Ceny Tiny House: są to koszty, których należy się spodziewać ”,

Koszty małego domu zależą od tego, jaki rodzaj domu chcesz, czy chcesz mieszkać w swoim malutkim domu, czy używać go jako biura i ile możesz wnieść wkładu własnego. Im więcej Ty lub Twoi pracownicy budowlani robicie sami, tym niższe są ceny Tiny House. Bo zamiast kupować domek pod klucz, można zdecydować się na zestaw do domku lub w stanie surowym i zbudować go w całości. Lub nawet przekształć przyczepę budowlaną w mały dom, a tym samym zmniejsz koszty małego domu.
Podłoże domu jest również jednym z kosztów Tiny House. Chcesz zbudować mobilny malutki domek i cieszyć się zaletami minimalizmu? Następnie musisz umieścić go na przyczepie. Jeśli ma też funkcjonować samodzielnie, to oczywiście podniesie cenę małego domu. Czy chciałbyś, aby Tiny House był rozszerzeniem istniejącego domu lub jako indywidualny mikro-dom z patio?? Wtedy w zdecydowanej większości przypadków będziesz potrzebować płyty podstawy. Ponadto ceny Tiny House zależą również od tego, jak ustawisz i technicznie wyposażysz stylowy cud kosmetyczny. Chociaż na niektóre rzeczy nie ma miejsca w malutkim domku, inne pomagają w letnim upale i są pilnie potrzebne.
 

Uwaga: rosnące ceny małych domów

W związku z obecnym kryzysem na rynku drewna rosną też niewielkie ceny domów. Jeśli chcesz zbudować mały dom, musisz zatem spodziewać się wyższych kosztów małego domu.

Koszt małego zestawu do domu

Najtańszą opcją jest samodzielne zbudowanie malutkiego domku lub kupienie zestawu od malutkiego producenta domów. To bardzo dobry sposób na obniżenie kosztów Tiny House.
Oto przykład: Firma Bad Urach "Kleiner Nomade" oferuje zestaw muszli Tiny House "Pure" od 9.900 euro. Przyczepa, płyta podstawy, rama i dach oraz instrukcja montażu w cenie Tiny House. Za 11.Możesz kupić zestaw "Basic" od tego samego producenta Tiny House w Niemczech za 800 euro. Dopełnieniem tej wersji są folie, taśmy samoprzylepne i izolacja z owczej wełny.

Firma Bad Urach "Kleiner Nomade" oferuje zestaw muszli Tiny House "Pure" od 9.900 euro.

Zdjęcie: Mały nomada

Małe ceny domów za domy z kości?

Jeśli chcesz zbudować dom z kości, ceny Tiny House wynoszą od 30.000 euro i 50.000 euro. Prawie wszyscy mali producenci domów oferują swoje produkty w różnych fazach ekspansji. Należy dokładnie porównać, co jest wliczone w koszty Tiny House dla którego modelu, a co nie. Z niektórymi dostawcami otrzymujesz za swoje pieniądze więcej Tiny House niż u innych, chociaż obaj chcą sprzedać Ci na przykład drugi etap ekspansji.
Jeśli chcesz tylko zadbać o wnętrze i wyposażenie, znajdziesz również Tiny Houses prawie wszystkich producentów, które są składane i izolowane, a następnie dają Ci, jako nowemu właścicielowi, możliwość zaprojektowania domu w swoim indywidualnym marzeniu Dom.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Flying Spaces: Tiny House z drewna Budynek z drewna FlexHome: The Tiny House jako dom modułowy z możliwością rozbudowy Wiedza o budownictwie Tiny House: The NimmE z Austrii

Małe ceny domów za dom pod klucz

Każdy malutki producent domów sam decyduje, co dokładnie oznacza „pod klucz” lub „gotowy do zamieszkania”. Niektórzy dostawcy oferują nawet przeprowadzkę Twoich boksów do nowego domu z usługą „gotowe do wprowadzenia”, podczas gdy inni nawet nie budują dla Ciebie dopasowanego mebla pod klucz. Dlatego należy uważnie przeczytać umowę, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Ceny małych domów w tym wariancie sięgają około 45.000 euro trwa. W pełni samowystarczalne domy kosztują zwykle około 90.000 euro i więcej.
Stolarka Diekmann firmy Hamm, która w 2018 roku wyprodukowała malutkie domki dla Tchibo, zajęła drugie miejsce w konkursie German Dream House Competition 2021 w kategorii Tiny Houses modelem „Alice”. Od 78.Możesz zadzwonić do stałego Tiny House z dwoma poziomami własnymi i natychmiast się wprowadzić.

Ten malutki domek zdobył drugie miejsce w niemieckim konkursie Dream House 2021 w kategorii Tiny Houses.

Zdjęcie: Tiny House Diekmann

„Hytte” firmy KOOP Mobile Holzbausysteme ma cenę około 80.000 euro - za 18 m2 powierzchni w pełni wyposażonej i umeblowanej. Stylowy mały domek z Turyngii kosztuje około 4.445 euro za metr kwadratowy, ale oferuje elewację wykonaną z drewna Kebony, zalane światłem, naturalnie urządzone wnętrze, dobrze wyposażoną kuchnię, toaletę, która działa bez wody i piec opalany drewnem.

„Hytte” firmy KOOP Mobile Holzbausysteme kosztuje około 80.000 euro.

Zdjęcie: KOOP Mobile Holzbausysteme GmbH & Co. KG Wskazówka: Oszczędzaj koszty dzięki używanemu małemu domowi

Jeśli chcesz kupić gotowy Tiny House w cenie domu z czystej kości, model, dom wakacyjny lub wystawowy bezpośrednio od producenta może być dla Ciebie dobrą alternatywą. Czasem jest też malutki domek od drugiego, prywatnego właściciela. Małe ceny domów są wtedy niższe.

Wniosek: ile kosztuje mały dom?

W 2020 r. koszty Tiny House w Niemczech wynosiły średnio 2.300 euro za metr kwadratowy. Między 60.000 i 70.Fani minimalistycznego stylu życia wydali na swój wymarzony dom 000 euro. Istnieją wartości odstające zarówno w dół, jak i w górę. Będzie taniej, jeśli sam zbudujesz mały domek lub kupisz dom z kości. Alternatywą dla klasycznego małego domku są domy kontenerowe.                    

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here