Winda schodowa: trzy wskazówki dotyczące oszczędności kosztów ”,

Ponieważ wchodzenie po schodach staje się coraz trudniejsze, wiele osób rozważa przeprowadzkę z własnego domu do mieszkania na parterze. Ale jeśli czujesz się komfortowo we własnych czterech ścianach, winda schodowa jest zalecaną alternatywą. Możesz ponownie samodzielnie opanować swoje codzienne życie i pozostać w znajomym środowisku. Przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu istotną rolę odgrywa czynnik kosztowy.

Winda schodowa do krętych schodów © Acorn stairlifts

Koszt windy krzesełkowej zależy od wielu czynników. Istnieją różne modele wind schodowych, które są dostosowane do danego typu klatki schodowej. Cena jest bardzo zróżnicowana w zależności od typu. Inne aspekty, takie jak indywidualne regulacje czy długość i położenie schodów, decydują o wysokości kosztów. Wycena jest skomplikowana, ale podstawowa idea jest dość logiczna: im prostszy rodzaj schodów, tym tańszy odpowiedni model windy – i odwrotnie. W końcu samochód sportowy na zamówienie jest też dużo droższy niż zwykły mały samochód.

Czynniki kosztów windy schodowej

Oszczędność kosztów dzięki różnym modelom wind schodowych

Jeśli chodzi o koszt windy schodowej to trzeba zapłacić minimum 2.Oblicz 500 euro w najtańszej opcji. W zależności od rodzaju schodów cena może wynieść nawet 12.000 euro wystrzeliwuje w górę. Jeśli potrzebujesz windy schodowej na zewnątrz, być może będziesz musiał zapłacić dodatkowe koszty. Aby wiedzieć, jakiego budżetu potrzebujesz, musisz zrozumieć własne potrzeby i charakter swoich schodów. Więc najpierw zapoznaj się z różnymi modelami i poziomami cen. Następnie oceń, w jakim obszarze możesz zaoszczędzić na kosztach.

Winda schodowa: dodatki podnoszą cenę

Dowiedz się, jakie wymagania instalacyjne są niezbędne do zainstalowania windy schodowej. Następny krok dotyczy Twoich osobistych wymagań: Czy potrzebujesz krzesełka do siedzenia lub stania?? Możesz przeczytać o typie krzesełka, który Ci odpowiada, w naszym przeglądzie popularnych modeli krzesełek.

Jak widać, różne wymagania wymagają różnych krzeseł schodowych, co prowadzi do różnic cenowych. Ale bez względu na to, jaki rodzaj windy wybierzesz: Przy zakupie zawsze są sposoby na zaoszczędzenie kosztów. Przedstawiamy trzy wskazówki, jak Cię uratować.

Oszczędność wskazówka nie. 1: Złóż wniosek o dotacje

Jeśli posiadasz ubezpieczenie na opiekę długoterminową i poziom opieki 1 lub wyższy został dla Ciebie uznany, możesz otrzymać dotację na windę schodową z ubezpieczenia na opiekę długoterminową. Aby ubezpieczyciel zgodził się na dotację lub przejęcie kosztów, uznany poziom opieki jest wymogiem obowiązkowym. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, możesz ubiegać się o zwrot kosztów bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela w zakresie opieki długoterminowej. Sprawdza, czy instalacja windy schodowej poprawia środowisko życia. Jeśli odpowiedź brzmi tak, otrzymasz potwierdzenie pokrycia kosztów. Ubezpieczenie pielęgnacyjne nie pokrywa całej kwoty, co najmniej dziesięć procent kosztów musisz pokryć sam. Z jednym wyjątkiem: jeśli kwota ta przekracza ponad połowę Twojego miesięcznego dochodu brutto, nie musisz płacić współpłacenia.

Dotacje na windę

Przy okazji: Nie tylko nowiutkie modele, ale również używane windy schodowe są używane przez szpital lub. Dotacja do funduszu opieki pielęgniarskiej. Istnieje również możliwość częściowego pokrycia kosztów za pośrednictwem KfW.

Wskazówka: Dowiedz się tutaj dokładnie, jak możesz otrzymać dotację. Złóż wniosek o zwrot kosztów przy zakupie lub wynajmie windy schodowej. aż do 30% zapisać

Tanie windy schodowe
Porównanie cen

Poinformuj teraz
  • Ogólnonarodowy
  • Najwyższe ceny
  • Łatwa obsługa
  • Bezpieczny i niezawodny
Wskazówka: Znajdź najtańsze schody, porównaj oferty i zaoszczędź.

Oszczędność wskazówka nie. 2: Kup używaną windę schodową

Bardzo dobrym sposobem na zaoszczędzenie kosztów jest zakup używanego modelu. Używane windy schodowe czasami kosztują znacznie mniej niż nowe modele. Ale gdzie można kupić używaną windę krzesełkową, która nadal jest w dobrym stanie?? Nasza wskazówka: dowiedz się więcej od wyspecjalizowanego sprzedawcy lub producenta. Tam często można skorzystać z krzeseł schodowych, które są serwisowane i objęte gwarancją. Istnieje jednak również ograniczenie w zastosowanym modelu: wiele klatek schodowych to konstrukcje specjalne. Wtedy używany model również nie będzie pasował, ponieważ powiązany system szynowy musi zostać ponownie wyprodukowany. Ale nadal warto to sprawdzić.

Kupowanie używanej windy krzesełkowej: należy zwrócić na to uwagę

Oszczędność wskazówka nie. 3: Wynajmij zamiast kupować

Jeśli Twoja mobilność jest ograniczona przez pewien czas, kupowanie krzesełka zwykle nie jest opłacalne. Być może chciałbyś przetestować, czy w ogóle sobie z tym poradzisz, zanim zdecydujesz się na zakup? Wtedy możliwą opcją jest wynajęcie windy schodowej. Zwykle płacisz określoną kwotę jako zadatek, a pozostałe koszty płacisz regularnie jako miesięczny czynsz. Możesz również zwrócić się do swojego ubezpieczyciela na opiekę długoterminową o pokrycie kosztów czynszu lub dotację.

Wynajem krzesełka: musisz to wiedzieć

Oszczędność kosztów z windą schodową - nasz wniosek

Winda krzesełkowa to zakup, który należy dokładnie przemyśleć. Ale bez względu na to, jakiego modelu potrzebujesz: zawsze masz możliwość zaoszczędzenia kosztów. A jedno i tak jest bezcenne. Poczucie niezależności, które możesz odzyskać z windą schodową.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here