Wymień toaletę

Zamień toalety - tak to działa: Nie ma problemu z odpowiednimi sztuczkami

Toalety z czasem stają się nieestetyczne - im bardziej wymagasz od optyki toalety, tym szybciej musisz ją wymienić. Jeśli chcesz zmienić styl łazienki lub przejść z mieszkania na zmywanie, też nie ma ominięcia. Nie jest konieczne zamawianie drogiego rzemieślnika. Jeśli umiesz pracować ostrożnie, możesz to zrobić. Tylko w pośpiechu nie należy wykonywać takich prac - jeśli to zepsujesz, ryzykujesz kosztowne i irytujące szkody wodne. Zebraliśmy najważniejsze wskazówki.

Łazienka z nową toaletą © Photographee.ue, akcje.cegła suszona na słońcu.com

Zdecydowanie nie chodzi o zmianę z toalety stojącej na toaletę wiszącą. Jest to możliwe, ale oznacza to spory wysiłek. Z drugiej strony łatwo można przełączyć się z mieszkania na model do mycia lub na odwrót.

Dobre planowanie to (prawie) wszystko

Niektóre preparaty najlepiej zrobić z wyprzedzeniem. Jeśli mieszkasz w wynajętym mieszkaniu, powinieneś skontaktować się z wynajmującym. Jeśli istniejąca toaleta jest zepsuta, musi nawet zapłacić za jej wymianę. Zwłaszcza gdy w płytkach mają wiercić się nowe otwory, musi się zgodzić. W starszych blokach czasami nie ma kranu w toalecie, czasem nawet nie dla każdego mieszkania. Jeśli zakręcisz wodę w całym domu, należy to przedyskutować z innymi mieszkańcami.

To oczywiste, że musisz zaopatrzyć się w nową toaletę. Jeśli założysz go na miejsce, często możesz od razu zobaczyć, czy istniejące rury są wystarczające, czy coś się zmieniło ze względu na inne proporcje. Jeśli musisz zainstalować inne rury, powinieneś je również zdobyć w odpowiednim czasie.

Może być konieczne poluzowanie zardzewiałych nakrętek za pomocą odrdzewiacza. Najlepiej użyć tego środka dzień wcześniej. A jeśli i tak majstrujesz przy spłuczce, np. żeby zamknąć zawór narożny, to też powinieneś ją od razu odwapnić. Jest to szczególnie przydatne w przypadku cystern wbudowanych w ścianę.

Czy to się wreszcie może zacząć?? Prawie! Łazienkę lub przynajmniej okolice toalety najlepiej przykryć kartonem lub starym kocem. Wtedy możesz odłożyć nową i starą toaletę lub uszkodzić kafelki lub ceramikę. Powinieneś także mieć przygotowane wiadro na wodę, która może wypłynąć z rur.

Wymiana WC: Dobre przygotowanie jest ważne do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w hydraulikach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalistyczne sanitarne, porównaj oferty i zaoszczędź.

Woda na zewnątrz, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zalania

Najpierw trzeba zakręcić wodę. Jeśli zawór kątowy jest otwarty, jest szczelnie zamknięty. Jeśli wlot jest schowany w instalacji podtynkowej, należy nieco popchnąć płytkę popychacza do góry i ją wyjąć. Za nim również znajduje się zawór. Po wyłączeniu spłukiwasz toaletę tak, że spłuczka jest pusta. Następnie poluzuj silikon między toaletą a ścianą lub podłogą; w zależności od miejsca zamontowania toalety. Możesz do tego użyć ostrego noża kuchennego lub noża do dywanów.

Opróżnij spłuczkę przed demontażem © jozsitoeroe, fotolia.com

Aby poluzować osłony nakrętek mocujących, należy użyć śrubokręta, następnie samemu luzujemy nakrętki. Następnie można wyjąć toaletę - toaletę podwieszaną ostrożnie ściąga się z prętów gwintowanych, toaletę stojącą trzeba trochę podnieść. Ponieważ w toalecie może nadal znajdować się woda, należy zachować ostrożność i tę wodę można wylać do dostarczonego wiadra.

Dotyczy to również wody w rurach, które mogą wymagać demontażu. To zależy od indywidualnej sytuacji. Jeśli stare rury pozostaną na miejscu i można je ponownie wykorzystać, należy je sprawdzić pod kątem kamienia i zanieczyszczeń. Jeśli zostaną znalezione, można je usunąć za pomocą spirali czyszczącej, śrubokręta lub silnego strumienia wody.

Jeśli przeszkadzają Ci zapachy, które często wydobywają się z rury spustowej, możesz do końca pracy zatkać ją szmatką. Izolacja akustyczna może nadal wymagać usunięcia - są to plastikowe elementy, które osadzają się na prętach gwintowanych lub na wywierconych otworach w podłodze. Wszelkie kołki, które mogą nadal być obecne, są usuwane z nich. Ponadto wszelkie pozostałości silikonu na płytkach są teraz usuwane. Jeśli nie ma innego wyjścia, możesz użyć do tego zmywacza do silikonu.

Dziury w płytkach - liczy się wiertło

Następnie należy sprawdzić, czy nowa toaleta pasuje do starej nasadki. W przypadku toalety naściennej ważne jest, aby pręty gwintowane znajdowały się w odpowiedniej odległości od siebie. Niektóre można regulować - jeśli nie, toaleta musi zostać wymieniona. W przypadku toalety stojącej najłatwiej jest ponownie wykorzystać istniejące wywiercone otwory.

W przeciwnym razie musisz wywiercić nowe otwory. Należy uważać na kilka rzeczy, aby uniknąć uszkodzenia płytek. W każdym razie potrzebna jest specjalna wiertarka do płytek. Miejsce do nawiercenia należy skleić na krzyż dwiema taśmami klejącymi – zapobiega to odklejaniu się krawędzi i nie zsuwaniu się wiertła. Wiertło powinno być ustawione na niską prędkość i, jeśli to możliwe, być używane bez funkcji udarowej. Gdy otwory są gotowe, kurz jest odsysany, a kołki wstawiane.

Następnie sprawdzane jest, czy istniejące rury można ponownie wykorzystać. Jeśli rury muszą zostać skrócone, używa się piły ręcznej z drobnymi zębami. Ważne jest, aby rury pasowały do ​​siebie prosto i wystarczająco daleko. W razie potrzeby ten montaż można ułatwić za pomocą smaru. Nie zapomnij o elementach wygłuszających i tulei zakrywającej przejście między rurą kanalizacyjną a ścianą. Podczas umieszczania toalety, czy to na ścianie, czy na podłodze, należy zadbać o to, aby rury zostały odpowiednio poprowadzone. Dostarczone podkładki są również absolutnie niezbędne. Nie trzeba dodawać, że nakrętki muszą być odpowiednio dokręcone.

Izolacja akustyczna w pomieszczeniach sanitarnych

Wreszcie silikon

Zanim będziesz mógł ponownie schować nakrętki i końce śrub pod osłonami, powinieneś sprawdzić, czy cały układ działa prawidłowo i jest szczelny.

Fugowanie toalety silikonem © WavebreakmediaMicro, fotolia.com

Czyli dopływ wody zostaje przywrócony, a na końcu aktywowane jest spłukiwanie. Jeśli wszystko jest w porządku, zakładasz osłonki na nakrętki i ponownie zamykasz złącza silikonem.

Instalacja toalety: Wreszcie jest silikon

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here