Klej do tapet i klej do tapet”,

Dobre powody do tapet: klej do tapet i klej do tapet

Aby bezbłędnie uzyskać tapetę na ścianie, potrzebujesz jednej dobrze przygotowane podłoże i poprawna pasta. Przeczytaj tutaj, jakie pasty do tapet i kleje do tapet są dostępne i do czego są używane.

Notatka: Ponieważ istnieje tak wiele rodzajów tapet, dostępna jest również szeroka gama past do tapet o różnych właściwościach. W wyborze ułatwią Ci instrukcje obróbki dostarczone przez producenta tapet - znajdziesz je w Etykietowanie tapet we wkładce rolki tapety. aż do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Klej do tapet i klej do tapet

 1. Pasta z metylocelulozy (zwykła pasta)
 2. Zwykła pasta nadaje się do większości tapet papierowych. Wykonany jest z miazgi lub. Celuloza wyekstrahowana lub zrobiona ze skrobi. Spośród wielu gotowych past, które są oferowane jako proszek do mieszania, bardzo niewiele jest wykonanych z czystej metylocelulozy. Zwykle dołączane są inne dodatki, m.in. B. jako ochrona przed pleśnią lub aby pasta mogła być lepiej wymieszana. Klasyczna pasta do tapet jest nietoksyczna, łatwa w obróbce i jako proszek ma nieograniczony okres trwałości, pod warunkiem, że jest przechowywana w suchym miejscu. Gęstość pasty można zmieniać, dodając mniej lub więcej wody.

  Pasta do tapet powinna być zawsze świeżo wymieszana i natychmiast zużyta © dmdartworx, fotolia.com
 3. Specjalna pasta do grubych i ciężkich tapet
 4. Oprócz metylocelulozy specjalny klej zawiera dyspersję żywicy syntetycznej, która zwiększa jego początkową przyczepność i siłę klejenia. Jako dalsze dodatki można dodać biocydy i plastyfikatory. Specjalna pasta ułatwia mocowanie ciężkich tapet (np. B. Tapeta tłoczona lub tapeta z tworzywa sztucznego) bezpiecznie na ścianie lub suficie. Jeśli ma być do tego użyta zwykła pasta, należy ją nakładać grubiej, im większa jest waga tapety i jej chłonność.

  Notatka: Lepiej jest nakładać gęstą pastę cienko niż na odwrót.
 5. Włókninowa pasta do tapet
 6. Tapety flizelinowe mają stabilną wymiarowo warstwę nośną, która nie może się wypaczać, rozszerzać ani kurczyć. Dlatego podczas wklejania nie jest wymagany czas namaczania, w konsekwencji to nie tapeta jest wklejana, ale ściana. Pasta do tapet flizelinowych to bezpośrednia pasta, która prawie nie rozpryskuje się przy nakładaniu wałkiem i ma wysoką przyczepność początkową. Tworzą warstwę pasty, na którą układa się tapetę na sucho i z której po wyschnięciu można ją później oderwać. Niektóre kleje do tapet z włókniny zawierają również kolorowy znacznik, dzięki czemu wklejone obszary można łatwo rozpoznać. Po wyschnięciu kolor znika ponownie.

  Klej do tapet flizelinowych oferowany jest w postaci gotowej do malowania i nakładany na ścianę
 7. Pasta maszynowa (pasta do tapet do urządzeń do wklejania)
 8. Pasta maszynowa do tapetowania również składa się z metylocelulozy i dyspersji żywicy syntetycznej. Proporcja dyspersji jest niezbędna do zapewnienia wystarczającej przyczepności i siły klejenia, ponieważ pasta musi być ogólnie cieńsza do obróbki za pomocą maszyny do tapetowania.

  Urządzenie do wklejania lub. Maszyna do tapetowania ułatwia pracę
 9. Klej do tapet winylowych
 10. Tapety winylowe lub plastikowe mają szczególnie gładką powierzchnię, do której nie przylega zwykły klej do tapet. Z tego powodu oferowane są specjalne winylowe kleje do tapet w tubach do klejenia zakładek. Zapobiegają ponownemu pękaniu zakładek po wyschnięciu i nieestetycznym odstawaniu krawędzi. Przetwarzanie jest łatwe, ponieważ na tubie znajduje się mała paca zębata, której można użyć do bezpośredniego rozprowadzenia kleju. Do przyklejenia tapety winylowej do ściany można użyć zwykłej pasty do tapet papierowych, kleju do tapet flizelinowych lub specjalnej pasty, w zależności od podłoża tapety.

  Tapetowanie: odpowiednie narzędzie oszczędza przeróbki © Stefan Weis, fotolia.com
 11. Klej dyspersyjny na bazie żywicy syntetycznej
 12. Te kleje do tapet są używane do ciężkich okładzin ściennych i wodoodpornych lub. Zastosowano tapetę nieprzepuszczającą pary wodnej. To może być. B. Bądź metalową tapetą, tapetą z włókna szklanego, plastikową tapetą lub tapetą profilową. Nawet jeśli powierzchnia nie jest lub jest słabo chłonna (np. B. Tapetowanie na płytki), klejenie zwykłym klejem do tapet nie jest możliwe, ponieważ woda nie może uciec. Kleje dyspersyjne na bazie żywic syntetycznych prawie nie zawierają wody i oferują bardzo wysoką, trwałą siłę klejenia. Kleje o lepkości do pasty są dostępne w postaci gotowej do użycia i nakładane bezpośrednio na ścianę za pomocą szpachelki lub wałka.

  Klej dyspersyjny żywiczny jest dobry do ciężkich tapet Notatka: Wykładzina ścienna mocowana klejem dyspersyjnym jest tak szczelna, że ​​można jej używać tylko na siłę lub. nie można już usunąć. Dotyczy to również rodzajów tapet, które zasadniczo można usunąć na sucho (np. B. Tapety flizelinowe).

  Czasami kleje dyspersyjne są również mieszane ze zwykłymi pastami do tapet, na przykład w wilgotnych pomieszczeniach lub na trudnych powierzchniach (np. B. tłusta ściana w kuchni), aby uzyskać lepszą przyczepność tapety. Należy jednak zachować ostrożność: problemy, takie jak wilgoć w ścianie, pogarszają tylko wodoodporne i nieprzezroczyste wklejanie. Wilgotne ściany należy odnowić lub wymienić przed tapetowaniem. być osuszonym. Oraz na ścianach „naturalnie wilgotnych” (np. B. w starych piwnicach budynków) tapety i tak są nie na miejscu. Tutaj potrzebujesz regulującej wilgoć, paroprzepuszczalnej powłoki, takiej jak farba wapienna lub dobra farba do piwnicy.

  Aby ułatwić przyklejenie tapety i stworzyć idealną powierzchnię, możesz również zastosować podkład pod tapetę.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here