Malowanie kamieni: 4 wskazówki dla początkujących ”,

Jeśli szukasz odpowiednich kamieni, najlepiej wybrać płaskie kamyki o gładkiej powierzchni. Znacznie łatwiej można na nim namalować motywy. Takie kamienie najlepiej znaleźć nad rzekami lub nad morzem. Ale w sklepach z narzędziami są też kamienie ozdobne do rękodzieła.
Jeśli nadal znajdziesz pojedyncze guzki na zebranych kamieniach, możesz je wyrównać papierem ściernym. Kolor kamieni możesz wybrać według własnych upodobań. Wszystkie kolory są szczególnie efektowne na jasnych kamieniach. Kryjące, jasne kolory świetnie prezentują się na ciemnych kamieniach.
 

Możesz dowolnie wybrać kształt i rozmiar swoich kamieni.

Zdjęcie: Flora Press / Helga Noack

2. Wskazówka: wybierz odpowiednie kolory

Do malowania kamieni idealnie nadają się wodorozcieńczalne i wodoodporne pisaki akrylowe, markery akrylowe lub farby akrylowe w doniczkach. Ale piękne motywy można również wyczarować za pomocą kredy, kredek lub ołówków akwarelowych. Ważne, aby podczas pracy z dziećmi używać bezpiecznych farb. Aby lepiej utrwalić kolory, najpierw pokryj kamienie podkładem. Farba w sprayu doskonale nadaje się do gruntowania. Do nakładania farby można używać pędzli z włosiem syntetycznym. Aby uzyskać bardzo filigranowe detale, umieść szpilkę na patyku. Wskazówka: malując farbą akrylową, należy zawsze pozostawić poszczególne warstwy farby na krótko do wyschnięcia.

Możesz być także zainteresowany Projekt ogrodu Jak wlać kolorowe kamienie do swojego ogrodu

Zanim zaczniesz malować, oczyść kamienie z brudu i kurzu. W przeciwnym razie drobinki brudu przykleją się do pędzla i w najgorszym przypadku zniszczą Twój motyw. Dopiero wtedy używasz papieru ściernego, jeśli to konieczne.

Oprócz farb akrylowych, pisaki wodoodporne nadają się również dla początkujących.

Zdjęcie: Flora Press / Helga Noack

3. Wskazówka: jak pomalować kamień wzorem mandali

Najpierw pomaluj większe czarne kółko na środku powierzchni. Pozwól mu dobrze wyschnąć, a następnie pomaluj białą kropkę na środku czarnego koła. Teraz pomaluj wiele białych kropek wokół białego punktu, aby wyglądał jak kwiat. W sumie powinno być osiem punktów. Upewnij się, że pozostawiłeś czarną ramkę za darmo. Następnie wypełnij go zielonymi kropkami. Tutaj też jest ich w sumie osiem, ale powinny znajdować się w większej odległości od siebie niż białe. Wybierz inny odcień zieleni i umieść dodatkowe punkty bezpośrednio na krawędzi czarnego koła. To tworzy podstawę dla twojego wzoru mandali. Potem nadszedł czas, aby uzupełnić punkty. Najlepiej używać szablonu jako przewodnika lub być kreatywnym podczas szczotkowania.

Szpilka, którą można przykleić na patyku, nadaje się do ustawiania bardzo filigranowych punktów.

Zdjęcie: Flora Press / Helga Noack

4. Wskazówka: kontynuuj malowanie i uszczelnianie

Dodaj kolejne punkty, jak chcesz. Na przykład umieść małe ciemnozielone między niebieskimi kropkami. Dodaj maleńkie jasnozielone na środku niebieskich i ciemnozielonych kropek. I wreszcie, w ciemnoniebieskie kropki umieścili jasnozielone małe kropki. Twoje dzieło sztuki jest gotowe.
Aby kolory nie blakły natychmiast ponownie, zalecamy uszczelnienie powierzchni gotowych pomalowanych kamieni. Używaj niezabrudzonych lakierów bezbarwnych, które można stosować również do zabawek dziecięcych, spryskaj uszczelniacz lub nałóż go na pomalowane kamienie za pomocą pędzla. 

Tak może wyglądać gotowy wzór mandali. Nie zapomnij zapieczętować na końcu!

Zdjęcie: Flora Press / Helga Noack

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here