Dywan pod stołem: tak robi się przytulnie w jadalni ”,

Dzięki dywanikowi pod stołem jadalnym możesz nadać strukturę dużym pomieszczeniom.

Zdjęcie: Living4media / Bauer Syndication

Jak duży powinien być dywan pod jadalnią??

Niewłaściwy rozmiar może wywołać niepokój w pomieszczeniu. Optymalne wymiary dywanu pod stołem jadalnym opierają się na dwóch czynnikach:
 

  1. Wielkość pokoju

Wybrany dywan powinien zawsze współgrać z proporcjami planu piętra. Podczas gdy zbyt duże dywany mogą szybko stać się przytłaczające i sprawiać, że jadalnia wydaje się mniejsza, zbyt małe dywany znikają optycznie i tracą swój efekt. Z reguły dywan powinien być około 60 centymetrów krótszy niż najkrótsza ściana w pomieszczeniu. Podczas pomiaru nie należy zapominać o drzwiach otwierających się na pomieszczenie. Najlepiej odjąć ich promień od pomieszczenia, aby można je było łatwo otworzyć, gdy dywan leży. Wskazówka: jeśli nie masz pewności, możesz wcześniej zilustrować wymiary taśmą malarską lub gazetą.
 

  1. Wymiary stołu do jadalni

Wybierając dywan pod stół jadalny, należy wziąć pod uwagę nie tylko wielkość stołu, ale cały zestaw do jadalni. Ponieważ krzesła, które stoją na dywanie tylko na dwóch nogach, to chwiejna sprawa i mogą szybko wywołać niepokój. Wymiary dywanu należy zatem dobrać tak, aby krzesła nadal na nim stały, gdy zostaną odsunięte od stołu, aby wstać. Jeśli od każdej krawędzi stołu zostanie dodanych co najmniej od 50 do idealnie 75 centymetrów, zapewnione jest, że tylne nogi krzeseł do jadalni będą również całkowicie leżały na dywanie po odsunięciu do tyłu. Pamiętaj: tę praktyczną zasadę należy również wziąć pod uwagę w przypadku stołów wysuwanych.

Piękny dywan pod stołem wprowadzi przytulność do każdego pomieszczenia.

Zdjęcie: living4media / Möller, Cecilia

Jakie materiały nadają się do zastosowania w jadalni?

Najważniejszym wymogiem dla dywanu pod stołem jadalnym jest: musi być łatwy w pielęgnacji. Bo oczywiście okruchy co jakiś czas spadają ze stołu lub wylewa się napój - a krzesła również powinny być łatwe do wsuwania i wysuwania. Wytrzymałe dywany z krótkim włosiem lub dywany tkane na płasko są o wiele bardziej odpowiednie niż puszyste dywany z wysokim włosiem.
Ponieważ dywan pod jadalnią powinien być łatwy w utrzymaniu czystości i trwały, polecamy modele wykonane z włókien naturalnych takich jak bawełna, sizal, juta, trawa morska czy kokos a przede wszystkim z włókien syntetycznych takich jak propylen, poliamid czy poliakryl. Są trwałe, łatwe w czyszczeniu oraz odporne na zabrudzenia i pleśń. Ogólnie rzecz biorąc, im drobniejszy i gładszy materiał, tym łatwiej jest wyczyścić dywan.
Wskazówka: Wszelkie zabrudzenia są mniej widoczne na dywanie w kolorowe wzory.

Kup teraz dywan nuLOOM na Amazon.

Zdjęcie: nuLOOM

Jakie formaty dywanów pasują do stołu jadalnego?

Ogólne wrażenie jest szczególnie harmonijne, gdy kształt stołu jest odzwierciedlony w formacie dywanu w jadalni: oznacza to okrągły do ​​okrągłego, prostokątny do prostokątnego, kwadratowy do kwadratu. Jeśli kształt dywanu pasuje również do kształtu pomieszczenia, wygląd i dotyk są w idealnej równowadze.
Swoją drogą nie musisz od razu usuwać starego dywanu. W naszym artykule Zrób swój własny dywan zebraliśmy dla Ciebie sześć kreatywnych pomysłów na upcykling.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here