Modele wind schodowych

Wybór odpowiedniej windy schodowej

Windy schodowe to zakup indywidualny, który nie opiera się tylko na wymaganiach konstrukcyjnych. Muszą być raczej dostosowane do potrzeb i wymagań operatora, ponieważ nie każda winda schodowa jest odpowiednia dla każdego rodzaju niepełnosprawności ruchowej. Spojrzenie w przyszłość może również pomóc przy wyborze windy krzesełkowej, ponieważ czasami można przewidzieć zmiany w obecnej mobilności.

Winda schodowa © Pond Thananat, stock.cegła suszona na słońcu.com

Podnośnik schodowy stojący - hybrydowy

Przede wszystkim należy krytycznie spojrzeć, jeśli rozważamy zakup windy schodowej stojącej. Jest to hybryda podnośnika siedziskowego i podnośnika platformowego, obsługiwana w pozycji stojącej. Składa się z powierzchni transportowej z urządzeniem przytrzymującym na wysokości stojącej i pasa bezpieczeństwa zapobiegającego upadkom. Jednak laska wymaga od jej użytkownika do pewnego stopnia możliwości samodzielnego poruszania się. Winda stojąca to propozycja dla osób, które mają problemy tylko z wchodzeniem po schodach. Przy pewnych ograniczeniach ruchomości podnośnik stojący może mieć wyraźną przewagę nad podnośnikiem do siedzenia, na przykład ze sztywnym kolanem, jeśli powoduje to nie tylko problemy z wchodzeniem po schodach, ale także z siedzeniem.

Charakterystyka ołówków stojących

W innych przypadkach należy dokładnie rozważyć zakup laski. Chociaż ma tę zaletę, że ze względu na bardzo małą platformę zajmuje bardzo mało miejsca i jest tańszy niż podnośnik do siedzenia, jest tylko tymczasowym rozwiązaniem dla wielu ograniczeń mobilności. Jeśli utrata mobilności postępuje, później wymagany będzie inny rodzaj windy, co ponownie wiąże się z kosztami. Laska może być dużym ukojeniem dla osób niskich, tylko rączki trzeba trochę przerobić.

aż do 30% zapisać

Tanie windy schodowe
Porównanie cen

Poinformuj teraz
  • Ogólnonarodowy
  • Najwyższe ceny
  • Łatwa obsługa
  • Bezpieczny i niezawodny
Wskazówka: Znajdź najtańsze schody, porównaj oferty i zaoszczędź.

Podnoszenie fotela - jeden za wszystkich

Podnośnik do siedzenia jest prawdopodobnie najbardziej znanym rodzajem windy schodowej. Dzięki siedzisku zamontowanemu na stałe z prowadnicą, ten rodzaj windy wygodnie pokonuje jeden lub więcej poziomów bez konieczności wchodzenia po schodach. Często dla wygodnego wsiadania i wysiadania wybierane jest obrotowe siedzenie obrotowe, które można obsługiwać zarówno ręcznie, jak i za pomocą w pełni automatycznego napędu elektrycznego. Gdy nie jest używane, siedzisko windy schodowej można łatwo złożyć, dzięki czemu schody mogą być używane bez windy z niewielkimi ograniczeniami. Dodatkowo wysokość siedziska i konstrukcję podnośników siedziska można indywidualnie dostosować do życzeń i potrzeb użytkownika.

Cechy wyciągów krzesełkowych

System pasów, który bezpiecznie mocuje użytkownika w siedzeniu, może być szczególnie przydatny dla osób z demencją i jest zwykle dostępny dla wszystkich podnośników siedzeń. Szczególnie w starszym wieku, kiedy mobilność jest ograniczona, a wchodzenie po schodach staje się torturą, podnoszenie siedzenia może przynieść ogromną ulgę. Może być używany do wchodzenia po schodach bez upadku, co często jest spowodowane niepewnością podczas poruszania się po schodach. Osoby na wózkach inwalidzkich mogą również skorzystać z podnośnika siedzenia, jeśli są w stanie samodzielnie siedzieć w windzie. Warunkiem jest jednak to, aby wózek inwalidzki był również dostępny na piętrze.

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny wind schodowych i zaoszczędź do 30 procent

Winda platformowa - komfort życia dla wózków inwalidzkich

Winda platformowa © lapandr, stock.cegła suszona na słońcu.com

Ten typ windy został pierwotnie zaprojektowany dla osób na wózkach inwalidzkich, aby umożliwić im wchodzenie po schodach na wózku inwalidzkim. W związku z tym jest przeznaczony do większych obciążeń niż podnośnik siedziska, co jest również zauważalne, gdy jest przymocowany do schodów lub ścian. Może być również używany jako "osioł dostawczy" do tego celu. Za pomocą klapy rolowanej użytkownicy wózków inwalidzkich mogą uzyskać dostęp do platformy, która jest dostosowana do rozmiaru wózka inwalidzkiego.

Cechy wind platformowych

Oprócz wygodnego zwinięcia na platformę, rolowana klapa zapobiega również staczaniu się wózka inwalidzkiego. Bariera składana zapewnia dodatkowe zabezpieczenie przed niezamierzonym przetoczeniem podczas jazdy. Winda platformowa może być obsługiwana bezpośrednio przez kierowcę, ale jeśli wymaga tego niepełnosprawność, może ją obsługiwać osoba towarzysząca. Podobnie jak podnośnik do siedzenia, podnośnik platformowy można również wygodnie złożyć, gdy nie jest używany, aby nie przeszkadzał w normalnym korzystaniu ze schodów.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here