Subwoofer w teście: zauważalny bas za 150 do 1000 euro ”,

W naszym przeglądzie testów subwoofera oceniliśmy aktualne testy, oceny klientów i porównania wielu magazynów i portali testowych. Skupiliśmy się na subwooferach z wbudowanymi wzmacniaczami, tzw. subwooferach aktywnych. Ponieważ subwoofery potrzebują dużo więcej mocy niż reszta głośników, dlatego normalne wzmacniacze nie są w stanie sprostać temu zadaniu. Rezultatem jest porównanie najlepszych aktywnych subwooferów od 150 do 1000 euro. Aby zapewnić odpowiednie wrażenia muzyczne, poświęciliśmy również test porównawczy dla każdego z głośników Bluetooth, głośników WLAN i systemów kompaktowych

Subwoofery aktywne: porównanie zwycięzców testu

Subwoofery aktywne

Zwycięzca testu

Cena £-
Wydajność-
zwycięzca

Wskazówka dotycząca oszczędności

Nazwa modelu

Magnat CS 12

Klipsch R 12 SW

Mivoc Hype 10 G2

kierowca

12 cali

12 cali

10 cali

waga

24kg

15 kg

17 kg

wykonanie

Przedni ogień

Przedni ogień

Przedni ogień

Wymiary

38x40x46

54x49x56

32x32x43

Moc R.M.S.

525 watów

200 watów

120 watów

Częstotliwość w hercach

15-200

29 -120

20-180

Częstotliwość podziału
od ... do
(w hercach)

50 - 150 bezstopniowo

40 - 180 bezstopniowo

40 - 180 bezstopniowo

Budowa

Zamknięte
obudowa

Otwarty (bas reflex)

Otwarty (bas reflex)

Dodatki

Nastawny
bas-
Wzmocnienie
przy 35 Hz;
Długi skok-
Głośnik niskotonowy

nie

nie

Aktywny subwoofer

tak

tak

tak

wzmacniacz

Klasa dużej mocy
Wzmacniacz D

Wzmacniacz cyfrowy

Wzmacniacz z
nastawny
napięcie

Ocena Amazon

5/5
(5 ocen)

4,7 / 5
(> 550
Opinie)

4,7 / 5
(> 950
Opinie)

Cena (w przybliżeniu)

1000 euro

315

155

Zwycięzca testu w porównaniu testowym aktywnych subwooferów: Magnat CS 12

Model Magnat to jedyny subwoofer bez bass reflexu w naszym porównaniu testowym. Dzięki temu jest dokładniejszy, ale też znacznie droższy. Bo żeby wygenerować taką samą ilość "oomph", potrzeba dużo więcej prądu - i solidniejszej obudowy. Ponadto Magnat wprowadził na rynek stosunkowo mały subwoofer dla 12-calowego głośnika. Pod względem wymiarów CS 12 jest znacznie mniejszy niż subwoofer Klipsch z naszego porównania testowego. Magnat wykorzystał też trik optyczny, w którym „odcięto” rogi. Dzięki temu CS 12 wydaje się jeszcze mniejszy, a dzięki wykończeniu na wysoki połysk wygląda jak czarny kamień szlachetny.
Nie tylko optycznie, ale także technicznie Sub idealnie pasuje do każdego istniejącego systemu. Jeśli subwoofer jest nieco zbyt gwałtowny dla sąsiadów, dołączony jest pilot zdalnego sterowania, aby w dowolnym momencie można było ponownie wyregulować basy. Jeśli jednak chcesz być po bezpiecznej stronie, słuchawki nauszne to również dobry wybór. Kolejny plus dla sąsiadów: CS 12 jest akustycznie odseparowany od podłogi za pomocą specjalnych gumowych nóżek. Zapewnia to mocny bas, który z mniejszym prawdopodobieństwem przenika przez ściany. Cyfrowy procesor sygnału (DSP) zapewnia, że ​​dźwięk nigdy nie jest zniekształcony, porysowany ani uderzony.
Ogólnie rzecz biorąc, im niższy ton, tym większa utrata głośności. Dlatego Magnat zainstalował dodatkowy regulator, dzięki któremu można zwiększyć głośność częstotliwości dźwięku w dolnym zakresie (o 30 Hz) o sześć decybeli. Aby bas był szczególnie „namacalny”, częstotliwość dźwięku około 65 Hz odpowiedzialna za ten efekt jest zawsze odtwarzana trochę głośniej. Cały pakiet jest tak spójny, że Magnat otrzymuje szereg najwyższych ocen od ekspertów.

Zalety

niekorzyść

Bardzo kompaktowy jak na 12-calowy głośnik niskotonowy

Wysokie zużycie energii

Super głęboki, ale potężny, bo im
Zakres ciśnienia około 65 Hz dodatkowo
lekko przesterowany

Bardzo ciężki i cenny, wzmacniacz
z 550 watów RMS

Głębokie wzmocnienie basów do sześciu
Regulowany decybel

Nóżki akustycznie odseparowane

Cyfrowy procesor sygnału (DSP) zapewnia
upewniając się, że jest również pod ekstremalnymi-
Warunki nie są zniekształcone

Subwoofer Magnat CS 12 w lustrze testowym:

 • 5 na 5 gwiazdek - amazon.de
 • "Odniesienie do klasy cenowej" - aredvd.de
 • 1. miejsce - lowbeaty.de: "

  ..

  najlepszy obecnie znany nam subwoofer do 1000 euro”

 • 90 na 90 punktów - magazynek lite.de: "

  ..

  wyniki w każdej dyscyplinie "

 • Ocena "bardzo dobra" - hifitest.de
 • Wniosek - audiowizja.de: "Głęboki bas i perfekcyjne wykonanie"
 • Wniosek - WIDEO: "Bezgłosowo najlepszy subwoofer kiedykolwiek testowany w VIDEO w przedziale cenowym 1000 Euro"

Zwycięzca ceny i wydajności w porównaniu testowym aktywnych subwooferów: Klipsch R 12 SW

Dla fanów basu, obok SVS i Dali, Klipsch jest jedną z marek, które zazwyczaj kojarzą się z potężnym, pchającym basem. Jak trafnie opisuje to jeden z użytkowników: „Bas jest bardzo gruby i dochodzi z samego dołu”. To pokazuje, co często jest źle rozumiane: to nie bardzo niskie tony tworzą bas, ale dynamika między 30 Hz a około 80 Hz.
Ponieważ Dali i SVS są nieco lepiej znane, Klipsch naturalnie stara się zdobywać punkty za stosunek ceny do wydajności. W związku z tym dostajesz tutaj dużo basu za swoje pieniądze.
Wielu długoletnich użytkowników jest zaskoczonych, jak dużą moc pokazuje Klipsch, „bez brzmienia natrętnego lub zniekształconego”. Zarówno z filmami, jak iz muzyką "nie tylko robi bumbum, ale też gra bardzo czysto i precyzyjnie". Jeśli masz wolny kącik na duże pudełko, nie możesz się pomylić z tym aktywnym subwooferem. Jedyne, co testerzy muszą wziąć pod uwagę, to czy możesz oczekiwać 12-calowego bas-refleksu Klipsch od sąsiadów. W razie potrzeby wydajne słuchawki bezprzewodowe mogą pomóc. Pewne jest to, że nic do życzenia nie pozostaje niespełnione w normalnych pomieszczeniach do 35 metrów kwadratowych: Głośne, głębokie i pięknie równomiernie rozłożone w pomieszczeniu.

Zalety

niekorzyść

Potężny 12-calowy bass reflex z mocnym basem

Duża

Równomierne wypełnienie pokoju

Tylko do 29 Hz

Czysty, nie gąbczasty, pulsujący bas

Granica dla sąsiadów

Może również stanowić uzupełnienie mniejszych pudełek

Nie idealny jako dodatek do mini pudełek

Świetny stosunek jakości do ceny

 


Subwoofer Klipsch R12 SW w lustrze testowym:

 • 4,7 na 5 gwiazdek - amazon.de
 • 1 miejsce - testy subwoofera.de
 • Rekomendacja - gwiazdka.de
 • Ocena „bardzo dobra” - autobild.de: "Zwycięzca ceny za wydajność"
 • 2. miejsce - 33.de: "

  ..

  świetny stosunek jakości do ceny: 9,3 na 10 punktów”

Porada redaktora w porównaniu testowym aktywnych subwooferów: Mivoc Hype 10 G2

Brzmienie subwoofera Mivoc opisuje go w taki sposób, że może konkurować z produktami dwukrotnie lub trzykrotnie droższymi. Cóż, może nie do końca zbliża się do precyzji 1000 euro głośnika niskotonowego, ale tak naprawdę niedrogi subwoofer jest dobry na pozytywne zaskoczenie. Aby to jednak zrobić, trzeba się trochę postarać, zwłaszcza jeśli chodzi o pytanie, gdzie ustawić częstotliwość podziału. Prawidłowo wypoziomowany aktywny subwoofer zapewnia dużo pary. A biorąc pod uwagę cenę, warto rozważyć ustawienie dwóch subwooferów Mivoc, aby uzyskać stereofoniczny dźwięk basowy. Dzięki temu bas jest równomiernie rozłożony w pomieszczeniu i w niektórych miejscach nie ma buczenia ani dziur basowych, jak to często bywa w przypadku tylko jednego subwoofera.

Mivoc nie brzmi tak dobrze ze źródłami analogowymi, zwłaszcza z płytami winylowymi. Jednak ze wszystkimi źródłami cyfrowymi jego dźwięk trafia w dziesiątkę i zapewnia dźwięk godny nagrody za tę cenę. Jednak ten subwoofer nie jest zalecany dla bardzo małych głośników. Ponieważ im mniejszy głośnik, tym wyższa musi być ustawiona częstotliwość podziału. Więc nie ma rekomendacji od nas dla mini głośników.

Zalety

niekorzyść

Bardzo głęboki

Bardzo duży jak na 10-calowy sterownik

Czysty, precyzyjny bas

W przypadku bardzo małych głośników — brak
dobre uzupełnienie (również ponad 100 Hz)
gąbczasty)

Jakość przetworzona

Nie tak nadaje się do winylu

Blokada śrubowa

Nie brzmi z analogowymi źródłami dźwięku
całkiem idealne

Idealny do dodania dwóch subwooferów
działać

Idealny do cyfrowych źródeł dźwięku

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny-
relacja

 Subwoofer Mivoc Hype 10 G2 w lustrze testowym:

 • 4,7 na 5 gwiazdek - amazon.de
 • Porada cena-wydajność - testit.de
 • 4 na 5 gwiazdek - testy subwoofera.de: "Dźwięk: 4,8 na 5 gwiazdek "
 • Wniosek - diehifiberater.de: "

  ..

  najlepszy aktywny subwoofer do kina domowego "

 • 4 na 5 gwiazdek - subwoofer.Internet
 • Doskonały stosunek jakości do ceny - surowy.de

Subwoofer: najważniejsze pytania i odpowiedzi

Jaki jest pożytek z subwoofera?

Może odtwarzać bardzo niskie częstotliwości i zapewnia pełniejszy dźwięk. Odciąża głośniki nisko-średniotonowe i sprawia, że ​​muzyka jest „bardziej namacalna”.

Jak znaleźć najlepszą lokalizację dla subwoofera??

Fale dźwiękowe rozkładają się szczególnie niekorzystnie, jeśli subwoofer jest umieszczony w rogu pomieszczenia i bezpośrednio przy ścianach. Nawet jeśli istnieje możliwość znalezienia idealnego miejsca za pomocą kalkulatora online, najlepiej nadaje się subiektywny test indeksowania:
Umieść subwoofer tam, gdzie wolisz słuchać muzyki. Następnie odtwarzaj muzykę z dużą ilością głębokich basów lub głębokich częstotliwości testowych basów. Chodzą na rękach i kolanach wszędzie tam, gdzie potencjalnie może być subwoofer. W ten sposób możesz znaleźć miejsca, w których brzmi dobrze i najlepiej jest odpowiednio umiejscowić.
Nawiasem mówiąc, głośniki i subwoofery mają inną idealną lokalizację wystawową. To kolejny powód, dla którego system z subwooferem brzmi jeszcze lepiej, ponieważ tony średnie i niskie mogą być umieszczone w najlepszym możliwym miejscu. Miejsce instalacji zwykle robi dużo większą różnicę w dźwięku niż jakość subwoofera. Dobrze wybrane miejsce jest zatem najważniejszym i ostatecznym.

Jaka częstotliwość rozgraniczająca / częstotliwość rozgraniczająca dla subwooferów??

Jako wskazówkę powinieneś wziąć około 80 Hertz. Jeśli masz bardzo małe kolumny głośnikowe, to od 120 Hz do 150 Hz. Głośnik niskotonowy bass reflex (konstrukcja otwarta) nie powinien być ustawiony tak wysoko, subwoofer o konstrukcji zamkniętej zawsze można zastosować nieco wyżej.

Jaki jest wpływ częstotliwości podziału / częstotliwości podziału w subwooferze??

Im wyższa wybrana częstotliwość, tym bardziej inne głośniki są odciążane w dolnym zakresie. Przetwornik średniotonowy może znacznie lepiej odtwarzać średnicę, jeśli subwoofer przyjmuje częstotliwości od 80 Hz lub 100 Hz. Jednak subwoofery bass reflex powyżej 80 Hz nie brzmią już tak dobrze. Wypróbuj to motto.

Czy istnieje test subwoofera autorstwa Stiftung Warentest??

Nie, jak dotąd Stiftung Warentest nie przeprowadził testu subwoofera.

Jaki jest najlepszy subwoofer?

Subwoofer bass reflex, taki jak nasz zwycięzca testu Magnat CS 12, najlepiej nadaje się do uzyskania szczególnie głębokich i mocnych basów. Z kolei subwoofer o otwartej konstrukcji jest zalecany, jeśli szczególnie cenisz szczególnie szybki i precyzyjny bas.

Czy potrzebuję subwoofera lub dwóch??

Fale dźwiękowe odbijają się od ścian i nakładają. Te nakładki nazywane są trybami pokojowymi. Dlatego w pomieszczeniu są miejsca, w których bas albo dudni, albo brzmi słabo, albo idealnie. W zależności od lokalizacji możesz znaleźć dobry dźwięk dla siedzenia. Jednak, aby uzyskać idealny dźwięk w całym pomieszczeniu, zwykle lepsze są dwa subwoofery. Ponieważ „słabe punkty” są wypełniane przez inne sub. "Dziury basowe" nie mogą powstać w ten sposób.

Subwoofer: "Kryteria zakupu w skrócie: na co należy zwrócić uwagę"

 • Aktywny czy pasywny? Najlepiej zawsze kupować aktywny subwoofer. Aktywny subwoofer ma wbudowany wzmacniacz. Dopóki nie jesteś specjalistą od dźwięku z bardzo specjalnymi życzeniami, nie ma alternatywy dla wersji aktywnej, ponieważ subwoofery z wbudowanymi wzmacniaczami są znacznie mniej skomplikowane.
   
 • Frontfire lub Downfire? Jeśli masz sąsiadów pod lub nad tobą, subwoofer jest wygodniejszy. Frontfire jest również zalecany, jeśli chcesz umieścić urządzenie w rogu. Umieszczony w szafie, możliwy jest tylko Frontfire.
   
 • Zamknięta konstrukcja lub bass reflex? To bardzo dużo decyduje o brzmieniu głośnika niskotonowego. Bas-refleks brzmi głębiej, mocniej i bardziej wypełnia pomieszczenie. Zamknięty musi kosztować znacznie więcej za ten sam efekt. Z drugiej strony subwoofer bass reflex słabnie w nieco wyższym basie. Więc jeśli masz bardzo małe głośniki, które odpowiednio potrzebują dużego wsparcia w wyższym basie z subwoofera, lepiej użyć zamkniętego subwoofera. Należy również wziąć pod uwagę: modele zamknięte potrzebują znacznie większej mocy, aby osiągnąć ten sam efekt.
   
 • Do 30 Hz lub do 20 Hz? Wszystko poniżej 30 Hz nie jest już ważnym kryterium zakupu muzyki. Mogą zainteresować koneserów filmów: niektóre tony efektów poruszają się w zakresie poniżej 30 Hz. Tylko ci, którzy oglądają dużo takich filmów, powinni mieć to na uwadze jako ważne kryterium selekcji.
   
 • Specjalny kabel do subwoofera? Zdecydowanie warte rozważenia za około 25 euro. To prawie zawsze poprawia bas. Buczenie lub buczenie, dudniące basy często można w ten sposób naprawić.
   
 • Subwoofer Bluetooth? Ponieważ istniały standardy transmisji Bluetooth, takie jak AAC, aptX HD lub LDAC, możliwe było przesyłanie dobrze brzmiącej muzyki pomimo wysokiej kompresji wymaganej przez Bluetooth. Jednak bez kabla nigdy nie jest to bezstratne. Jeśli wolność kablowa jest dla Ciebie bardzo ważna, możesz rozważyć subwoofer z Bluetooth. Ważne jest, aby wyjaśnić jakość kodeka Bluetooth, za pomocą którego przesyłany jest sygnał audio.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here