Zrób własny baldachim do przedpokoju”,

1. Przycinam bambusowe kijki na wymiar

Najpierw zobaczyłem bambusowe patyki na szerokość korytarza. Do średnicy 2,5 cm pasują do standardowych drewnianych uchwytów ściennych ze sklepów z narzędziami, które również trzymają karnisze.

2. Sam zbuduj zawieszenie

Jeśli wolisz grube pręty, możesz po prostu samodzielnie zbudować zawieszenie do nieba: pociąć płytę MDF o grubości ok. 2 cm na kwadraty o wymiarach 10 x 10 cm. Potrzebujesz tyle sztuk, ile masz prętów. Wywierć otwór w środku drewnianych elementów wiertłem do garnków - musi być tak duży, jak średnica kijów bambusowych. Następnie zobaczyłem drewniane kwadraty po przekątnej w dwa trójkąty każdy. Wywierć otwory w wieszakach na śruby. Następnie przymocuj zawieszenia do ściany po obu stronach korytarza za pomocą kołków i śrub. Upewnij się, że odległość od oświetlenia sufitowego wynosi co najmniej 30 cm.

Jeśli standardowe drewniane łożyska ścienne nie wytrzymują, możesz z łatwością samodzielnie wykonać zawieszenie dla drążków.

Zdjęcie: Bine Brändle Wskazówka

Jeśli nadal masz resztki farby ściennej, pomaluj mocowania do nieba w tym samym odcieniu. Wtedy wygląda to bardziej na płynne przejście.

3. Wytnij tkaninę

Tkaninę bawełnianą przytnij z 2 cm naddatkiem na szew i obszyj. Następnie załóż sznurek na oba końce. Naprasuj dwustronny samoprzylepny polar na podszewkę!. W ten sposób można go lepiej ciąć i nie strzępi się. Następnie na fizelinie narysuj kształty dużych liści 40–60 cm, wytnij je i wyprasuj na bawełnianej tkaninie. Podobnie: łodygi i pół liście, które jako druga warstwa tworzą efekty kolorystyczne w świetle. Pamiętaj, aby przymocować liście do tkaniny między prętami.

Narysuj na materiale kształty liści o wielkości od 40 do 60 cm. Tak powstaje ładny jesienny projekt.

Zdjęcie: Bine Brändle

4. Zawieś baldachim z tkaniny

Wsuń bambusowy kij przez sznurek i zawieś. Połóż tkaninę na innych prętach. Wskazówka: w razie potrzeby przymocuj go dodatkowymi pętlami, aby się nie ślizgał. Przełóż ostatni bambusowy drążek przez drugi sznurek i zawieś go na drugim końcu korytarza. Na koniec wyprostuj fale.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here