Wymień drzwi

Wymień drzwi całkowicie lub tylko skrzydło drzwi

Jeśli stary element drzwi nie pasuje już do koncepcji mieszkania lub jest nieodwracalnie uszkodzony, nie można już uniknąć wymiany drzwi. Ale co robić? Wymień drzwi całkowicie lub tylko skrzydło drzwi?

Zainstaluj nowe drzwi © Kadmy, fotolia.com

Jeśli stare drzwi są znormalizowanymi drzwiami pokojowymi, można po prostu zmienić skrzydło drzwi. Oszczędza to czasochłonnego demontażu i wymiany ościeżnicy. Ale uważaj! Czy nowy profil drzwiowy pasuje wizualnie do starej ościeżnicy?? Przy wymianie skrzydła drzwi można dowolnie wybrać tylko typ drzwi.

aż do 30% zapisać

Drzwi wejściowe i drzwi wewnętrzne

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w drzwiach, porównaj oferty i zaoszczędź.

Koszty na pierwszy rzut oka

Całkowita wymiana

Wielu nie odważy się wymienić ramki. Więc co może być bardziej naturalnego, aby zastąpić stare drzwi do pokoju?? Specjalistyczna branża okien i drzwi, branża drzewna, a także handel materiałami budowlanymi oraz liczne sklepy budowlane i majsterkowanie oferują niezliczone drzwi wewnętrzne w szerokiej gamie wzorów i wyglądów. Dlatego ceny nowych drzwi są bardzo zróżnicowane. Należy jednak ustalić cenę co najmniej 120 euro za rozsądne drzwi wewnętrzne z odpowiednią ościeżnicą zgodnie z normą DIN. Nie ma ograniczeń co do szczytu.

Koszty drzwi © K.- U. Häßler, fotolia.com

Oprócz ceny za drzwi wewnętrzne z ościeżnicą należy liczyć się z przybliżonymi kosztami robocizny między 45 a 60 euro za drzwi. Ponadto często koszty materiałów wynoszą około 30 euro i nie należy zapominać o około 60 euro na przyjazd i wyjazd. Każdy, kto zbył stare drzwi za pośrednictwem zakontraktowanej firmy, musi liczyć się z dodatkowymi kosztami w wysokości od 15 do 30 euro za drzwi, w zależności od rozmiaru i materiału.
Wymiana drzwi wewnętrznych: z tymi kosztami trzeba się liczyć

Wskazówka: Handel specjalistyczny zazwyczaj oferuje montaż od razu przy zakupie drzwi. Tutaj powinieneś wynegocjować ryczałt za montaż i utylizację starych drzwi.

Obróbka przez specjalistę

Szczególnie w przypadku bardzo wysokiej jakości starych drzwi z litego drewna lub ze względów zabytkowych, drzwi można powierzyć zarówno malarzowi, jak i stolarzowi do remontu. Profesjonalny lakier jest zwykle szybko rozpoznawalny. Więc jeśli chcesz, aby Twoje stare drzwi znów wyglądały jak nowe, lepiej zanieś je do specjalisty.

Wskazówka: Wskazane jest, aby uzyskać kosztorys od kilku rzemieślników.

Regeneracja nie jest tania. Koszt może szybko osiągnąć cenę nowych drzwi z prawdziwego drewna. Ponieważ decydującym czynnikiem dla kosztów jest tutaj zakres działań regeneracyjnych.

Koszty pracy związane z malowaniem prostych drzwi należy obliczyć na około 120 euro, w zależności od stanu. Jest też około 40 euro za ramkę. Koszt farby i szpachli od 20 do 30 euro. Tutaj również trzeba wziąć pod uwagę około 60 euro za przyjazd i wyjazd.

Dopłatę w wysokości od 30 do 60 procent należy obliczyć dla drzwi kasetowych lub drzwi ze szklanymi wstawkami. Jeśli zależy Ci na kontrastach kolorystycznych, płacisz jeszcze więcej.

Wskazówka: Porównaj ceny specjalistycznych firm drzwiowych w swoim regionie i otrzymuj niezobowiązujące i bezpłatne oferty.

Znajdź odpowiednią firmę

Istnieje niezliczona ilość specjalistycznych firm z różnych branż, które oferują montaż drzwi i okien. Przede wszystkim należy zorientować się na produkt. Zasadniczo dobre drzwi wewnętrzne można rozpoznać po dobrze zamocowanej i stabilnej ościeżnicy (ościeżnicy) i stabilnym skrzydle drzwiowym. Wysokiej jakości zawiasy drzwiowe to kolejna cecha dobrych drzwi wewnętrznych.

Staranny dobór rzemieślników do drzwi © Kadmy, fotolia.com

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny drzwi specjalistycznych i zaoszczędź do 30 procent

Znak jakości RAL jest wstępną wskazówką dobrej firmy. Oznacza przetestowaną i sprawdzoną jakość produktu i montażu. Nagrodzony przez „Gütegemeinschaft Fenster und Frontüren e.V.”, stowarzyszenie producentów okien, drzwi do domów, elewacji i ogrodów zimowych, którzy dbają o jakość produktów i prawidłowy montaż.

Jeżeli wybrana firma dostarcza produkty ze znakiem jakości RAL, to przynajmniej wskazuje na dobre produkty i montaż. Firmy mogą używać znaku jakości RAL do swoich produktów i usług tylko po dokładnym zbadaniu. Aby klient mógł polegać na niezawodnej jakości przez długi czas, producenci stale sprawdzają zgodność z przepisami dotyczącymi jakości. Szczególnie ważne: ponadto operacje są regularnie monitorowane przez Instytut Techniki Okiennej ift Rosenheim.

W ramach systemu zorganizowanego w ramach prawa prywatnego, zapewnienie jakości RAL zapewnia konsumentom pewien poziom bezpieczeństwa, stałą jakość za rozsądną cenę, kompetentne doradztwo i staranną obsługę.

Wskazówka: Możesz również przeczytać nasze artykuły dotyczące montażu drzwi wewnętrznych oraz renowacji lub wymiany drzwi wewnętrznych?

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here