Izolacja od dźwięków uderzeniowych

Umiejętnie zapewnij spokój i ciszę dzięki izolacji od dźwięków uderzeniowych

Układanie podłogi winylowej z izolacją od dźwięków uderzeniowych

Czasami bawiące się dzieci depczą ci nerwy bez chęci. Powodem jest tak zwany dźwięk uderzeniowy. Każdy krok, a zwłaszcza każdy szczęśliwy skok nad tobą, wprawia ziemię w wibracje. Te wibracje są przenoszone na komponenty, a to, co dociera piętro niżej, to po prostu denerwujący hałas. Czas na powrót spokoju, czas na izolację od dźwięków uderzeniowych, która pochłania większość drgań i znacznie zmniejsza zanieczyszczenie hałasem. Jak postępujesz??

Izolacja akustyczna poprzez izolację od dźwięków uderzeniowych

Izolacja od dźwięków uderzeniowych: najlepiej od początku!

Każdy, kto buduje własny dom, powinien od samego początku zaplanować solidne rozwiązanie dźwiękowe. Możesz wybierać spośród kilku wypróbowanych i przetestowanych materiałów, różniących się właściwościami materiału, nakładem pracy i kosztami. Przede wszystkim należy zastanowić się, gdzie w domu będzie potrzebna izolacja od dźwięków uderzeniowych. Z pewnością wszędzie tam, gdzie masz podłogi z prawdziwego drewna, takie jak parkiet, deski lub laminat, ponieważ te podłogi są szczególnie trwałe w przenoszeniu dźwięków uderzeniowych. Powinieneś także ocieplić schody, zwłaszcza jeśli masz szczęśliwe, pełne życia dzieci.

Zaprojektowano izolację od dźwięków uderzeniowych © tl6781, fotolia.chodź do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w podłogach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze warstwy podłogowe, porównaj oferty i zaoszczędź.

Warto też doposażyć. Ze względu na spokój.

Ponieważ izolacja od dźwięków uderzeniowych znajduje się pomiędzy obecną wykładziną podłogową a podłożem, modernizacja izolacji od dźwięków uderzeniowych jest oczywiście znacznie bardziej skomplikowana niż instalowanie jej od początku. Ponieważ oznacza to, że najpierw usuwasz obecną wykładzinę podłogową, a następnie układasz ją ponownie (lub. odnowić).

Wskazówka: Jeśli wysiłek wydaje się zbyt duży, na przykład ze względu na koszty lub dlatego, że nie jest to Twój własny dom, możesz zadowolić się układaniem dywanów, wykładzin dywanowych lub podłóg korkowych jako tymczasowego rozwiązania. Podłogi te pochłaniają również drgania i hałas, ale w żadnym wypadku nie są profesjonalnym rozwiązaniem do dźwięków uderzeniowych.

Postępuj zgodnie z planem: Najpierw sprawdź wysiłek związany z demontażem obecnej wykładziny podłogowej. Najlepiej zdobyć co najmniej dwie oferty. Następnie możesz ponownie wykorzystać całą lub większość podłogi? Gratulacje! Ponieważ wtedy Twój wysiłek pozostaje do opanowania. Izolacja schodów nie powinna być wielkim problemem, jeśli rzemieślnicy i tak są w domu lub rozpakowałeś swoje narzędzia i zakupione materiały.

Do wyboru wiele materiałów

Jak to często bywa, masz ogromny wybór, jeśli chodzi o izolację od dźwięków uderzeniowych. Dostępne są różne materiały o bardzo różnych właściwościach materiałowych, a przede wszystkim o znacznych różnicach cenowych. Na co zwrócić uwagę? Materiały do ​​izolacji akustycznej kroków są oceniane głównie według wartości izolacji akustycznej kroków (ile pochłanianych decybeli (db) / zwykłe wartości tuż poniżej 20 db) i izolacji akustycznej chodzenia (jaki procent jest pochłanianych / zwykłe wartości) poniżej dziesięciu do ponad 30%).

Układanie laminatu z izolacją akustyczną © VRD, fotolia.com

Kolejnym ważnym pytaniem jest to, czy materiał przyczynia się do izolacji termicznej. Tutaj ważne jest, aby mieć najwyższą możliwą wartość izolacyjności termicznej na m2 K / W. 0,1 to dość wysoka wartość, którą można osiągnąć na przykład przy użyciu włókna drzewnego lub korka. W związku z tym wszystko, co zaczyna się od 0,0, nie ma żadnych dodatkowych korzyści w zakresie izolacji termicznej.

Izolacja od dźwięków uderzeniowych: różne materiały i ich właściwości

Od folii piankowej po płyty pilśniowe: krótki przegląd różnych Pianki - Na przykład pianka PE lub czysta pianka są niedrogie, ale mają również najskromniejsze właściwości materiałowe - nawet jeśli chodzi o podstawową właściwość izolacji od dźwięków uderzeniowych. Zwykle dostajesz te materiały w rolkach. Należy tu oczywiście zaznaczyć, że takich materiałów nie da się ani wyprodukować ekologicznie, ani unieszkodliwić.

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj oferty regionalnych warstw podłóg i zaoszczędź

Tektura falista jest również tani w zakupie, akceptowalny ekologicznie, a ponieważ materiał jest elastyczny, prawie nie odbija się, co sprawia, że ​​chodzenie po nim jest bardzo przyjemne. Tektura falista nie ma dobrych właściwości termoizolacyjnych - ale to niekoniecznie musi być wadą.

Wskazówka: Czy masz ogrzewanie podłogowe?? Wtedy potrzebujesz izolacji akustycznej od dźwięków kroków o niskich właściwościach termoizolacyjnych, m.in.B. Tektura falista. Korek jako produkt naturalny posiada bardzo dobre właściwości materiałowe, jest nieszkodliwy dla środowiska, ale też nie jest tani.


korek
można kupić w arkuszach lub rolkach. Różnica polega zasadniczo na wyższej izolacyjności termicznej paneli.

Izolacja akustyczna wykonana z korka © Andrea Lehmkuhl, fotolia.com

Produkty z włókna drzewnego, Na przykład wyroby arkuszowe z miękkiego włókna drzewnego mają swoją cenę, ale są zalecane bez wahania, ponieważ zapewniają dodatkowe korzyści. Dzięki temu materiałowi możesz wygładzić nierówności i cieszyć się doskonałą izolacją termiczną oraz przyjemnym dźwiękiem przestrzennym.

Ułóż każdy materiał z wielką starannością!

Czy zdecydowałeś się na materiał?? Izolacja od dźwięków uderzeniowych jest zwykle układana luźno między podłożem a wykładziną podłogową. Jeśli Twój materiał nie ma paroizolacji, powinieneś sam wyposażyć podłoże w paroizolację, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym wilgocią. Zacznij układać w rogu dokładnie wyczyszczonej podłogi.

Upewnij się, że Twoje rolki lub panele są idealnie połączone, ponieważ każde połączenie staje się solidnym mostem, który zmniejsza efekt Twojej pracy.

Izolacja od dźwięków uderzeniowych to nauka

Badania są nawet prowadzone w Instytucie Fraunhofera. Przede wszystkim chodzi o wynajem i wielopiętrowy apartamentowiec. Odkrycia naukowców umożliwiają ustawodawcy wydawanie rozsądnych przepisów budowlanych w zakresie ochrony przed hałasem. Dlatego też stale opracowywane i testowane są nowe materiały do ​​izolacji dźwięków uderzeniowych, na przykład elastyczne polimery mieszane. Jak widać, temat izolacyjności od dźwięków uderzeniowych nigdy się nie kończy, ale powinieneś zająć się tym już teraz, bo zasługujesz na resztę!

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here