwykle uważana za pełne piętro, zaczyna się tylko od parteru.

Galeria zdjęć dla inspiracji: Tak mogą wyglądać domy z piętrową podłogą

Uruchom galerię zdjęć 4 Pokaż wszystko

Każdy może po prostu zbudować dwie lub trzy pełne kondygnacje jedna na drugiej. W tym imponującym architektonicznie domu małe piętro penthouse jest wisienką na torcie.

Zdjęcie: istock / sl-f

Ten dom ma dwie szczególne cechy: piętro penthouse i dach penthouse.

Zdjęcie: living4media / Bauer Syndication

Kompletne dodatkowe mieszkanie pasuje do 40 m2 piętrowej podłogi.

Zdjęcie: świat domów prefabrykowanych.de

Różna konstrukcja elewacji tej piętrowej podłogi nadaje prefabrykowanemu domowi wyjątkowy wygląd.

Zdjęcie: petershaus.de

Podłogi naprzemiennie mogą być lukami w niektórych kodeksach budowlanych

Pełna kondygnacja lub niepełna kondygnacja? To jest często pytanie przy wdrażaniu przepisów budowlanych. I piętrowa kondygnacja jako ostatnie piętro jest często rozwiązaniem, jeśli chcesz poszerzyć dom w górę, ale nie jest to dozwolone zgodnie z przepisami budowlanymi. Ponieważ w planie zagospodarowania często dopuszcza się tylko budynki parterowe. Jeśli piętro z przesuniętym tyłem jest sklasyfikowane jako niepełne piętro, można to wykorzystać do oszukania przepisów dotyczących ekskluzywnego jednopiętrowego budynku i nadal możesz zrealizować swoje marzenie o mieszkaniu na dwóch poziomach. W tym przypadku powierzchnia użytkowa ostatniej kondygnacji nie może przekraczać 2/3 powierzchni domu i nie jest klasyfikowana jako pełna kondygnacja, a zatem dom nadal jest zgodny z planem zagospodarowania.
Nawet jeśli przepisy można różnie interpretować, a władze wydają się podejmować arbitralne decyzje - oczywiście nie i pozwalają o sobie mówić. Odrobina umiejętności negocjacyjnych jest zawsze dobra. Jednak w niektórych krajach związkowych lub gminach w przepisach budowlanych nie mówi się już o dopuszczalnej liczbie kondygnacji, ale o dopuszczalnych wysokościach budynków. 

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here