Tiny Houses z Niemiec: Mini domy z tradycji rzemieślniczej

Chcesz kupić mały domek? Wszyscy producenci oferują wizyty, a większość z nich oferuje nawet swoje produkty, aby wypróbować swoje produkty. Czy to na terenie firmy, na współpracującym kempingu, w maleńkim parku domowym lub w małej wiosce z domami. Czasami są też wolne domy w małych osiedlach, ekowioskach lub parkach mieszkaniowych - za pomocą kilku kliknięć w Internecie, na przykład na giełdach parkingowych, możesz znaleźć nie tylko miejsca parkingowe dla własnego domku mobilnego, ale także oferty dla okres próbny lub podnajem. 

Kto buduje małe domy w Niemczech??

Producent małych domów w Badenii-Wirtembergii

Kraina wynalazców i myślicieli ma do zaoferowania całą listę drobnych producentów domów. Firma Kraus Haus z Bretten od 2015 roku oferuje "pokoje na kółkach". Twój model „Błękitna Laguna ” wypada z ponad 63.000 euro cena zakupu w ekskluzywnym przedziale cenowym maleńkich domów wyprodukowanych w Niemczech. Prezentowany model, w którym Samuel Kraus mieszka z żoną, jest dość luksusowo urządzony jak na mały domek: podłoga z drewna modrzewiowego, blat kuchenny z gruszy, zabudowana kuchnia z kuchenką gazową i piekarnikiem gazowym, lodówka, toaleta kompostująca , prysznic i 300 litrowy zbiornik na wodę. Rozłożone na wewnętrznej długości 7,41 metra i wewnętrznej szerokości 2,23 metra. Produkt firmy rodzinnej ogrzewany jest kotłem gazowym. Inspekcja domu wzorcowego odbywa się po uzgodnieniu.
Manufaktura Tiny House „Little Nomade ” jest tańsza. Za 9.Firma z Bad Urach oferuje zestaw "Pure" zawierający przyczepę, płytę podstawy oraz numerowane elementy ramy i wnęki na cztery okna i drzwi wejściowe. Prawie 2.o 000 euro więcej, a zestaw „Basic” jest Twój. Jedną z różnic między nimi jest to, że w zestawie „Basic” znajduje się ekologiczna izolacja z wełną do spania, z której zawsze korzysta szwabska firma. Dostawy realizowane są na terenie całych Niemiec, ale także za granicę. Firma założyła jeden ze swoich mini-domów w Hofgut Hopfenburg w Albie Szwabskiej do testowania życia. W czerwcu 2020 r. kolejny „Mały Nomad” powstał pod Bremą w „Land of Green”.
Parzysty 

 • Mały dom Wiedemann
 • Stolarz Obermüller 
 • Mały Dom Rheinau
 • drogowskaz
 • Budowa wozu pasterskiego 
 • Mała domowa fabryka

budować małe domy w Badenii-Wirtembergii. 

Firma Kleiner Nomade oferuje zestaw do Tiny House "Pure".

Zdjęcie: Mały nomada

Drobni producenci domów i wioski w Bawarii

W Gars am Inn firma GoTiny buduje m.in. model „Day Dream”. Tiny House z Niemiec można rozbudować, aby można go było mieszkać przez cały rok i można go wykorzystać jako dobudówkę, na przykład. Istnieje również opcja „całkowicie samowystarczalny”. Do dyspozycji od 10 do 20 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, a weranda zaprasza na lunch na świeżym powietrzu. Lukarna na piętrze zapewnia przestrzeń nad głową. Cena jest dostępna na życzenie, ponieważ "Day Dream" ma służyć jedynie jako idea podstawa do zindywidualizowanej rozbudowy malutkiego domku. GoTiny, marka Lang Creations, buduje „żywe sny na kółkach” od 1991 roku, jak głosi hasło reklamowe. Według Christopha Langa zarejestrował również patenty na różne wynalazki związane z budową domów mobilnych. Na życzenie domek GoTiny można obejrzeć w firmie.
Trzy modele Tiny Houses na kółkach i dziesięcioosobowy zespół są dostępne w Tiny Life pod Monachium, aby zrealizować indywidualne życzenia swoich klientów. Koszt mobilnych mini domków waha się od 41.350 euro do 56.000 euro, za dom modułowy o powierzchni 39,2 m2 płacisz od 77.000 euro. Dzięki czasowi budowy i konfiguracji wynoszącemu zaledwie 14 tygodni, Tiny Life nie każe długo czekać klientom. Producent kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój: drewno do domów pochodzi ze zrównoważonej gospodarki leśnej, na terenie firmy znajdują się systemy fotowoltaiczne i jako partner klimatyczny wspiera programy ponownego zalesiania lasów. Obecnie wciąż trwają prace nad możliwością wypróbowania jednego z domów.
 

Najmniejszy Tiny Home bawarskiej firmy Tiny Life nie jest ani większy, ani cięższy - ale o wiele bardziej elegancki - niż konwencjonalna przyczepa kempingowa.

Zdjęcie: Małe życie

Inni producenci mini domów w Bawarii to: 

 • Mały dom Allgäu
 • Eko-rozbudowa Steinhardt
 • Budownictwo drewniane Hümmer 
 • Budownictwo drewniane Pletz 

W Górnej Frankonii Fichtelgebirge, a dokładniej w Mehlmeisel, w 2017 r. powstała pierwsza w Niemczech mała wioska domowa. Maleńką, domową wioskę na stałe zamieszkuje 31 osób, siedem psów i dziewięć kotów. Do dziewięciu gości jednocześnie może korzystać przez cały rok z jednego z trzech małych domków gościnnych. Społeczność oferuje również warsztaty na różne tematy związane z mini domkami, udziela porad dotyczących planowania, pozwoleń na budowę malutkiego domku i ubezpieczenia. Drugim ważnym tematem w Tiny House Village jest ochrona środowiska. Dzielenie się żywnością i zrównoważony rozwój, uprawa permakultury i hodowla kurczaków są częścią społeczności w Fichtelgebirge. Mieszkańcy prowadzą bloga o swoim życiu w maleńkiej, domowej wiosce. 
W Ursbergu znajduje się maleńka wioska domowa składająca się z siedmiu domów, każdy o powierzchni 35 metrów kwadratowych, nie na wakacje, ale po to, aby osoby niepełnosprawne umysłowo lub chore psychicznie mogły żyć jak najbardziej samowystarczalne. System został zbudowany przez fabrykę pierścionków Dominikus. 

Producent małych domów w Brandenburgii

Mistrz stolarski Richard Wandel buduje swoje małe domy w Bad Belzig. Zamienia przyczepy budowlane w przyczepy kempingowe. Podstawowy model z korpusem ma osiem metrów długości i trzy metry szerokości. Ogólnie samochody mają od siedmiu do dziesięciu metrów długości. Za kabriolet o powierzchni 20 metrów kwadratowych płacisz od 20.000 i 100.000 euro. Dozorca więzienny. Dla firmy z Bad Belzig oznacza to, że wszystko jest zmontowane i gotowe do zamieszkania, a nowy właściciel przebudowanej przyczepy budowlanej otrzymuje trzy klucze do swojego domku mobilnego. Każdy model można samodzielnie przerobić i przeżyć nawet 30 lat. Energooszczędny, zrównoważony, samodzielny, niezależny i przyjazny dla klimatu, jak zapewnia profesjonalista. Na stronie internetowej firmy Wandel informuje swoich klientów o aspektach prawnych i udziela wskazówek „Jak uzyskać pozwolenie na budowę?”?". Firma Tiny-Haus-Deutschland ma również siedzibę w Brandenburgii. 

Przyczepa budowlana jako mały domek autorstwa mistrza stolarskiego Richarda Wandela z Brandenburgii.

Zdjęcie: Richard Wandel

Producent małych domów w Hesji

Carpentry Bock buduje paroprzepuszczalne małe domy w Bad Wildungen-Braunau w Hesji. Dzięki domom mobilnym, które można kupić w trzech etapach rozbudowy konstrukcji podstawowej, stanu surowego lub zabudowy wewnętrznej, natura doświadczana jest komfortowo, a także chroniona ekologicznymi, pozyskiwanymi w sposób zrównoważony materiałami budowlanymi. Ponieważ każda konstrukcja wnętrza jest wykonywana zgodnie z wymaganiami klienta, można również dodać wykusze i werandy, cena za wysokiej jakości maleńkie domki jest dostępna na życzenie. Firma oferuje również warsztaty dotyczące rozbudowy malutkiego domku. Produkty można obejrzeć w dniu otwartym w stolarni lub na wycieczce. Ponieważ firma Bock zbudowała maleńki dom dla LBS Ost AG, który wykorzystuje halę rolniczą jako mobilne biuro konsultingowe, które również można zwiedzać. Możesz dowiedzieć się, gdzie dokładnie ten mały domek jest w ruchu we wschodnich Niemczech i kiedy.

Małe Domki stolarni Bock z Hesji można kupić w różnych etapach rozbudowy.

Zdjęcie: Tischlerei Bock

Producent małych domów w Meklemburgii-Pomorzu Przednim

Według własnych wypowiedzi Sam Bohr zawsze lubił budować domy z poduszek. Dlaczego więc nie zaprojektować małych domów jako dorosły?? Firma Tiny House Designs z Wredenhagen współpracuje ze stolarnią Brüsehafer. Razem projektują, planują i budują małe domy w 100% zgodnie z wymaganiami klientów. Jak najbardziej zrównoważony i regeneracyjny przez około 52.000 euro. Zgodność z EnEV 2016 kosztuje więcej. I tylko wtedy, gdy przestrzegane będzie rozporządzenie o oszczędzaniu energii, malutkie domki można postawić na stałe w jednym miejscu, bo tylko wtedy dostaną pozwolenie na budowę. Spróbuj zamieszkać w jednym z pięciu „krasnoludków” w należącym do firmy Tiny House Resort w Wredenhagen, który można zarezerwować na stronie internetowej firmy. Kuźnia Radsack produkuje również małe domy w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. 

Tiny House firmy Tiny House Designs z Meklemburgii-Pomorza Przedniego jest produkowany w sposób jak najbardziej zrównoważony.

Zdjęcie: Tiny House Designs

Małe domki z Dolnej Saksonii

„Myśl na dużą skalę, żyj malutko” to motto stolarni Koersmann z Bad Bentheim. Sprzedawane są zarówno całkowicie gotowe do zamieszkania malutkie domki, jak i domy ratunkowe. Od 10.000 euro jesteś tam, 35.Gotowa do ruchu, niewielka i raczej spartańska kompozycja kosztuje średnio 10 000 euro. Firma oferuje również miejsca parkingowe dla osób budujących własne. Dyrektor zarządzający Stefan Koers i jego zespół reklamują swoją elastyczność i zrównoważone materiały, których używają w każdym minidomu na kółkach o wymiarach 11 x 3 metry. Dzięki nim każdy malutki domek jest absolutnie wyjątkowy - nie ma prefabrykowanych modeli, tylko rysunki pomysłów na stronie internetowej. Dlatego ceny są tylko przybliżonymi wskazówkami. Własne maleńkie biuro lub makieta wystawiennicza dla firmy zajmującej się energią słoneczną służy jako model wizualny dla zainteresowanych klientów. Dwóch innych małych ekspertów od domów w Dolnej Saksonii to:

 • Stolarka Dreamwood 
 • Mały pensjonat 

W kwietniu 2021 r. w Dolinie Łaby w Dolnej Saksonii, około 1,5 godziny od Hamburga w kierunku Berlina, ma zostać otwarty malutki park domów. Konkretne plany projektu zostały ogłoszone w styczniu po tym, jak Tiny Houses Consulting przez ponad dwa lata szukało odpowiedniej lokalizacji do realizacji wizji dyrektor zarządzającej Isabelli Bosler. Ich pomysł: poznać i wypróbować kilka możliwości i alternatyw związanych ze sceną małego domu i życia na małej przestrzeni, czyli architekturą oszczędzającą miejsce, w jednym miejscu. Tiny House Park ma być również źródłem informacji i obiektem ilustracji dla przedstawicieli władz. Lokalizacja parku w południowych Niemczech jest nadal badana. 

Stolarnia Koersmann w Dolnej Saksonii nie posiada prefabrykowanych małych domów: każdy jest wyjątkowy.

Zdjęcie: Koersmann

Eko-małe domy z Nadrenii Północnej-Westfalii

The Tiny House Manufaktur z Kolonii produkuje ekologicznie budowane malutkie domki z wielką dbałością o szczegóły. Mistrz stolarzy Michael Heller i jego zespół od ponad dziesięciu lat budują mobilne domy, które wyglądają jak normalne domy - z czterospadowym dachem, iluminatorem i lukarnami - po prostu dużo, dużo mniejsze. Jeśli jednak klientowi się to nie podoba, są też malutkie domki bez wielu dodatków. Bo najważniejsze dla Hellera i jego zespołu jest indywidualne dostosowanie domu do gustu i potrzeb klienta. Nie tracąc z oczu wymagań jakościowych, a jednocześnie za „uczciwą cenę”, jak zapewnia firma. Wersja podstawowa o długości pięciu metrów kosztuje około 28.000 euro. Tiny Show House znajduje się w lesie za Kolonią i można go zwiedzać po wcześniejszym umówieniu. Jeśli jednak chcesz to wypróbować, możesz udać się na kemping w Waldbad w Kolonii-Dünnwald. Inni producenci w Nadrenii Północnej-Westfalii:

 • Tiny House Diekmann 
 • Projekt drewna Hegselmann 
 • Tech malutki dom 

Manufaktura Tiny House z North Rein-Westfalia oferuje swoje mini domy indywidualnie i po uczciwej cenie.

Zdjęcie: Manufaktura Tiny House

Producent małych domów w Nadrenii-Palatynacie

Firma Waipol z Wiebelsheim produkuje maleńkie domki, które nie są mobilne, ale przeznaczone są jako drewniane chaty do ustawienia w ulubionym miejscu wypoczynku lub na kempingu. Domki, jak nazywa swoje produkty, występują w różnych formach: jako dom na palach, przytulny domek, beczka mieszkalna, dom sześciokątny, latarnia morska, a także okrągły dom kapsułowy. Cena na żądanie. Różne rodzaje małych domków można wynająć na okres próbny na kilku niemieckich kempingach, w tym w Szwajcarii. Nie wszystkie domki są odpowiednie dla każdego: „Woody-Tramp” jest przeznaczony tylko dla dwóch osób i nie ma łazienki. Z drugiej strony „Viamala-Chalets” można zbudować z łazienką. W „dużej beczce kempingowej” znajduje się toaleta o powierzchni 9 metrów kwadratowych i umywalka. Waipol zawsze szuka partnerów do otwarcia małego hotelu w domu. Czyli mała wioska wakacyjna, która jest wyposażona w domy Waipol.

Znakiem firmowym firmy Waipol z Nadrenii-Palatynatu są oryginalne i kreatywne małe domki o indywidualnym uroku.

Zdjęcie: Waipol

Urocze małe domki z Saksonii

Reset House robi swoje malutkie domki z lokalnego drewna w stylu rustykalnym. Solidny i naturalny, prosty i mobilny, obiecuje hasło reklamowe firmy z siedzibą w Annaberg-Buchholz. Ślad ekologiczny jest utrzymywany na jak najmniejszym poziomie, zarówno w samej firmie, jak i przy budowie malutkich domków. Reset House współpracuje tylko z lokalnymi firmami. Mini domy są łatwe w transporcie, ponieważ są zbudowane na nadwoziu wymiennym i mają minimalistyczne nadwozie. Podstawowa wersja „Surowa” jest izolowana wełną konopną i włóknami konopnymi, fasada składa się z drewna modrzewiowego o grubości 25 mm i obramowuje przestrzeń życiową o długości 7,10 metra i szerokości 2,25 metra. Dach może być klasycznym dachem blaszanym lub być zazielenionym. Wersja rozszerzenia jest dostępna od 38.600 euro. Dwóch innych małych budowniczych domów z Saksonii to:

 • Krawiectwo samochodowe 
 • Życie w ruchu

Firma Reset House z Saksonii produkuje swoje malutkie domki o niskim śladzie ekologicznym i z lokalnego drewna. 

Zdjęcie: Zresetuj dom

Wakacje w małym domku w Saksonii-Anhalt

Chcesz tylko przetestować, czy mały domek byłby dla Ciebie? Jak to jest mieszkać na kilku metrach kwadratowych? W hanzeatyckim mieście Seehausen Meyers Tiny Houses nie oferuje budowy mini domków na kółkach, ale oferuje w nich wakacje. Mały park przydomowy w małym formacie, że tak powiem: Tiny House 1 (17,5 m2) i Tiny House 2 (27,5 m2) są przeznaczone odpowiednio dla dwóch i czterech osób i oferują wszelkie możliwe wygody: prysznic, zmywarkę i ogrzewanie w cenie. Z widokiem na jezioro, tarasem i miejscem parkingowym. Dzięki połączeniu kolorów szarości, bieli i beżu, maleńkie domki wydają się większe i bardzo nowoczesne. Firma reklamuje się wyjątkowym doświadczeniem natury i relaksującym spokojem.

Spróbuj zamieszkać w Tiny House 1 (17,5 metrów kwadratowych) lub Tiny House 2 (27,5 metrów kwadratowych) w Meyers Tiny Houses w Saksonii-Anhalt.

Zdjęcie: Meyers Tiny Houses Meyers Tiny Houses

Małe domki w Szlezwiku-Holsztynie

Firma "Rolling Tiny House - mój Rolling home" z Neumünster jest nominowana w kategorii "Tiny House" do nagrody "German Dream House Award 2020". Mini-domy, które posiadają również certyfikat EnEV 2016, można nabyć w trzech etapach rozbudowy: Basic (pod klucz bez mebli), Advanced (pod klucz z częściowym umeblowaniem) oraz full size (gotowe do zamieszkania ze wszystkimi meblami). Od 52.Jesteś tam z 400 euro za 7,8 metra kwadratowego. Plus koszt przeniesienia go do wybranej lokalizacji. Seria "Limited Edition" koncentruje się na wyposażeniu technicznym walcowni i zawiera systemy podczerwieni, pompy ciepła lub piece na pellet. Dla 86.Wersja high-end o powierzchni 28 metrów kwadratowych „Born to be Wild” jest dostępna za 500 euro. Firma oferuje również cenę all-inclusive za swoje domy, w tym koszty budowy nieruchomości i współpracuje z posiadłością wiejską między Hanowerem a Hamburgiem, gdzie miejsce parkingowe kosztuje około 90 euro miesięcznie. Istnieje możliwość finansowania jednorazowej ceny zakupu Rolling Tiny Houses.
Jeśli nie masz ochoty budować własnego, malutkiego domku, ale chciałbyś mieszkać w kolorowej społeczności w maleńkiej wiosce, możesz udać się do Hollenbek, niedaleko jeziora Schaalsee, aby kupić jeden z ukończonych domów w "Lilleby „ ” zastosuj. Każdy, kto wprowadzi się do tej społeczności, automatycznie wynajmuje część głównego budynku z pomieszczeniami wspólnymi i zamykanymi komórkami lokatorskimi, a także może wynająć jedną z sześciu stacji ładowania e-samochodów, powierzchnię handlową i ogród. Zwierzęta, nawet większe, mile widziane - do terenu należy wybieg. 
Kilka kilometrów dalej założyciele małej wioski z domkami zrealizowali swój własny wymarzony dom w miniaturze, a także udostępniają malutki domek Tchibo dla wczasowiczów. 

Rolling Tiny House firmy Rolling Tiny House ze Szlezwiku-Holsztynu został nominowany do nagrody German Dream House Award.

Zdjęcie: Rolling Tiny House - mój dom na kółkach

Mały producent domów w Turyngii

„Symbol prostego mieszkania” pochodzi z Blankenhain między Weimarem a Rudolstadt: „Hytte”, po norwesku chata, jest produkowany przez firmę Koop. Ten mały domek różni się od większości innych domów mobilnych okrągłym kształtem, a jego kebony fasada z czasem zmienia kolor z ciemnobrązowego na srebrnoszary. Jedną z głównych atrakcji „Hytte” jest designerska kuchnia, również produkowana w Turyngii. Firma Koop jest zarządzana przez Larsa Christopha, architekta i Hendrika Walthera, stolarza, i tym samym dość dobrze pokazuje, że Tiny Houses z Niemiec to w większości przypadków cross-branżowy projekt, jeśli chodzi o ich projekt i wykonanie. Możesz przetestować zakwaterowanie na kempingu Hohenfelden.

"Hytte" firmy Koop z Turyngii z biegiem czasu zmienia kolor. 

Zdjęcie: Koop Więcej artykułów na temat Tiny Houses Wiedza o budownictwie Tiny House: Wskazówki dotyczące pozwolenia na budowę z wykorzystaniem drewna Ceny Tiny House: Są to koszty, z którymi musisz się liczyć

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here