Kamienna ściana: naturalny wygląd Twoich ścian”,

Kamienne ściany to jeden z najgorętszych wnętrzarskich trendów roku. I słusznie, bo nie tylko świetnie wyglądają, ale są też stosunkowo tanie w zakupie. Dodatkowo oszczędzasz sobie kłopotów z malowaniem czy tynkowaniem. Ale: kamienne mury to nie tylko kamienne mury. Jeśli chcesz ścianę z prawdziwych kamieni, płacisz za nią oczywiście znacznie wyższą cenę. Ponieważ naturalne materiały są trudniejsze w obróbce i nakładaniu. Taniej jest w wariancie z gipsu paryskiego lub betonu. Jeszcze taniej stanie się, jeśli wybierzesz kamienne ściany z tworzywa sztucznego. Na przykład istnieją panele styropianowe różnych producentów, takie jak Mosaixx, które można przymocować w zaledwie kilku krokach. Jednak najtańsza jest tapeta o wyglądzie kamiennej ściany. Nowoczesne tapety z teksturą zapewniają nawet często pożądany i piękny dwuwymiarowy wygląd.

Okładziny ścienne

W przypadku okładzin ścian szczególnie popularne są tzw. cegły licowe. Są one przyklejane do ściany lub elewacji domu, tworząc w ten sposób widoczny mur. W zależności od materiału cegła licowa nadaje się zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Podczas układania należy zwrócić uwagę na kształt kamienia: w zależności od preferencji można przykleić kamienie do ściany z fugami lub bez. Warto wiedzieć: wybór cegieł licowych jest ogromny. Z reguły oferowane są również pasujące kamienie narożne.

Do jakich pomieszczeń nadaje się kamienna ściana?

Kamienna ściana pasuje nie tylko na zewnątrz lub do przytulnej sali kominkowej w chacie. Powiemy Ci, w jakich pomieszczeniach możesz jeszcze zamontować kamienną ścianę:

Kamienna ściana w kuchni

Normalne retrospekcje cię nudzą? Wtedy kamienna ściana może być czymś dla Ciebie. Zainstalowany jako retrospekcja w kuchni, kamienna ściana emanuje naturalnym, rustykalnym charakterem. W każdym razie w kuchni należy wybrać materiał łatwy do wycierania i wytrzymały. Rozpryski tłuszczu, plamy z wody itp. powinny być łatwe do usunięcia z tylnej ściany.

Jeśli zdecydujesz się na kamienną ścianę w kuchni, upewnij się, że da się ją zetrzeć.

Zdjęcie: living4media / Jalag / Lorenzen, Angelika

Kamienna ściana w salonie

W salonie kamienna ściana szczególnie dobrze sprawdza się jako tylna ściana dla mebli telewizyjnych lub systemów hi-fi. Wygląda stylowo i łączy naturalność kamienia z nowoczesną technologią systemów. Ważne jest tutaj, aby kamienna ściana nie była zabudowana na całej powierzchni, a jedynie zakrywała fragmenty muru. W przeciwnym razie pokój szybko staje się przytłaczający.
Wskazówka: masz salon i jadalnię w jednym? Następnie mocujesz kamienną ścianę tylko w jednym obszarze pomieszczenia i tym samym wizualnie oddzielasz od siebie obie podobszary.

Kamienna ściana w korytarzu

Kamienna ściana może świetnie prezentować się również w przedpokoju, dołączając ją jako element dekoracyjny. Na przykład za szatnią i stojakiem na buty bylibyśmy kamienną ścianą? Albo kamienna ściana jako miejsce na Polaroida i zdjęcia? Z kamiennymi ścianami kreatywność nie ma granic.

Kamienna ściana w łazience

Kto nie marzy o kąpieli w pięknej chacie lub chacie w górach - z kamienną ścianą to marzenie może się trochę spełnić. W łazience rustykalna dekoracja ścienna wygląda szczególnie ładnie pod prysznicem lub za wieszakiem na ręczniki. Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na materiał i nie oszczędzać: ściana musi być w stanie chłonąć wodę i nie wchłaniać wilgoci. W przeciwnym razie istnieje ryzyko pleśni.

Kamienna ściana w łazience musi być odporna na wodę, w przeciwnym razie istnieje ryzyko pleśni.

Zdjęcie: living4media / Kaplan, Marina

Gdzie kupić kamienną ścianę?

W dzisiejszych czasach można kupić kamienną ścianę w każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Znajdziesz tam szeroką gamę kolorów, materiałów i cen. Oprócz egzemplarzy demonstracyjnych i próbek istnieje również możliwość skorzystania z porady eksperta w sklepie z narzędziami. Wyjaśnij specjaliście dokładnie, gdzie chcesz zamontować ścianę - to jedyny sposób, aby dobrał odpowiedni materiał.

Jak prawidłowo zamontować ścianę?

Prawidłowe zamocowanie jest bardzo ważne, aby kamienna ściana trwała długo. Jak postępować krok po kroku:

  1. przygotowanie: Oczyść, osusz i usuń kurz ze ściany.
     
  2. Nagrywać: Narysuj żądany wzór układania na papierze milimetrowym. W razie potrzeby zdobądź siatkę do układania, aby Ci pomóc.
     
  3. Wymieszaj klej: Klej wymieszać zgodnie z instrukcją producenta, nałożyć na ścianę i przeczesać pacą zębatą. Nałóż również trochę kleju na kamienne panele ścienne i przyklej je zgodnie ze wzorem ułożenia.
     
  4. Zostaw do wyschnięcia: Klej musi teraz wyschnąć i stwardnieć. Może to potrwać kilka godzin.

W ten sposób możesz zaprojektować swoją kamienną ścianę

Pomyślnie zainstalowałeś kamienną ścianę? Teraz nadszedł czas na zaprojektowanie ściany. Oświetlenie pośrednie wygląda szczególnie pięknie na kamiennych ścianach. Delikatne oświetlenie świetnie błyszczy na kamieniach i wprowadza do salonu w domu coś w rodzaju jaskini.
Obrazy, obrazy lub przedmioty dekoracyjne, takie jak poroże, zegary lub figurki, można również przymocować do kamiennych ścian. Najlepiej przy zakupie dowiedzieć się, czy wybrana przez Ciebie kamienna ściana się do tego nadaje.

Porządna opieka

O swoją kamienną ścianę należy dbać tak samo jak o inne elementy dekoracyjne. Przy zakupie upewnij się, że możesz wytrzeć kamienną ścianę, aby usunąć wszelkie plamy lub zachlapania. Ściany powinny mieć trwałe kolory i solidne.

Uruchom galerię zdjęć 12 Pokaż wszystko

Ta zewnętrzna kamienna ściana z prostym detalem Buddy tworzy przytulną i relaksującą atmosferę w Twoim ogrodzie.

Zdjęcie: living4media / Great Stock!

Odrobina elegancji: w połączeniu z dużymi szklanymi powierzchniami beżowa kamienna ściana wygląda jeszcze bardziej ekstrawagancko.

Zdjęcie: living4media / Dom i wypoczynek

Ta szczegółowa kamienna ściana nadaje pomieszczeniu dynamizmu i wizualnie podkreśla jadalnię. 

Zdjęcie: living4media / Zbudowane obrazy

Jak duży obraz: dzięki tej kamiennej ścianie Twoja przestrzeń życiowa stanie się czymś wyjątkowym.

Zdjęcie: living4media / Dom i wypoczynek

Wszystko oprócz nagiego i zimnego. Wręcz przeciwnie: ta kamienna ściana przenosi naturę do Twojego domu. Prawdziwa atrakcja w połączeniu z brązowymi drewnianymi i skórzanymi meblami.

Zdjęcie: living4media / Chronione obrazy

Jak w powyższym przykładzie, trend kamienia optymalnie działa z prostym i eleganckim wzornictwem.

Zdjęcie: living4media / Maulini, Pier

Nie zawsze muszą to być kafelki – z kamienną ścianą w kuchni urozmaicasz pomieszczenie.

Zdjęcie: living4media / Zobacz zdjęcia

Wybierz kamienie pasujące do koloru i sprawdź wcześniej, czy bardziej pasują duże czy małe kamienie.

Zdjęcie: living4media / Dom i wypoczynek

Kamienne ściany mogą zdziałać cuda na często ponurych, nudnych i chłodnych klatkach schodowych.

Zdjęcie: living4media / Dom i wypoczynek

Przykryj kominek cegłami licowymi - tworzy to przytulną atmosferę.

Zdjęcie: living4media / Blend Images

Ściana z kamienia naturalnego jest zwykle droższa.

Zdjęcie: living4media / Hernandez Dominguez, Jorge

Możesz również stworzyć piękne nisze na zewnątrz za pomocą kamiennej ściany.

Zdjęcie: living4media / Dom i wypoczynek

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here