Trendy w tapetach 2021: To jest nowe, tak pozostanie ”,

Na tle czarno-białej tapety 'Petite histoires ' kolorowe meble jeszcze bardziej wyróżniają się kontrastem. 

Zdjęcie: Elitis.fr

Zaprojektuj pokoje z trendami tapet 2021

Ponieważ wszyscy spędzamy dużo więcej czasu w domu, równowaga między pracą a życiem prywatnym i wykorzystanie przestrzeni są głównymi tematami Wallpaper Trends 2021. Aranżując domowe biuro fototapeta tworzy poważny wygląd, a pokój dziecięcy staje się strefą kreatywności dla najmłodszych z oryginalną dekoracją ścienną. Chcesz stworzyć relaksującą atmosferę na kącik jogi lub stworzyć ciekawą kombinację salonu i przedpokoju? "Czuć się jak w domu" jest na szczycie trendów tapet 2021.
Jednym z wyraźnie zarysowujących się trendów są tzw. „murale”, czyli malowidła ścienne. Dzięki kilku precyzyjnie dobranym paskom tapety możesz wyczarować imponujący motyw na ścianie w pokoju. To również pasuje do minimalizmu, bo te fototapety ograniczają dekorację w pomieszczeniach do minimum.

Ta wspaniała fototapeta została zaprojektowana jako trzyczęściowy panel o wymiarach 270 x 159 centymetrów. Możesz zamienić pojedynczą ścianę w pokoju w absolutną atrakcję.

Zdjęcie: Piękne życie

Jaki wpływ mają nowe trendy w tapetowaniu


1. Wskazówka: spraw, by małe pomieszczenia wydawały się duże
Aby małe pomieszczenia wydawały się większe, najlepiej używać tylko jasnych, jednolitych kolorów lub tapet z drobnymi wzorami.

Kolory i wzory tapety powinny być powściągliwe, jeśli chcesz, aby małe pomieszczenia wydawały się większe.

Zdjęcie: Erismann

2. Wskazówka: kładź nacisk w szczególności na obszary mieszkalne
Wytapetuj tylko jedną ścianę - pozostałe pozostają białe lub nabierają koloru tapety. W ten sposób powierzchnia tapety jako dekoracyjna ściana przykuwa uwagę wszystkich i tym samym dzieli pomieszczenie. Oczywiście najlepiej nadają się do tego murale.

Malowanie ścian i optyczne rozciąganie w jednym: ta tapeta w stylu japońskim nadaje pomieszczeniu wysokość i naiwny, beztroski dotyk.

Zdjęcie: DTI / Rasch

3. Wskazówka: ogranicz przestronne pokoje
Bardzo duże pomieszczenia lub lofty wymagają dużych lub ukośnych wzorów i mocnych kolorów. Jeśli chcesz wizualnie obniżyć wysokie sufity, nie tapetuj ścian do samej góry, ale zostaw wolny pasek o szerokości od 10 do 30 centymetrów, aby pomalować go kolorem sufitu.

Ta flizelinowa tapeta wygląda jak akwarela na ścianie w sypialni. Wzór działa dobrze, aby wydłużone pomieszczenia wydawały się szersze.

Zdjęcie: Eijffinger

4. Wskazówka: rozciągnij niskie pokoje
Użyj pionowych wzorów i tapety do góry. Sam sufit powinien być lekki.

Dzięki wysokości 2,80 metra i szerokości 1,40 metra ta tapeta z włókniny rozciąga pomieszczenie i zwraca uwagę na specjalny obszar.

Zdjęcie: Eijffinger

Trendy tapet 2021: co pozostaje?

Megatrend miejskiej dżungli ponownie zagości w projektach tapet w 2021 r. Prawie wszyscy producenci chcą zaspokoić tęsknotę za wprowadzeniem natury do własnego domu. Liście palm, liście bananowca, letnie kwiaty i gatunki ptaków tropikalnych ponownie zdobią nasze ściany w tym roku. Nic dziwnego, bo uczucie dżungli łagodzi również naszą żądzę wędrówki. Zieleń dominuje jako kolor podstawowy i zgodnie z teorią kolorów Feng Shui uspokaja umysł – dopełniają to bardzo jasne kolory, odcienie szarości i pastele. 

Blisko natury, mimo pracy w domu - projekt 'Paradiso 2 ' firmy Erismann wprowadza atmosferę miejskiej dżungli do twoich czterech ścian.

Zdjęcie: iStock / RakicN

Trendy tapet 2021 obejmują również tzw. sobowtóry w 3D. Symulują naturalne materiały i powierzchnie lub odtwarzają je 1:1. Fototapety z drukarki cyfrowej mogą dziś jeszcze lepiej przedstawiać idealną iluzję. Zwolennicy stylu industrialnego, Bauhausu czy minimalizmu mogą spodziewać się tapet, które wyglądają jak cegła, beton lub żelazo. Marmurowe tapety przenoszą się do łazienki. 

W przypadku tak zwanych podobizny inne materiały powierzchniowe są odwzorowywane w łudząco rzeczywisty sposób.

Zdjęcie: DTI / Rasch

Praktyczne wskazówki dotyczące tapetowania

 • Przykładowy przykład
  Nadal nie masz pewności, czy Twoja ulubiona tapeta będzie pasować do istniejącego wnętrza? Następnie po prostu przypnij pasek testowy do ściany.
   
 • Ile ról jest potrzebnych?
  Jeśli pomieszczenie, które ma być wytapetowane ma wiele występów, okien i drzwi, należy wykonać szkic pomieszczenia, aby lepiej obliczyć ewentualne straty. Niektóre sklepy z narzędziami lub producenci tapet oferują również kalkulator tapet w Internecie.
   
 • Dla równego muralu
  Przykładowe tapety mają tzw. powtórzenie. Oznacza powtórzenie wzoru na pasku tapety (pionowo i bocznie). Wysokość wzoru jest zwykle podana na etykiecie rolki tapety, a także instrukcja jak ustawić paski, aby wzór był prawidłowy. Ogólna zasada: przed zakupem zawsze dodaj powtórzoną wysokość na pasek.
Uruchom galerię zdjęć 7 Pokaż wszystko

Ekscytujący dalszy rozwój: wzory geograficzne i dobrze znane motywy dżungli zostaną połączone w 2021 r. Tutaj siatka puzzli w kolorze złotym pasuje do motywu palmy.

Zdjęcie: AS Création / DTI

Bezbarwne, ale nigdy nie posępne: Urban Jungle działa również w czerni i bieli na tapecie Branca.

Zdjęcie: DTI / Grandeco

W trendach tapet 2021 nie zabraknie bodźców dotykowych: tapety lniane lub te o aksamitnych powierzchniach nigdy nie wychodzą z mody.

Zdjęcie: Elitis

Geometryczna tapeta z kolekcji Elle Decoration.

Zdjęcie: Erismann

Ta fototapeta z falującymi trzcinami na tle akwareli jest bardziej powściągliwa.

Zdjęcie: Eijffinger

Ściany z marmuru, kamienia, tynku wapiennego – iluzja udaje się dzięki tapetom Lookelike, tutaj z kolekcji Schöner Wohnen.

Zdjęcie: Marburger / DTI

Trend tapet „dżungla” pozostaje nieprzerwany w drugim roku korony. Jasne: tak wprowadzamy naturę do naszego domu.

Zdjęcie: Erismann

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here