Wskazówki dotyczące wyboru koloru kuchni na wymiar ”,

Subtelne lub ekstrawaganckie? Wskazówki dotyczące wyboru koloru kuchni na wymiar

Kupując nową kuchnię, trzeba podjąć wiele decyzji. Oprócz aspektów funkcjonalnych dużą rolę odgrywa oczywiście również wygląd. Decydują o tym z jednej strony użyte materiały, ale przede wszystkim kolor frontów kuchennych i blatu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze koloru.

Biała elegancja: klasyka

Biel jest zdecydowanie najlepiej sprzedającym się kolorem kuchennym od wielu lat – około 70 proc. nadal wybiera go przy zakupie nowej kuchni do zabudowy. I są ku temu dobre powody: Po pierwsze biały oferuje wiele możliwości aranżacyjnych. Wygląd i styl można łatwo zmienić za pomocą kolorów ścian, sprzętów kuchennych, uchwytów i akcesoriów w zależności od nastroju, a także masz całkowitą swobodę w wyborze koloru blatu lub podłogi.

Biała kuchnia © Tran Photography, stock.cegła suszona na słońcu.com Biała wyposażona kuchnia z kolorowymi akcentami © js-photo, stock.cegła suszona na słońcu.com Mała kuchnia z drewnianą tylną ścianą © yo camon yo camon, stock.cegła suszona na słońcu.com

Ponadto neutralny ton naprawdę pasuje do każdego materiału (od kamienia przez drewno po płytki) i do każdego stylu kuchni. Przytulna kuchnia w wiejskim domu jest bardzo klasyczna w subtelnej bieli, ale biel szczególnie dobrze prezentuje się również na nowoczesnych, purystycznych blokach kuchennych.

Jednak nie wszystkie białe są takie same. Tutaj też są gradacje i niuanse. Na przykład śnieżnobiała wygląda o wiele chłodniej niż jasna kremowa biel. Następnie pojawia się kwestia połysku: Matowe białe kuchnie wydają się znacznie mniej sterylne niż białe kuchnie na wysoki połysk.

Biały nie zawsze jest biały! Nie spiesz się dobierając odpowiedni odcień bieli, trzymaj karty kolorów na ścianach w świetle dziennym jak i przy świetle elektrycznym i sprawdź, czy wybrany odcień bieli rzeczywiście daje pożądany efekt, czy jest zbyt chłodny/niewygodny.

Zalety białej kuchni:

 • Ponadczasowy
 • Wygląd można wzmocnić dodatkami, farbami ściennymi itp. może być łątwo zmieniony
 • Pasuje do każdego stylu kuchni i prawie wszystkich materiałów
 • Sprawia, że ​​małe kuchnie wyglądają na większe

Wady białej kuchni:

 • Może szybko stać się nudny lub sterylny
 • Podatne na zabrudzenia: plamy po kawie, odpryski z sosu itp. widać od razu
aż do 30% zapisać

Najlepsze oferty dla kuchni

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze kuchnie marzeń, porównaj oferty i zaoszczędź.

Ciemne tony: megatrend

W przeciwieństwie do popularności białych kuchni, triumfalny postęp Czarny, antracyt i Co. z dala. Bo to, co zostało już zidentyfikowane jako trend w obszarze akcesoriów i farb ściennych w ostatnich latach nie kończy się oczywiście na kuchni. Zgodnie z mottem „czarne jest piękne” wielu producentów i projektantów kuchni stosuje obecnie czarne fronty.

Czarna kuchnia z kolorową farbą ścienną © sebastien, fotolia.com

Decydując się na całkowicie czarną kuchnię do zabudowy, należy jednak wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim Przestrzeń nie za mała a najlepiej z duże okna w przeciwnym razie czerń szybko stanie się przytłaczająca. Ponadto meble kuchenne, które całkowicie rezygnują z meblościanek, ponieważ czerń w widocznym obszarze może stać się bardzo dominująca.

Kuchnia: połączenie czerni z bielą © Leslie C Sabre, stock.cegła suszona na słońcu.com

Alternatywnie najlepiej połączyć czarne fronty z Fronty drewniane lub Fronty w jaśniejszym odcieniu, na przykład w kolorze szarym. Ważną rolę odgrywa również kolor. materiał blatu. Aby kuchnia nie wyglądała zbyt chłodno, fajne są tu również ciepłe materiały drewniane, a ci, którzy lubią bardziej purystyczne, mogą wybrać optykę granitową lub betonową. A jeśli chcesz być szczególnie modny, postaw na marmur. Kamień naturalny jest niezwykle popularny, zwłaszcza w połączeniu z ciemnymi frontami i złotymi akcentami.

Nie lekceważ "współczynnika połysku" czarnych kuchni do zabudowy: błyszczące czarne fronty szybko pojawiają się "tanie", natomiast mat jest z klasą.

Chcesz ciemnej kuchni, ale nie masz odwagi iść na czerń? Nie ma problemu, alternatyw jest wiele, w zależności od indywidualnych preferencji. Puryści zakładają antracyt lub Kamienny szary, Miłośnicy klasycznych stylów życia Ciemny niebieski a ci, którzy cenią przytulność, wybierają jedną ciemnozielony. Wszystkie te ciemne kolory mają wspólną cechę, z którą wchodzą w interakcje złote dodatki, Szczególnie elegancko prezentują się okucia lub uchwyty.

Zalety ciemnej kuchni:

 • Nowoczesny
 • Różnorodne możliwości łączenia pod względem kolorów i akcesoriów

Wady ciemnej kuchni:

 • Bardzo podatny na kurz i kamień
 • Jeśli pokój nie jest wystarczająco duży, szybko staje się uciążliwy

Powrót pasteli: wielki pokaz delikatnych niuansów

Jak zawsze i wszędzie, w kuchniach jest nie tylko biel i czerń, ale niezliczone możliwości pomiędzy nimi. Co powiesz na przykład na kuchnię w pastelowym odcieniu? Każdy, kto myśli o jasnoniebieskiej kuchni retro babci, jest w błędzie. Projektanci i producenci kuchni pokazują obecnie, że pastele potrafią znacznie więcej niż baby blue i princess pink. Na szczycie listy popularności Miętowa zieleń, szałwia, morela, stary róż i krem. A te kolory wcale nie wyglądają staroświecko, ale niezwykle modne - pod warunkiem, że zwrócisz uwagę na kilka punktów.

Każdy, kto decyduje się na nowoczesny pastelowy odcień, musi dokładnie zastanowić się, jakie kolory połączyć lub. jaki efekt chce dzięki temu osiągnąć. Weźmy na przykład różowy. Jeśli połączysz kolor z mocną czerwienią lub pomarańczem i wybierzesz szare lub czarne dodatki, kuchnia wygląda świeżo i nowocześnie. Jeśli postawisz na beżowe tony i dodasz złote akcenty, uzyskasz znacznie słodszy wygląd.

Kuchnia w pastelowej miętowej zieleni © 2mmedia, stock.cegła suszona na słońcu.com

Ogólnie obowiązuje zasada: jeśli połączysz pastelowe odcienie z mocniejszymi niuansami z tej samej rodziny kolorów, zintensyfikujesz ich efekt kolorystyczny. Jeśli dodasz neutralne kolory, takie jak szary, beżowy, złoty czy srebrny, osłabiasz efekt kolorystyczny.

Każdy, kto pierwszy raz odważy się na pastelowe odcienie, nie powinien być zbyt odważny, zwłaszcza przy wyposażonej kuchni. Na przykład zieleń szałwiowa jest idealnym kolorem. Ten ton nie wygląda zbyt nachalnie i idealnie komponuje się z klasyczną czernią lub bielą, a także z drewnem i kamieniami naturalnymi.

Zalety kuchni w kolorze (pastelowym):

 • Modny
 • Przyciąga wzrok, szczególnie w otwartych salonach / jadalniach
 • Łatwy w pielęgnacji, ponieważ nie jest tak podatny na zabrudzenia jak kuchnie w kolorze czarnym lub białym

Wady kuchni (pastelowej) kolorowej:

 • Niebezpieczeństwo szybkiego zmęczenia koloru
 • Czasami trudne do połączenia. Zwłaszcza jeśli wyposażona kuchnia znajduje się w otwartym salonie, ogólne wrażenie może wydawać się niespójne.
 • Nie pasuje do każdego stylu kuchni
Kolorowe fronty kuchenne © Robert Kneschke, stock.cegła suszona na słońcu.com Kuchnia z błyszczącymi lakierowanymi frontami © depvalley, stock.cegła suszona na słońcu.com

Podstawowe informacje dotyczące doboru kolorów do kuchni na wymiar:

 • Im bardziej nietypowy kolor frontu, tym ostrożniej należy podejść do reszty wystroju pokoju.
 • Im mocniejsze fronty, tym bardziej należy wycofać blat, farbę ścienną i wykładzinę podłogową.
 • Nie lekceważ efektu matu i połysku. Najlepiej zawsze zabrać ze sobą próbki kolorów i pozwolić im pracować nad sobą w pomieszczeniu w różnych warunkach oświetleniowych.
 • Nawet drobne detale, takie jak kolor/materiał uchwytów, mogą bardzo zmienić ogólne wrażenie wizualne. Spróbuj!
Kuchnia: wybierz odpowiednią koncepcję kolorystyczną

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here