Tiny House jako rozszerzenie: kreatywne i tanie”,

Przenieść się? Nie, dlaczego nawet jeśli kochasz ten dom! Całkowicie przemodeluj? Kosztuje czas i nerwy i może być drogi. Wykorzystaj zalety FlexHome, który dopasowuje się do zmieniających się wymagań rodziny i dodaj do domu Tiny House, w którym część pomieszczeń można zlecić na zewnątrz? To mogłoby pasować. Ten rodzaj zagęszczania, tj. zasada wykorzystania części własnej posesji na rozbudowę istniejącego domu lub wzniesienie drugiego budynku, ma długą tradycję: Rodzice przeprowadzali się do „Austragshäusel ”, aby pomieścić dorosłe dzieci i ich dzieci Zostawić dom główny rodzinie.
 

Praktyczne, gdy masz odpowiedni taras na każdą pozycję słońca lub cienia, którą chcesz. Mieszkańcy wolą korzystać z nieco wyższego patio przy maleńkim domku.

Zdjęcie: Schwörerhaus / Jürgen Lippert

Niewielkie rozszerzenie powiększa przestrzeń życiową

Ergo: zbuduj mały dom! Ale jak? Przede wszystkim napisali listę życzeń, jakie ma spełniać nowa dobudowa: Sypialnia, żeby dzieci miały swój pokój w starym budynku (nawet jeśli nie zawsze tam były, ale głównie spędzały weekendy i święta z ojcem ). Salon z dużą ilością miejsca na półki na część kolekcji komiksów i małym miejscem do pracy. A rozbudowę należy przeprowadzić szybko, bez długich czasów budowy i nieoczekiwanych kosztów. Rozwiązanie: mały domek jako przedłużenie.

Nawet mały domek potrzebuje miejsca

Szybko stało się jasne: majątek był niewystarczający. Szczęście Sabine: udało jej się przekonać sąsiada do sprzedaży sąsiedniej łąki. Zdecydowali się na moduł Tiny House (FlyingSpace firmy SchwörerHaus), który mogli zaprojektować i wyposażyć zgodnie z własnymi życzeniami i który został dostarczony całkowicie gotowy do użytku. Otwarty korytarz został zaplanowany jako przejście ze starego budynku do dobudówki i wszystko zostało zadokowane w jeden dzień.

Przedpokój łączy stary dom z nowym budynkiem. Ciągła podłoga zaciera granice, a duże okna wpuszczają dużo światła do małego przedłużenia domu.

Zdjęcie: Schwörerhaus / Jürgen Lippert Po znalezieniu idealnego domu nie chcesz z niego rezygnować - nawet jeśli zmieni się sytuacja życiowa. Na szczęście znaleźliśmy odpowiednią alternatywę. Sabine Dietenberger, klient

Dane i fakty dotyczące małej rozbudowy domu

Drewniana konstrukcja panelowa o grubości ścian 32 cm została wyposażona w 24 cm mineralnej izolacji termicznej, dach otrzymał 14 cm izolacji na dachu. Dom modułowy ma wymiary 12,5 metra x 4,35 metra i ma dodatkową powierzchnię mieszkalną około 43 metrów kwadratowych. Bezpośrednie ogrzewanie elektryczne uzupełnia kontrolowaną wentylację z odzyskiem ciepła, okna plastikowe posiadają potrójne przeszklenie. Koszt pokazanego tutaj wariantu gotowego do ruchu: około 107.772 euro. Dla Sabine Dietenberger mały domek to idealne rozwiązanie. I nadal może cieszyć się swoim ukochanym starym budynkiem.

Sabine Dietenberger i Dietmar Blaut posprzątali strych dla dzieci i zaplanowali ich nową sypialnię w maleńkim domku.

Zdjęcie: Schwörerhaus / Jürgen Lippert

Oto, co powinieneś wiedzieć wcześniej o małym dobudowie domu

 • Sprawdź plan zagospodarowania nieruchomości.
 • Należy zachować minimalne odległości od sąsiadów.
 • Uzyskaj pozwolenie na budowę.
 • Geodeta przygotowuje propozycję posadowienia.
 • Geodeta tworzy plan sytuacyjny i określa lokalizację fundamentów.
 • Architekt pomaga w indywidualnym planowaniu i tworzy wniosek o pozwolenie na budowę.
 • Maksymalny możliwy rozmiar modułu: 14,5 metra x 4,35 metra.
 • Jako podstawę możliwe są fundamenty listwowe lub punktowe ze stalowymi podporami zabetonowanymi, płyta stropowa lub kompletna piwnica betonowa.
 • Podstawę wykonał regionalny wykonawca.
 • Moduł dostarczany jest w stanie gotowym na ciężarówkę z naczepą i zmontowany z dźwigiem samochodowym.
 • W zależności od wyposażenia i planowanego zastosowania wymagane są przyłącza elektryczne, telefoniczne, wod-kan.
 • Wykonawca budowlany również układa kable w porozumieniu, zwykle jako skrzynka przyłączeniowa, która łączy wszystkie kable.

Meble na wymiar to zaleta w pomieszczeniach o nietypowych układach.

Fot. iStock / Katarzyna Bialasiewicz

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here