Usuwanie plam z pleśni: najlepsze domowe sposoby ”,

Czy plamy pleśni są szkodliwe dla zdrowia??

Podobnie jak pleśń, plamy pleśni są mniej lub bardziej szkodliwe dla zdrowia, w zależności od intensywności inwazji. Czarne plamki mogą podrażniać drogi oddechowe lub wywoływać alergie, jeśli nie zostaną natychmiast usunięte. Pomimo podobieństw plamy pleśni różnią się od pleśni.

Jaka jest różnica między pleśnią a pleśnią?

Plamy z pleśni i pleśni mogą wyglądać jak brzydkie ciemne plamy. Różnica polega jednak na tym, że większość rodzajów pleśni z czasem tworzy tak zwaną grzybnię. Cienkie, ale puszyste nitki są zawsze wyraźną oznaką rozwoju pleśni. Zapach i czarne kropki mogą jednak występować zarówno przy pleśni, jak i przy plamach pleśni.

Informacje o poradach dotyczących gospodarstwa domowego z pleśnią Test na pleśń: Jak sprawdzić, czy w domu jest pleśń Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Żółta pleśń: Jak ją rozpoznać Osuszacze powietrza: Niedoceniani pomocnicy w walce z pleśnią

Usuń plamy z pleśni: to na pewno zadziała

W zasadzie usunięcie plam z pleśni nie jest trudne, ponieważ szybko się rozpuszczają i stosunkowo łatwo znikają. Problemem są bardziej przedmioty: materaca, drewna czy wózka nie da się tak łatwo wyprać.
W różnych sklepach dostępne są niezliczone środki i produkty, które obiecują być najlepszym rozwiązaniem na plamy z pleśni. Nie potrzebujesz jednak tych uniwersalnych odplamiaczy, ponieważ najprostsze domowe środki są w tym przypadku najskuteczniejsze w usuwaniu plam z pleśni.

  • Sok z cytryny z solą: Silny wybielacz jest zwykle używany do plam z pleśni i pleśni. Ale nie musi być produkowany przemysłowo, zwykle wystarczy sok z cytryny zmieszany z solą. Bardzo pomocny również przy usuwaniu plam z krwi.
  • Maślanka: Należy zawsze ostrożnie podchodzić do wrażliwych tekstyliów i tkanin. Maślanka to dobry pierwszy krok, aby położyć kres plamom pleśni. Aby usunąć plamy pleśni, namocz zarażoną odzież w maślance na dwa do trzech dni.
  • Woda z octem: Ocet jest silnym środkiem domowym, ponieważ ma stosunkowo ostrą kwasowość. Jeśli dotknięte obszary są moczone w occie domowym przez około godzinę, większość plam - w tym na przykład nieestetyczne plamy rdzy - powinna już zniknąć.
  • Światło słoneczne: Promieniowanie UV ze światła słonecznego może również pomóc w walce z plamami pleśni. Po prostu umieść uszkodzone tekstylia na słońcu na kilka godzin.
  • Soda do prania: Wlej sodę i odrobinę płynu do mycia naczyń do wanny, namocz w niej uszkodzone części na około godzinę, a plamy z pleśni znikną - świetnie pomaga również w usuwaniu tłustych plam.
  • Wywar: Jeśli zainfekowane części są wytrzymałymi, bardzo jasnymi tkaninami, możliwe jest również gotowanie tkanin. Aby to zrobić, części gotuje się we wrzącej wodzie przez około pół godziny.
  • Duch: Jeśli nie masz pod ręką octu, możesz użyć spirytusu. Ale: Upewnij się, że potem dobrze przewietrzysz mieszkanie lub, co najlepsze, przeprowadź zabieg bezpośrednio na zewnątrz.

Jeśli te domowe sposoby nie przyniosą rezultatu, zawsze możesz użyć specjalnego wybielacza na bazie chloru, takiego jak zmywacz chlorowy CleanPrince Schimmel-Ex. Przy każdym zabiegu należy jednak zauważyć, że stosowany jest efekt wybielający. Innymi słowy: ciemne tkaniny prawdopodobnie nieco wyblakną i stracą intensywność koloru. Dlatego należy postępować bardzo ostrożnie i ostrożnie i wcześniej przetestować trwałość koloru na małym miejscu.

Kup teraz środek czyszczący do chloru CleanPrince Schimmel-Ex w Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Zapobiegnie to powstawaniu plam pleśni w przyszłości

Wszystkie plamy z pleśni usunięte? Dobrze, więc możemy teraz zadbać o to, aby brzydkie plamy nigdy więcej się nie pojawiły. W mieszkaniu lub domu magicznym słowem jest zdecydowanie wentylacja. Każdego ranka i każdego wieczoru należy wietrzyć pomieszczenie przez co najmniej 10 minut i zaopatrywać całą przestrzeń życiową w świeże powietrze. Nie zapomnij wyłączyć w tym czasie ogrzewania! W ten sposób nadmiar wilgoci jest odprowadzany i nie osiada. Kolejną wskazówką jest zawsze wieszać mokre ubrania, czy to z potu, czy z wody, i nie przechowywać ich zbyt długo.
przy okazji: Czy znasz już nasze spot-away ABC?? Na każdą plamę znajdziesz odpowiedni domowy środek.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here