Deskowanie schodów: informacje i instrukcje ”,

Wiedza o budowaniu Obliczanie schodów: przegląd najważniejszych wzorów Zrób to sam i naprawa Schody okładzinowe: Najlepsze porady i wskazówki Budowanie z drewna Schody drewniane: Musisz zwrócić na to uwagę podczas planowania i budowania

Jakie są opcje?

Możesz samodzielnie zbudować deskowanie schodów z drewna lub kupić gotowy zestaw stalowy w sklepie specjalistycznym lub sklepie z narzędziami. To ostatnie ma sens tylko wtedy, gdy chcesz ponownie użyć szalunku. W przypadku projektów jednorazowych deskowanie drewniane jest zatem bardziej opłacalną alternatywą. Ponadto szalunek schodowy nadaje się tylko do małych schodów betonowych. Jeśli mają one do pięciu poziomów, możesz samodzielnie wykonać konstrukcję. Wynajmij firmę budowlaną do większych schodów.

Deskowanie schodów: instrukcje krok po kroku

Do wykonania deskowania schodów potrzebne są płyty szalunkowe, podpory drewniane i gwoździe. Wymagane narzędzia:

 • Siatka zbrojeniowa
 • ołówek
 • młotek
 • Piła stołowa
 • Poziom duchowy
 • Reguła składania

Tak to działa

 1. Zaplanuj schody
  Zanim przystąpisz do deskowania, narysuj szczegółowo schody na kartce papieru. Proszę zwrócić uwagę na wszystkie ważne wymiary i wymagania prawne normy DIN 18065.
   
 2. Deski cięte
  Teraz przytnij płyty szalunkowe na wymiar. Później wykorzystasz je do montażu ramy dla każdego pojedynczego stopnia schodowego. Składa się z czterech plansz każda. Wytnij dolną ramę na całej długości schodów. Pozostałe plansze powyżej są zawsze o jeden krok krótsze od poprzedniej.
   
 3. Zamontuj szalunek klatki schodowej
  Następnie przykręć deski szalunkowe do negatywu schodów. Ułóż ramy, aby utworzyć schody i zawsze sprawdzaj, czy są prawidłowo ustawione za pomocą poziomicy. Jeśli schody są proste, skręć lub zbij ramy razem.
   
 4. Dołącz wsporniki
  W kolejnym kroku podeprzyj szalunek klatki schodowej tak, aby nacisk betonu został przeniesiony na podłogę. Ważne jest, aby mieć stabilne podparcie ze wszystkich stron.
   
 5. Wstaw siatkę wzmacniającą
  Na koniec włóż siatkę wzmacniającą. Służą do zapobiegania późniejszemu pękaniu betonu. Żelazne maty muszą być całkowicie pokryte materiałem, aby konstrukcja była chroniona przed wilgocią. Twój szalunek schodów jest teraz gotowy do odlewania. Odstawić szalunek schodów na kilka tygodni, aż betonowa klatka schodowa całkowicie stwardnieje.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here