Izolacja ścianki działowej”,

Izolacja ścian działowych - podstawowa wiedza o ociepleniu ścian gipsowo-kartonowych

Płyta gipsowo-kartonowa składa się z konstrukcji nośnej wykonanej z drewna lub metalu, która jest następnie pokryta płytą gipsowo-kartonową. Niezależnie od tego, czy budujesz szkielet i konstrukcję stoiska z kantówki, czy z metalowych profili do suchej zabudowy, a okładziny z płyt gipsowo-kartonowych lub płyt OSB: Przy budowie suchej zabudowy zawsze są szczeliny, w które można włożyć izolację przegrody.

Większość miejsca na izolację ścianki działowej i/lub inne instalacje, które następnie powinny zniknąć niewidocznie w płycie gipsowo-kartonowej, zapewnia podwójna lub. Ściany szczelinowe. Ale nawet jeśli - podobnie jak w tradycyjnym domu szachulcowym - jest tylko prosta konstrukcja szkieletowa i stojakowa, to szczeliny można po prostu w razie potrzeby wypełnić izolacją ścianki działowej, która może być tak gruba jak stojaki i części szkieletowe podkonstrukcji. Po usunięciu płyty gipsowo-kartonowej materiał izolacyjny włożony pomiędzy jest po prostu pokrywany razem z konstrukcją nośną.

Przestrzenie między konstrukcją ramy można łatwo zaizolować, aby poprawić izolację akustyczną i cieplną © gorvik, fotolia.com

Ściany działowe z płyt kartonowo-gipsowych są instalowane zarówno w nieruchomościach mieszkalnych, jak i komercyjnych. W zależności od tego, czy płyta gipsowo-kartonowa oddziela dwa biura, zamienia duży salon w dwa mniejsze pokoje dziecięce lub służy jako ścianka działowa zapewniająca bardziej przytulny wystrój pomieszczenia: izolacja ścian działowych zawsze ma swoje zalety. W zależności od obszaru zastosowania można zastosować szczególnie odpowiedni materiał izolacyjny.

Izolacja ścian działowych ma następujące zalety:

  • Poprawa ochrony przeciwpożarowej
  • Poprawa izolacyjności akustycznej / izolacji akustycznej
  • lepsza izolacja termiczna / lepsza ochrona termiczna
Ściana działowa w płycie gipsowo-kartonowej: podstawowa konstrukcja do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w płytach gipsowo-kartonowych

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszą płytę gipsowo-kartonową, porównaj oferty i zaoszczędź.

Ułatwi to pracę z izolacją ścian działowych

Materiał izolacyjny użyty do izolacji przegrody powinien być łatwy do cięcia i montażu. Aby praca w suchej zabudowie była jak najłatwiejsza, warto od początku wybrać producenta zabudowy suchej, a następnie trzymać się swoich produktów - od planowania ściany działowej, przez ocieplenie ścian działowych, po oszalowanie, wypełnienie i dalszą obróbkę. Jest tu wielu znanych producentów, m.in. Knauf, Rigips i Fermacell, którzy oferują nie tylko płyty gipsowo-kartonowe w wielu grubościach, rozmiarach i klasach ochrony, ale także wszystkie pasujące produkty, takie jak profile ramowe i słupkowe, elementy mocujące , wypełniacz, części specjalne (np. do otworów drzwiowych, narożników lub połączeń) oraz materiał izolacyjny.

Każdy znany producent płyt kartonowo-gipsowych oferuje również pasujące płyty izolacyjne z wełny mineralnej, izolację rolowaną ścian działowych, filc izolacyjny i produkty dodatkowe. W asortymencie znajdziesz naprawdę wszystko, czego potrzebujesz do budowy i izolacji ścianek działowych z płyt kartonowo-gipsowych lub sufitu. Jako „wisienkę na torcie” znani producenci płyt kartonowo-gipsowych oferują również liczne ilustrowane instrukcje dla majsterkowiczów i remontowców, którzy chcą samodzielnie wykonać izolację płyt kartonowo-gipsowych i ścian działowych.

Płyta gipsowo-kartonowa zwilżona wełną mineralną i obłożona od spodu © view7 stock.cegła suszona na słońcu.com

Alternatywnie można oczywiście również zlecić montaż płyty gipsowo-kartonowej przez wykwalifikowanego rzemieślnika i jednocześnie zlecić jej izolację, na przykład przez malarza, tynkarza lub wykwalifikowanego montera płyt gipsowo-kartonowych. Jeśli chcesz mieć całkowicie indywidualną ścianę działową, możesz zbudować konstrukcję na wymiar (lub zlecić jej wykonanie), a następnie wypełnić ubytki wybranym materiałem izolacyjnym. W zasadzie można również nie wkładać izolacji ściany działowej, ale ją wypełnić, wbić lub wdmuchnąć w ścianę podwójną lub szczelinową. Wymaga to jednak specjalnych maszyn, które są zwykle dostępne tylko dla certyfikowanych specjalistycznych firm.

Możesz skorzystać z naszej bezpłatnej usługi wyceny m.in. B. znaleźć firmę w Twojej okolicy, która wykona izolacje metodą wtrysku celulozy. Lub możesz rzucić okiem na żółte strony i zadzwonić do różnych wyspecjalizowanych firm, aby uzyskać poradę i znaleźć firmę z najlepszą ofertą.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here