Farba tablicowa w pokoju dziecięcym: najpiękniejsze pomysły ”,

Do projektu potrzebujesz pędzli i farby tablicowej, przezroczystego lakieru tablicowego i wybranych kolorów. 

Zdjęcie: Christine Hahn / Prod.: Ute Pichl / MSL

Pomysł 1: sam zrób tablicę

Podstawą dużej płyty jest arkusz sklejki (grubość 8 mm). Dobrze wymieszaj czarną farbę do tablic (nie potrząsaj butelką)!) a następnie nakładamy go w poprzek na płytkę za pomocą pędzla lub wałka. Kilka cienkich warstw jest lepszych niż jedna lub dwie grube. Krawędź poprzedniego powinna być zamieciona z każdym nowym paskiem. Wtedy ani paski, ani podniesione krawędzie nie będą przeszkadzać w późniejszym etykietowaniu.
Po wyschnięciu, które zajmuje około jednego dnia, wykończoną powierzchnię przetrzyj całkowicie białą kredą szkolną i ponownie wytrzyj. Proces jest ważny, aby można było usunąć napis wilgotną szmatką bez pozostawiania śladów.

Z farbą tablicową z łatwością zaprojektujesz tablicę do pokoju dziecięcego. 

Zdjęcie: Christine Hahn / Prod.: Ute Pichl / MSL

Pomysł 2: zaprojektuj drewniane przybory za pomocą farby tablicowej

W przypadku naczynia najpierw zagruntuj fronty szuflad niebieską i czerwoną farbą akrylową, a po wyschnięciu nałóż na nie przezroczysty lakier stołowy.

W przypadku naczynia wystarczy pomalować szuflady, a następnie pomalować je lakierem tablicowym, to wszystko. 

Zdjęcie: Christine Hahn / Prod.: Ute Pichl / MSL

Pomysł 3: stwórz własne pudełko do przechowywania

Pudełko na buty zamienia się w dwukolorowe pudełko do przechowywania. Pomaluj dolny obszar zieloną farbą akrylową. Po wyschnięciu wszystkich czterech stron nałóż warstwę przezroczystego lakieru tablicowego w kształcie krzyża. Pomaluj pokrywę czarną farbą do tablic. 

Pudełko na buty można łatwo przekształcić w pudełko do przechowywania. 

Zdjęcie: Christine Hahn / Prod.: Ute Pichl / MSL

Pomysł 4: sam zaprojektuj puszki?

Wszystkie gładkie powierzchnie, również te wykonane z metalu, nadają się do malowania farbą tablicową. W owalnej i okrągłej puszce znajdują swoje miejsce wszelkiego rodzaju znaleziska. Napisz na nim imiona kolekcjonerów białą i kolorową kredą szkolną. To, co jest napisane, można w każdej chwili wytrzeć szmatką, a wieczko można ponownie opisać.

Małe puszki są idealne jako skrzynia skarbów. 

Zdjęcie: Christine Hahn / Prod.: Ute Pichl / MSL

Pomysł 5: stół do gry z tablicą

Stolik do zabawy w przedszkolu zachęca do bazgrania w jasnych kolorach. Nie ma znaczenia, czy jest odtwarzany w „Nie złość się”, czy jako producent pizzy. Najważniejsze, że dzieci mają do dyspozycji mebel, który mogą pomalować do woli. Jeśli nie chcesz pokolorować niektórych obszarów, tutaj nogi stołu, wcześniej zamaskuj przejście taśmą malarską. Następnie powierzchnię stołu malujemy farbą tablicową – tutaj tak samo jak przy płycie wiórowej: pracuj w poprzek i lepiej zrobić więcej pociągnięć niż jeden raz.

Stół do gry z farbą do tablic nadaje się do różnych gier i kreatywnych pomysłów. 

Zdjęcie: Christine Hahn / Prod.: Ute Pichl / MSL

Pomysł 6: drewniana taca z farbą tablicową

Jako oryginalny i użyteczny dodatek do sklepu, stara drewniana taca otrzymała nowe wyróżnienia. W zależności od gustu i kondycji, przed nałożeniem farby tablicowej przeszlifuj wszystkie powierzchnie. Pozwól mu wyschnąć i pomaluj i pisz do woli.

Drewnianą tacę można łatwo zaprojektować farbą tablicową i jest idealna do sklepu. 

Zdjęcie: Christine Hahn / Prod.: Ute Pichl / MSL

Pomysł 7: elementy dekoracyjne z farbą tablicową

Zewnętrzna farba tablicowa? Tak, tylko napis na tarczy drzewa jako drogowskazu jest inny: ponieważ jest on wystawiony na działanie warunków atmosferycznych, zamiast zwykłej kredy szkolnej używa się markerów kredowych. Więc pisanie trwa dłużej. Napis można następnie wymazać wilgotnym papierem kuchennym lub wilgotną ściereczką.

Różne elementy dekoracyjne, na przykład wykonane z drewna, można łatwo zaprojektować za pomocą farby tablicowej. 

Zdjęcie: Christine Hahn / Prod.: Ute Pichl / MSL

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here