Remont schodów”,

Remont schodów w praktyce

W zależności od rodzaju uszkodzenia, renowacja schodów może obejmować wymianę pojedynczych stopni po wymianę całej klatki schodowej. Podczas gdy drobne uszkodzenia można również naprawić samodzielnie, całkowitą wymianę, od szczegółowego planowania po montaż, zwykle może przeprowadzić tylko specjalistyczna firma. Jeśli natomiast schody mają tylko zyskać nowy, świeży wygląd, do wyboru jest wiele opcji renowacji, od malowania lub ponownego malowania po pokrycie schodów nowoczesnymi materiałami.

Klatka schodowa nieodnowiona - odnowiona © sukienka schody renowacyjne systems GmbH

Każdy remont klatki schodowej zaczyna się od sprawdzenia klatki schodowej pod kątem uszkodzeń oraz bezpiecznego i wygodnego użytkowania. Obejmuje to sprawdzenie stopni, aby upewnić się, że są bezpieczne, a także sprawdzenie zamocowań balustrady. Remont klatki schodowej można podzielić na różne środki w zależności od wysiłku i celu renowacji.

Klatka schodowa nieodnowiona - odnowiona © sukienka schody renowacyjne systemy GmbH do 30% zapisać

Firmy specjalistyczne schodowe
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w obsłudze schodów, porównaj oferty i zaoszczędź.

Optycznie zmodernizuj istniejące klatki schodowe

Jeżeli bezpieczne użytkowanie klatki schodowej jest nadal gwarantowane, zwykle przeprowadzane są działania naprawcze w celu zwiększenia komfortu życia, a tym samym wartości całej nieruchomości. Oprócz rzeczywistego zadania klatki schodowej, czyli wejścia pionowego, klatki schodowe mogą być również wykorzystywane jako element reprezentacyjny. Szczególnie wymagająca jest renowacja zabytkowych klatek schodowych z minionych epok. Chodzi głównie o przywrócenie pierwotnego stanu. W razie wątpliwości, szczególnie regenerację balustrad ozdobnych należy pozostawić specjaliście.

Renowacja schodów przez rzemieślników © sukienka schody renowacja systemów GmbH

Inaczej wygląda procedura modernizacji funkcjonalnych klatek schodowych z ostatnich kilkudziesięciu lat. Skupiamy się tutaj na nadaniu klatce schodowej współczesnego wyglądu poprzez wymianę poszycia, balustrad i poręczy. Skutecznym sposobem jest pokrycie schodów cienkimi, elastycznymi wykładzinami, takimi jak PCV lub linoleum w nowoczesnym designie. Listwa profilowa wykonana z aluminium lub stali nierdzewnej stanowi zakończenie krawędzi stopnia. Również w przypadku poręczy możesz oprzeć się na eleganckiej i stabilnej stali nierdzewnej. Balustrady metalowe z wypełnieniami ze szkła satynowanego są lekkie i filigranowe. Ślusarze i ślusarze wykonują wszelkiego rodzaju balustrady według pomysłów i pomysłów klienta.

Wskazówka: Porównaj ceny specjalistów od schodów w swoim regionie i otrzymuj niezobowiązujące i bezpłatne oferty.

Remont biegu schodów za pomocą stopni nadbudówki

Krawędzie stopni są często słabym punktem starych schodów. Wymiana uszkodzonych stopni indywidualnie oznacza jednak znaczny wysiłek, ponieważ stopnie zastępcze muszą być dokładnie zmierzone, przycięte i dopasowane. Do szybkiej renowacji całego biegu schodów dostępne są na rynku systemy renowacji, w których schody są całkowicie zabudowane zamiast wymieniać je pojedynczo.

Renowacja schodów ze stopniami nadbudowy © sukienka schody renowacyjne systems GmbH

W tym celu do krawędzi stopnia mocowane są specjalne wsporniki stabilizujące, które przywracają nośność stopnia i do których mocowane są nowe stopnie i podstopnice. W ten sposób stare stopnie są całkowicie fornirowane. Odpowiednimi materiałami do tego są drewniane deski lub laminaty w szerokiej gamie wzorów. Producenci tych zestawów renowacyjnych mają w swoim asortymencie również inne elementy renowacyjne, takie jak balustrady czy ciągi schodowe. Jednak w każdym przypadku konieczny jest dokładny pomiar całej klatki schodowej na miejscu.

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny od firm specjalizujących się w klatkach schodowych i zaoszczędź do 30 procent

Wymiana całej klatki schodowej

Ponieważ renowacja istniejącej klatki schodowej może zająć znaczny zakres ze względu na wymaganą dokładność wymiarową i pracę ręczną, bardziej opłacalna może być całkowita wymiana klatki schodowej. Zwłaszcza, że ​​wymiana tylko pojedynczych, uszkodzonych elementów może zniszczyć jednolity wygląd schodów. Stolarnie lub firmy wykonujące specjalistyczne klatki schodowe to właściwy kontakt w sprawie wymiany klatki schodowej. W wielu przypadkach jednak schody te są wykonywane na zamówienie, ponieważ nachylenie każdej klatki schodowej różni się w zależności od wysokości podłogi, a dostępna przestrzeń na miejscu również ma wpływ na geometrię.

Wymiana całej klatki schodowej lub renowacja części

Montaż schodów jest zatem poprzedzony dokładną kwotą przez zakład rzemieślniczy w miejscu instalacji. Po tym czasie prefabrykacja schodów przez producenta może potrwać kilka tygodni. W zależności od stanu wymienianej klatki schodowej należy na ten czas tymczasowo zabezpieczyć klatkę schodową lub zastąpić ją klatką schodową konstrukcyjną jako rozwiązanie przejściowe. Na koniec następuje właściwa instalacja, która często wymaga dalszych prac regulacyjnych.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here