Porównanie usług przesyłania strumieniowego: który z nich bije Amazon Prime Video?

Amazon Prime Video

 • około 13.000 filmów i seriali, w tym wiele aktualnych formatów
 • Ponad 25.Wypożycz odpłatnie 000 tytułów, na przykład zupełnie nowe odcinki serialu, podczas blokady Corona także filmy, które faktycznie powinny być w kinie
 • Oglądaj Amazon Originals, które są dostępne tylko w Amazon Prime Video
 • Treści przesyłane strumieniowo można oglądać na laptopie lub komputerze w przeglądarce lub za pomocą aplikacji na telewizorach Smart TV, PlayStation, Xbox, Apple i urządzeniach z systemem Android (tablety i smartfony)
 • Pobierz wybrane filmy i seriale w trybie offline i obejrzyj je później
 • Możesz testować Amazon Prime Video przez 30 dni bezpłatnie i anulować w dowolnym momencie

Amazon Prime Music

 • ponad 2 miliony piosenek
 • ekskluzywne sportowe strumienie audio
 • Ciesz się muzyką online i offline bez reklam
 • posłuchaj kilku stacji radiowych
 • Możesz testować Amazon Prime Music przez 30 dni bezpłatnie i anulować w dowolnym momencie

Amazon Prime Reading

 • Nieograniczony dostęp do licznych eBooków, komiksów, eMagazines, audiobooków i singli Kindle

Amazon Prime Zdjęcia

 • Zapisuj nieograniczoną liczbę zdjęć w chmurze
 • automatyczne grupowanie dla lepszego przeglądu
 • Z magazynu może korzystać pięć osób

Amazon Twitch Prime

 • Rabat na detaliczne wersje nowych gier
 • Strumienie bez reklam po połączeniu z Twitchem
 • miesięczna bezpłatna subskrypcja kanału Twitch
 • Dostęp do darmowych gier i zawartości gier
   

Amazon Prime jest tego wart? Koszt rocznie

Klasyczna subskrypcja Amazon Prime kosztuje 69 euro rocznie. W przeliczeniu na miesiąc, zatem 5,75 euro. Termin wynosi 12 miesięcy i można go anulować do 4 tygodni przed przedłużeniem umowy.
Miesięczna subskrypcja Prime kosztuje 7,99 euro miesięcznie i można ją anulować co miesiąc. W przeliczeniu na rok jest o prawie 27 euro droższe niż klasyczne członkostwo.

Abonament miesięczny Prime

Roczna subskrypcja Prime

Bezpłatna wysyłka premium

tak

tak

Nieograniczone filmy i seriale

tak

tak

Ponad 40 milionów piosenek,
Playlisty i radio

tak

tak

Bezpieczniejsze i bardziej nieograniczone
Miejsce do przechowywania zdjęć

tak

tak

koszty

7,99 euro / miesiąc

69 euro / rok (odpowiada 5,75
euro miesięcznie)

Dodatkowo istnieje możliwość bezpłatnego przetestowania członkostwa Prime przez 30 dni. Studenci i tak otrzymują subskrypcję taniej. Mogą bezpłatnie korzystać z Amazon Prime przez pierwsze 12 miesięcy, a następnie zapłacić obniżoną cenę 34 euro rocznie.
Ponieważ usługa przesyłania strumieniowego Amazon Prime Video nie obejmuje wszystkich filmów i seriali za darmo, niektóre filmy i seriale należy wypożyczyć lub kupić. Na Amazon są wypożyczane filmy od 0,99 euro. W wybrane piątki Amazon prezentuje najnowsze hity filmowe do wypożyczenia za 0,99 euro.
Również ważne: Jakość obrazu i dźwięku na Amazon umożliwia wiele filmów w wysokiej rozdzielczości. Jednak dzięki usłudze streamingowej Netflix jest więcej seriali w wysokiej rozdzielczości 4K i HDR (tylko z subskrypcją premium Netflix).
 

Porównanie gigantów usług streamingowych: Netflix vs. Amazon Prime Video

Netflix to klasyczny dostawca strumieniowania wideo. Tutaj możesz również przesyłać strumieniowo seriale i filmy online, a istnieje wiele oryginalnych filmów Netflix jako produkcji filmowych lub seriali, które są dostępne tylko tutaj.

Filmy i seriale można oglądać w dowolnym miejscu na smartfonie lub tablecie za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego Netflix.

Zdjęcie: Netflix

Zawartość Netflix

Chociaż Amazon ma też do zaoferowania kilka „Oryginałów”, lista wyprodukowanych przez siebie seriali i filmów na Netflix jest znacznie dłuższa i nadal rośnie szybciej. Wiele seriali Netflixa było nawet nominowanych do nagrody Emmy, amerykańskiej nagrody telewizyjnej. Należą do nich np. "Orange to nowy czarny", House of Cards" czy "Stranger Things". Jeśli chodzi o zwycięstwa na Emmys, własne produkcje Amazon Prime Video są obecnie przed nami, dzięki „Flea Bag” autorstwa i z Phoebe Waller-Bridge lub „Marvelous Mrs. Maisel "od twórców popularnej serii "Gilmore Girls". 

Jeśli chodzi o filmy produkowane samodzielnie, zdecydowanie wyprzedza Netflix. „Irlandczyk” reżysera Martina Scorsese z Robertem De Niro i Alem Pacino był nominowany do dziesięciu Oscarów w 2020 roku. „Historia małżeństwa” ze Scarlett Johansson, Adamem Driverem i Laurą Dern zdobyli sześć nominacji do Oscara dla Netflix. Laura Dern wygrała w kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa”. Zarówno „Irlandczyk”, jak i „Historia małżeństwa” znalazły się w królewskiej kategorii „Najlepszy film” w biegu. Oryginalny Netflix „Dwóch papieży” z Anthonym Hopkinsem w roli głównej był również nominowany do trzech Oscarów, by wymienić tylko kilka z wysoko cenionych filmów własnej produkcji w serwisie streamingowym. 

Specyfika Netflix

Netflix nie ujawnia, ile filmów i seriali jest w ofercie. Uderzające jest jednak to, że nie znajdziesz wielu aktualnych seriali, takich jak „Gra o tron”, na Netflix. Choć w Amazonie teoretycznie dostępne są bardziej aktualne filmy i seriale, w praktyce często trzeba sięgnąć po nie do kieszeni. Średnio płacisz 1,99 euro za odcinek lub 19,99 euro za cały sezon. To oczywiście prowadzi do poważnych dodatkowych kosztów. W teście ComputerBild tylko 13 ze 120 wyszukiwanych tytułów zostało znalezionych w serwisie Netflix, a 113 w serwisie Amazon. Ale: tylko 16 z nich było dostępnych bezpłatnie w Prime Flat. To denerwuje większość subskrybentów.
Jeśli więc cenisz własne produkcje Netflix i możesz poczekać na najnowsze hity, otrzymasz wysokiej jakości treści w serwisie Netflix bez dodatkowych opłat. Nie bez powodu Netflix jest numerem 1 wśród serwisów streamingowych z co najmniej 160 milionami subskrybentów na całym świecie.
Cena: Podstawowy abonament na seriale i filmy w SD kosztuje 7,99 euro miesięcznie. Dzięki standardowej subskrypcji za 11,99 euro miesięcznie filmy i seriale otrzymujesz w rozdzielczości HD, a także możesz przesyłać strumieniowo na 2 urządzenia jednocześnie. Filmy i seriale w Ultra HD (4K) są dostępne tylko z subskrypcją premium za 15,99 euro miesięcznie, co umożliwia korzystanie z 4 urządzeń jednocześnie. Abonament roczny nie jest możliwy.

Zalety i wady usługi przesyłania strumieniowego Netflix w skrócie

Amazon Prime Video

Netflix

30-dniowa wersja próbna

Zniesiony bezpłatny okres próbny

Mniej własnych produkcji

Silne produkcje własne

Może być używany na wielu urządzeniach

Tylko z subskrypcją uaktualnienia na wielu urządzeniach
nadający się do użytku

Mniej treści w 4K / UHD

Dużo treści z subskrypcją aktualizacji
w UHD lub 4K

Wiele profili jest niemożliwych

Bezpłatne tworzenie kilku
Profile

Możliwy tylko jeden profil

Własna lista obserwowanych dla każdego
Grupa wiekowa

Łatwy przegląd i obsługa

Łatwy przegląd i obsługa

Ponadto strumieniowe przesyłanie muzyki i
Korzyści zakupowe

Tylko przesyłanie strumieniowe filmów i seriali
możliwy

Wypożycz i kup na stałe
możliwych filmów

Brak pożyczania lub kupowania od
Możliwe filmy

Niektóre filmy i seriale muszą być pro
Odcinek lub sezon można kupić

Wszystkie filmy i seriale w zestawie

Wiele hitów i aktualnych filmów
za dopłatą

Wiele nowych serii amerykańskich

Model cenowy

Różne modele cenowe

Możliwość oglądania filmów offline

Możliwość oglądania filmów offline

Porównanie serwisów streamingowych: Sky Ticket vs. Amazon Prime Video

Zawartość Sky Ticket

Ofertę transmisji strumieniowej Sky można subskrybować osobno dla seriali ("Rozrywka") lub filmów ("Kino") lub razem ("Oferta łączona"). Pakiet "Rozrywka" obejmuje wiele płatnych kanałów telewizyjnych, takich jak Sky One, Sky Atlantic, HBO, Fox, Universal TV, TNT Serie, National Geographic lub E! zabawa. Najlepsze seriale, na przykład „Gra o tron” czy „Seks w wielkim mieście”, nawet tutaj puszczane są równolegle z premierą w USA.
Nowe filmy są również zawsze dostępne, szczególnie wcześnie w Sky Ticket, nawet wcześniej niż w Amazon Prime Video. Podczas Corona Lockdown możesz kupować filmy, które faktycznie powinny rozpocząć się w kinie (np. adaptacja filmowa Jane Austen „Emma „Niewidzialny ”) przez Sky Store, a także na Amazon Prime Video. Sky Ticket oferuje również kilka bardzo cenionych oryginałów, takich jak „Babylon Berlin” czy „Czarnobyl”.

Przygotuj popcorn! Podczas blokady Corona możesz oglądać filmy, które faktycznie powinny trafić do kina za pośrednictwem Sky, Amazon i Apple TV.

Zdjęcie: iStock/Antonio Guillem

Cechy szczególne Sky Ticket

Ta usługa przesyłania strumieniowego jest idealna dla niecierpliwych, którzy chcą oglądać nowe seriale i hity w domu przed rozpoczęciem DVD. Aktualność odzwierciedla się również w kosztach, które są stosunkowo wysokie.
Cena: Sky Ticket oferuje trzy pakiety: „Pakiet „Rozrywka” dla seriali, „Pakiet „Kino” dla filmów oraz „Pakiet łączony”. Poszczególne pakiety kosztują 9,99 euro miesięcznie (pierwszy miesiąc 4,99 euro), łączne 14,99 euro (pierwszy miesiąc 7,49 euro).

Zalety i wady usługi przesyłania strumieniowego Sky Ticket w skrócie

Amazon Prime Video

Bilet na niebo

30-dniowa wersja próbna

Zniżka za pierwszy miesiąc

Produkcje własne plus licencjonowane
Zadowolony

Produkcje własne plus licencjonowane
Bardzo aktualne treści

Może być używany na wielu urządzeniach

Może być używany na wielu urządzeniach

Niektóre treści w 4K / UHD

Tylko HD

Wiele profili jest niemożliwych

Wiele profili jest niemożliwych

Łatwy przegląd i obsługa

Przegląd i działanie
Może zostać ulepszony

Ponadto strumieniowe przesyłanie muzyki
i korzyści zakupowe

Streaming plus
Płatne kanały telewizyjne

Aktualne seriale i filmy

Jeszcze więcej aktualnych serii
i filmy

Dodatkowo pożyczaj i kupuj
możliwych seriali i filmów,
także filmy kinowe podczas
kryzys koronowy

Dodatkowo pożyczaj i kupuj
od seriali i filmów po
Możliwy sklep Sky, także kino
Filmy podczas kryzysu koronowego

Silne produkcje własne

Silne produkcje własne

Model cenowy Wiele modeli cen
Wyświetlanie treści w trybie offline możliwe Wyświetlanie treści w trybie offline możliwe

Porównanie serwisów streamingowych: TVnow vs. Amazon Prime Video

Zawartość TVnow

TVnow to biblioteka multimediów Mediengruppe RTL ze zintegrowaną usługą przesyłania strumieniowego. Darmowa wersja zawiera zwykłą zawartość biblioteki multimediów, taką jak programy z powiązanych stacji, ale także aktualnie nadawane odcinki seriali, takie jak „The Walking Dead”. Wersja premium oferuje: transmisje na żywo (RTL, VOX, RTL II, NITRO, SUPER RTL, n-tv, RTLplus, TOGGO Plus, NOW US oraz pay TV oferuje RTL Passion, RTL Living, RTL Crime i GEO), seriale, Filmy i stare sezony programów typu „Die Höhle der Löwen” (od sezonu 3) czy „Let's Dance” (od sezonu 4) czy telenowele typu „Dobre czasy, złe czasy” (GZSZ, z Odcinek 1 z 1992 roku). Możesz także oglądać odcinki niektórych programów przed ich emisją w telewizji.
Seria dostępna do przesyłania strumieniowego zawiera oryginały i ekskluzywne treści, takie jak wznowienie „Beverly Hills 90210”, serial kryminalny „Why Women Kill” autorstwa „Desperate Housewives” – twórcy Marca Cherry lub komedii rodzinnej „ Schitt $ Zatoczka ". Dzięki darmowej wersji możesz oglądać „darmową porę dnia”. Zarówno wersja darmowa, jak i premium zawiera kilka filmów, w tym kilka dobrze znanych, takich jak „Alf - Der Film” (darmowy) czy „Asterix” – adaptacje (premium). TVnow nie może nadążyć za aktualnymi hitami w Amazon Prime Video.

Cechy szczególne TVnow

Oczywiście klasyczne serwisy streamingowe nie mogą oferować ponad 500 programów, w tym starych sezonów. Wybór seriali i filmów w TVnow jest jednak znacznie mniejszy niż w Amazon Prime Video and Co. Z bezpłatnej wersji korzysta się za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Jest bardzo podatny na błędy. Filmy ciągle się zawieszają, a następnie trzeba je ponownie uruchomić. Używanie funkcji "Kontynuuj" do dalszego patrzenia we właściwe miejsce prawie nigdy nie działa. Abonenci premium mogą korzystać z usługi przesyłania strumieniowego za pośrednictwem powiązanej aplikacji TVnow. Reklama zostaje wtedy zredukowana do klipu, przyjazność dla użytkownika jest znacznie wyższa.
Cena: Przy 4,99 euro miesięcznie TVnow jest jedną z najtańszych ofert przesyłania strumieniowego, co jest odpowiednie, biorąc pod uwagę mniejszy wybór. Apple TV Plus (patrz niżej) kosztuje tyle samo, ale oferuje jeszcze mniej treści.

Zalety i wady usługi przesyłania strumieniowego TVnow w skrócie

Amazon Prime Video

Telewizja teraz

30-dniowa wersja próbna

30-dniowa wersja próbna

Własne produkcje plus licencjonowane treści

transmisje telewizyjne, produkcje własne
plus licencjonowane treści

Może być używany na wielu urządzeniach

Może być używany na wielu urządzeniach

Niektóre treści w 4K / UHD

Darmowa wersja SD,
Wersja premium HD

Wiele profili jest niemożliwych

Wiele profili jest niemożliwych

Bez reklam

Bezpłatnie: wielokrotna reklama;
Premium: jedna reklama na odcinek / film / program

Łatwy przegląd i obsługa

Przegląd dobry;
Bezpłatna wersja działania jest zła,
Wersja premium dobra

Ponadto strumieniowe przesyłanie muzyki i
Korzyści zakupowe

W tym TVnow Insider:
Korzyści takie jak darmowe bilety na premiery filmowe,
Spotkaj się z gwiazdami

Brak darmowych treści Niektóre odcinki seriali i filmy za darmo

W tym zawartość plus pożyczka
i kupowanie seriali i filmów,
także filmy kinowe w okresie
Kryzys koronowy

W wersji premium wszystko
Zawartość w zestawie

Model cenowy

Darmowe i płatne
Wersja premium

Możliwość oglądania filmów offline

Nie mogę oglądać filmów offline

Porównanie serwisów streamingowych: Disney Plus vs. Amazon Prime Video

Zawartość Disney Plus

Serwis streamingowy wystartował w Niemczech w marcu 2020 roku z 500 filmami i 350 serialami. To mniej niż w przypadku Amazon Prime Video i Co., ale zawartość Disney Plus jest szczególnie popularna. Kategorie: Disney, Pixar, Marvel, Gwiezdne Wojny i National Geographic. Aktualne hity, takie jak nowa edycja „Króla Lwa” czy „Avengers Endgame”, można znaleźć tutaj, a także klasyki Disneya. W serialu Disney Plus reklamuje się przede wszystkim „Simpsonami”, a także serią Gwiezdnych wojen „The Mandolorian” wyprodukowaną na potrzeby serwisu streamingowego oraz nowym wydaniem „High School Musical”. Planowane są niektóre seriale Marvela. Disney zagląda za kulisy wielu filmów dokumentalnych.

Usługa przesyłania strumieniowego Disney Plus ma w swojej ofercie takie klasyki dla dzieci – i dorosłych, którzy mają ochotę na nostalgię.

Zdjęcie: iStock/NoDerog

Specjalne cechy Disney Plus

Przyjazność dla rodziny jest głównym celem tej usługi przesyłania strumieniowego. Dochodzi do tego, że planowany serial o homoseksualnym nastolatku ( „Love, Victor”) został odwołany. Rodzice mogą tworzyć własne profile dla swoich pociech, na których będą widoczne wyłącznie treści przyjazne dzieciom. Podobnie jak w przypadku Amazon Prime Video, co miesiąc dodawane są nowe hity kinowe i własne produkcje.
Cena: Przy 6,99 euro miesięcznie lub 69,99 euro rocznie Disney Plus kosztuje mniej miesięcznie, tyle samo co Amazon Prime, pomimo mniejszego wyboru.

Zalety i wady usługi przesyłania strumieniowego Disney Plus w skrócie

Amazon Prime Video

Disney Plus

30-dniowa wersja próbna

Zlikwidowano bezpłatny tydzień próbny

Produkcje własne plus licencjonowane
Zadowolony

Treści należące do Disneya,
kilka specjalnie dla
Wyprodukowano usługę przesyłania strumieniowego

Może być używany na wielu urządzeniach

Może być używany na wielu urządzeniach

Okazjonalne treści w 4K / UHD

Okazjonalne treści w 4K / UHD

Wiele profili jest niemożliwych

Możliwych jest kilka profili i tryb potomny

Łatwy przegląd i obsługa

Łatwy przegląd i obsługa

Ponadto strumieniowe przesyłanie muzyki i
Korzyści zakupowe

Tylko strumieniowe przesyłanie wideo

Dodatkowo pożyczaj i kupuj
możliwych seriali i filmów,
także filmy w kinie
Kryzys koronowy

Wszystkie filmy i seriale w zestawie

Czasami mnóstwo hitów
za dopłatą

Wiele hitów bez dodatkowych opłat

Model cenowy

Model cenowy

Możliwość oglądania filmów offline

Możliwość oglądania filmów offline

Porównanie serwisów streamingowych: Apple TV Plus vs. Amazon Prime Video

Zawartość Apple TV Plus

Ta usługa przesyłania strumieniowego oferuje wyłącznie samodzielnie wyprodukowane seriale, filmy dokumentalne, a czasami także filmy, a tym samym zdecydowanie najmniejszy wybór. Ale Apple dużo zapłaciło za produkcje, aby przyciągnąć reżyserów takich jak Steven Spielberg (za nowy odcinek serialu fantasy „Niesamowite historie”) i aktorów, takich jak Jennifer Aniston, Reese Witherspoon i Steve Carell (za serial dramatyczny „The Poranne show "). Warto obejrzeć wybrane produkcje z dobrymi recenzjami (np. "Little America", "For all Mankind") na Apple TV Plus.

Specyfika Apple TV Plus

Każdy, kto kupi nowy iPhone, iPad, iPod touch, Mac lub urządzenie Apple TV, otrzyma Apple TV Plus za darmo na rok. Z usługi przesyłania strumieniowego można korzystać za pośrednictwem aplikacji Apple TV na wszystkich urządzeniach Apple, a także na telewizorach Samsung Smart TV, Fire TV Stick, Roku i komputerach PC. Większość seriali początkowo ma trzy odcinki dostępne na początku, pozostałe odcinki następują co tydzień. Może się to również zdarzyć w przypadku Amazon Prime Originals.
Cena: Przy 4,99 euro miesięcznie Apple TV Plus jest tańszy niż Amazon Prime Video, ponieważ dostępnych jest znacznie mniej treści.

Zalety i wady usługi przesyłania strumieniowego Apple TV Plus w skrócie

Amazon Prime Video

Apple TV Plus

30-dniowa wersja próbna

7-dniowy okres próbny, niektóre za darmo
Odcinki pilotażowe (w aplikacji Apple TV)

Produkcje własne plus licencjonowane
Zadowolony

Wyłącznie wysoka jakość
Produkcje własne

Może być używany na wielu urządzeniach

Możliwość dzielenia się rodziną

Mała zawartość w 4K / UHD

Dużo w 4K, HDR i Dolby Atmos

Wiele profili jest niemożliwych

Wiele profili dla
Możliwe członkowie rodziny

Łatwy przegląd i obsługa

Mały komfort
(brak: lista obserwowanych, następny odcinek
graj bezpośrednio, pomiń recenzję)

Ponadto strumieniowe przesyłanie muzyki i
Korzyści zakupowe

Tylko przesyłanie strumieniowe (wyjątek:
Oferta Apple Music dla studentów
+ ekskluzywna zawartość Apple TV Plus)

Dodatkowo pożyczaj i kupuj
możliwych seriali i filmów,
także filmy w kinie
Kryzys koronowy

Pożyczanie i kupowanie serii
i filmy możliwe, także kino
Filmy podczas kryzysu koronowego
(za pośrednictwem urządzenia lub aplikacji Apple TV)

Model cenowy

Model cenowy

Możliwość oglądania filmów offline

Możliwość oglądania filmów offline

Porównanie serwisów streamingowych: Joyn vs. Amazon Prime Video

Zawartość Joyn

Podobnie jak w przypadku TVnow, Joyn to biblioteka multimediów oraz usługa przesyłania strumieniowego obsługiwana przez ProSiebenSat.1 i odkrycie. W wersji darmowej możesz oglądać transmisje na żywo z 50 stacji (m.in. ARD, ZDF, Sat1, ProSieben Kabel Eins, DMAX, KiKA, Welt) oraz zwykłą zawartość biblioteki mediów (aktualne programy, w tym stare sezony, na przykład wszystkie z "German 's Next Topmodel "), częściowo także aktualnie emitowanych odcinków serialu (na przykład z "Navy CIS" lub z "The Big Bang Theory" "odgałęzienia" Young Sheldon").
W wersji plus zyskujesz dostęp do większej liczby odcinków aktualnie emitowanych sezonów seriali – ale uważaj, odcinki będą stopniowo znikać – a także do ukończenia seriali takich jak „Grey's Anatomy” czy „The Good Wife”. Joyn może zarezerwować kilka perełek wyłącznie dla siebie, takich jak wszystkie sezony komedii „Dobre miejsce”, komedii krytycznej społecznie „Younger” czy serialu science fiction „Doctor Who” dostępnego w Niemczech tak daleko. Usługa przesyłania strumieniowego ma również do zaoferowania kilka oryginałów, takich jak „Pani Jordan równa” z Katrin Bauerfeind lub „Sprawdź czek” z Klaasem Heuferem-Umlaufem, które z opóźnieniem można zobaczyć również w bezpłatnej telewizji, czy Michael Jackson Documentary "Opuszczając Neverland". Wybór filmów jest niewielki, z kilkoma dobrze znanymi tytułami, takimi jak „John Wick”, „Hobbit” czy „Lala Land”. Wersja plus umożliwia także oglądanie na żywo 10 płatnych kanałów telewizyjnych, takich jak Discovery czy ProSieben Fun. Ogólnie rzecz biorąc, zawartość nie może do końca pasować do Amazon Prime Video and Co. nadążać, ale nadal są reprezentacyjne.

Szczególne cechy Joyn

W przeciwieństwie do Amazon Prime Video, w Joyn jest dużo dostępnych za darmo, nawet trochę więcej niż w TVnow, bez rejestracji. Niezależnie od tego, czy jest to wersja darmowa, czy plus, możesz korzystać z usługi przesyłania strumieniowego za pośrednictwem powiązanej aplikacji.
Cena: Przy 6,99 euro miesięcznie Joyn jest tańsza niż miesięczna subskrypcja Amazona, ale droższa niż średnia miesięczna cena Amazona za roczny abonament.

Zalety i wady usługi przesyłania strumieniowego Joyn w skrócie

Amazon Prime Video

Joyn

30-dniowa wersja próbna

30-dniowa wersja próbna

Własne produkcje plus licencjonowane treści

transmisje telewizyjne, produkcje własne
plus licencjonowane treści

Może być używany na wielu urządzeniach

Może być używany na wielu urządzeniach,
ale nie w tym samym czasie

Niektóre treści w 4K / UHD

Darmowa wersja SD,
Wersja Plus HD

Wiele profili jest niemożliwych

Wiele profili jest niemożliwych

Bez reklam

Bezpłatnie: wielokrotna reklama;
Plus: bez reklam

Łatwy przegląd i obsługa

Przegląd nie jest idealny, działanie dobre

Ponadto strumieniowe przesyłanie muzyki i
Korzyści zakupowe

Wyłącznie transmisja strumieniowa i telewizja na żywo

Brak darmowych treści Niektóre odcinki seriali i filmy za darmo

W tym zawartość plus pożyczka
i kupowanie seriali i filmów,
także filmy kinowe w okresie
Kryzys koronowy

W wersji plus wszystko
Zawartość w zestawie

Model cenowy

Darmowe i płatne
Wersja plus

Możliwość oglądania filmów offline

Nie mogę oglądać filmów offline

Porównanie serwisów streamingowych Maxdome i Amazon Prime Video

Podobnie jak Netflix, serwis streamingowy Maxdome może zastąpić Amazon Prime Video. Uwaga: nową subskrypcję Maxdome można uzyskać tylko przez Mój pociąg w połączeniu z biletem kolejowym lub przez mobilcom-debitel. Jeśli chcesz tylko zasubskrybować Maxdome, zostaniesz przekierowany do Joyn.

Serwis streamingowy Maxdome współpracuje z Deutsche Bahn.

Zdjęcie: Maxdome

Zawartość max katedr

Według własnych informacji, maks. katedry mają ponad 50.000 gotowych seriali i filmów. Nie jest jednak jasne, ile z nich jest wliczonych w cenę ryczałtową wynoszącą prawie 8 euro miesięcznie. Ponieważ tak jak w przypadku Amazon, usługa streamingowa Maxdome może dodatkowo płacić za aktualne hity. Dla porównania, Amazon Prime Video zawiera jak dotąd tylko około 13.000 filmów i seriali ryczałtowych. Ponad 25.000 można również kupić lub pożyczyć.

Na początku 2011 roku Maxdome został przejęty przez ProSiebenSat.1 Group, dlatego w mediatece poza ofertami międzynarodowymi znajduje się także wiele niemieckich seriali, filmów i programów telewizyjnych, takich jak „The Voice Kids” czy „Niemcy następny Topmodel”. Dzięki temu wyborowi dostawca wyróżnia się na tle konkurencji strumieniowej. 

Szczególne cechy max katedr

Maxdome oferuje krótkie recenzje treści. Amazon Prime Video może temu przeciwdziałać opiniami użytkowników. Ponadto podczas oglądania możesz zobaczyć, którzy aktorzy są w aktualnej scenie na Amazon. Ale pod względem obsługi i opcji wyszukiwania Maxdome oferuje bardziej zaawansowaną technologię niż konkurencja. Filmy można łatwo sortować według roku produkcji, najlepszej oceny lub innych indywidualnych ustawień. 
Kolejna szczególna cecha: Maxdome jest częścią operatora telefonii komórkowej mobilcom-debitel, dostępnym w połączeniu z biletem kolejowym za pośrednictwem MyTrain i można go wezwać na pokład w pociągach ICE obsługiwanych przez Deutsche Bahn za pośrednictwem Maxdome. Oznacza to, że podróżni mogą bezpłatnie wybierać spośród 50 filmów i seriali – nawet jeśli obecnie nie ma połączenia z Internetem. 
Cena: 7,99 euro miesięcznie. Brak możliwości rocznej subskrypcji.
 

Zalety i wady max katedr w skrócie

Amazon Prime Video

Maks katedr

30-dniowa wersja próbna

Ograniczona czasowo subskrypcja przez MyTrain
lub debitel mobilcom 

Niewiele informacji ogólnych

Interesujące informacje ogólne i
rekomendacje redakcyjne

Może być używany na wielu urządzeniach

Może być używany na wielu urządzeniach

Dobra jakość dźwięku i obrazu w cenie
4K i UHD

Akceptowalna jakość dźwięku i obrazu, brak UHD

Proste, ale wymaga trochę przyzwyczajenia
usługa

Bardzo intuicyjna obsługa

Ograniczone funkcje wyszukiwania

Dobrze filtrowalne wyszukiwanie

Oglądaj filmy offline

Oglądaj filmy offline

Dostępnych jest wiele seriali i filmów

Mniej dostępnych filmów i seriali
plus pokazy

Mnóstwo aktualnych seriali i filmów

Prawie żadnych aktualnych wydarzeń filmowych i serialowych

Niektóre filmy i seriale muszą być pro
Kupiłem odcinek lub sezon
Wola

Niektóre filmy i seriale wymagają jednego odcinka
lub sezon można dokupić dodatkowo

Silne produkcje własne

Tylko własna seria „Jerks ” również działa
Darmowa telewizja w Pro 7

Porównanie: Spotify vs. Amazon Prime Music

Zawartość Spotify

Spotify to czysta usługa strumieniowego przesyłania muzyki. Zapewnia nieograniczony dostęp do utworów muzycznych, stacji radiowych, książek audio i list odtwarzania. Spotify ma około 50 milionów gotowych utworów. Amazon Prime Music nie nadąża za 2 milionami utworów, ale Amazon Music Unlimited, który można subskrybować za dodatkową opłatą, może. Oferuje również 50 milionów utworów. 

Usługa strumieniowego przesyłania muzyki Spotify jest dostępna bezpłatnie lub w wersji premium w różnych modelach cenowych od 9,99 euro miesięcznie.

Zdjęcie: Spotify

Specyfika Spotify

Spotify to jedna z najpopularniejszych usług strumieniowania muzyki obok Deezera i Amazon Prime. Muzykę można w dowolnym momencie zapisywać na różnych listach odtwarzania, a także słuchać w trybie offline. Począwszy od wersji premium, przesyłanie strumieniowe jest szczególnie wygodne, ponieważ irytujące reklamy i losowe odtwarzanie nie są już potrzebne. Podobnie jak wszyscy inni konkurenci, Spotify może być również używany na wielu urządzeniach. Oprócz Prime Music zawartej w Prime, Amazon oferuje również Amazon Music Unlimited z większą liczbą opcji i opcji za dodatkową miesięczną cenę 7,99 euro dla klientów Prime i 9,99 euro dla wszystkich pozostałych.
Cena: Spotify jest bezpłatny z ograniczeniami, 9,99 euro miesięcznie za Premium, 4,99 euro miesięcznie dla studentów, 14,99 euro dla rodzin.
Wskazówka: Dostęp do bezpłatnych i płatnych wersji Spotify można również uzyskać bezpośrednio z menu PlayStation.
 

Usługa strumieniowego przesyłania muzyki Spotify jest dostępna bezpłatnie lub w wersji premium w różnych modelach cenowych od 9,99 euro miesięcznie.

Zdjęcie: Spotify

Zalety i wady Spotify w skrócie

Amazon Prime Music

Spotify

30-dniowa wersja próbna; Muzyka Amazon
Nieograniczony: do 30.4.2020 3 miesiące 
możliwe za darmo

30-dniowa wersja próbna

Może być używany na wielu urządzeniach

Może być używany na wielu urządzeniach

Bardzo dobra jakość dźwięku

Bardzo dobra jakość dźwięku

Możliwy tylko jeden profil

Kilka profili w abonamencie rodzinnym

Stacje radiowe, słuchowiska radiowe, 
Bundesliga na żywo

Stacje radiowe, książki audio, podcasty

Prawie żadna reklama; na Amazon Music
Nieograniczony brak reklam

Mnóstwo reklam za darmo
Wersja; brak w abonamencie premium

Prime Music: 2 miliony utworów;
Amazon Music Unlimited: około 
50 milionów

Około 50 milionów piosenek

Inny model cenowy

Różne modele cenowe

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here