Tapeta w łazience: 6 inspirujących pomysłów”,

1. Tapeta łazienkowa z włókna szklanego

Tapety łazienkowe z włókna szklanego są szczególnie wytrzymałe, stabilne wymiarowo, łatwe w pielęgnacji i mają bardzo długą żywotność. Tapety z włókna szklanego są wykonane z roztopionych nici szklanych i są całkowicie przetwarzane w wytrzymałą tkaninę, a następnie uszlachetniane przez parowanie lub folowanie. Powłoka sprawia, że ​​tapeta strukturalna jest odporna na wstrząsy, zarysowania i uderzenia, a także na ciepło i wodę. Ponieważ tapeta nie wchłania wilgoci, nie może pęcznieć, a także jest odporna na gnicie. Ze względu na wagę i sztywność tapety z włókna szklanego do mocowania wymagany jest specjalny klej dyspersyjny. Ze względu na dużą gęstość dyfuzji, tapety łazienkowe wykonane z włókna szklanego mogą okazać się niekorzystne dla klimatu wewnętrznego.

2. Winylowa tapeta łazienkowa

Wiecznie zielony wśród tapet przeciwwilgociowych: tapeta winylowa składa się z warstwy PVC na podłożu z włókniny lub papieru, dzięki czemu tapeta jest zmywalna, hydrofobowa i łatwa do szorowania. Nawet duże zabrudzenia z tapety winylowej można zwykle dość łatwo usunąć. Ponieważ winyl nie wchłania wilgoci, istnieje zwiększone ryzyko pleśni w łazienkach bez okien. Ponadto zawarte plastyfikatory są wątpliwe z ekologicznego punktu widzenia. Do tapetowania tapeta winylowa jest wklejana i nakładana na przygotowaną ścianę. Tapetowanie działa najlepiej w normalnej temperaturze pokojowej i przy niewielkim przeciągu.

3. Tapeta łazienkowa z flizeliny

Jeśli kochasz różnorodność, najlepiej zastosować hydrofobową tapetę flizelinową wykonaną z celulozy i włókien tekstylnych, ponieważ wybór kolorów, struktur i wzorów jest ogromny. Od fototapety przez optykę z drewna, kamienia lub betonu po nadruki w kwiaty – wszystko jest możliwe. Ta stabilna wymiarowo tapeta nie rozszerza się pod wpływem wilgoci, a jej powierzchnia nie kurczy się podczas wysychania. Tapety flizelinowe można bardzo łatwo przykleić do ściany i równie łatwo usunąć. W tym celu tapeta nie jest obrabiana pastą, ale nakładana bezpośrednio na wklejoną ścianę i dociskana pędzlem do tapet. Dzięki temu są jeszcze bardziej stabilne wymiarowo, ponieważ nie rozszerzają się i nie kurczą podczas namaczania i suszenia.

Uruchom galerię zdjęć 6 Pokaż wszystko

W naturze do wyłączenia? Można to teraz zrobić również w łazience. Motywy botaniczne wprowadzają relaksującą zieleń na ścianę i do pokoju, a rano zapewniają orzeźwiający nastrój.

Zdjęcie: Komar

Nie dajemy się oszukać, ale tapety, które imitują naturalne materiały i tekstury - jak tutaj gładki marmur - za wanną podbiły pokój.

Zdjęcie: Wallsauce

Ilustracja czy akwarela: z motywami dekoracyjnymi, takimi jak ta tapeta Henri Matisse, miłośnicy sztuki docenią również łazienkę.

Zdjęcie: Howia

Ozdobne wzory przeżywają genialny powrót w nowoczesnych wydaniach. Opatentowany system WET został opracowany specjalnie dla wilgotnych środowisk i jest tak wodoodporny, że może wytrzymać nawet prysznic.

Zdjęcie: Ściany i dekoracje

Eleganckie, ale nigdy nudne: tapety, które są całkowicie monochromatyczne, mają wyrafinowane struktury, które czynią je jeszcze ciekawszymi i dodają odrobinę luksusu.

Zdjęcie: Wallsauce

Fototapety, ilustracje czy motywy jednowierszowe: czarno-białe tapety idealnie pasują do minimalistycznej łazienki zen.

Zdjęcie: Komar

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here