Płyty gipsowo-kartonowe w łazience”,

Płyta gipsowo-kartonowa w łazience: Musisz to zrobić z płytą gipsowo-kartonową (np. B. Uwaga Rigipy)

Tynk paryski jest wrażliwy na wilgoć. Zamoczony traci jędrność, a w najgorszym wypadku może nawet gnić. Z tego powodu jest dla Instalacje płyt gipsowo-kartonowych w łazience, z. B. Instalacje podtynkowe, ściany kabiny prysznicowej lub ścianki działowe, impregnowana płyta gipsowo-kartonowa. Ich stosowanie nie jest obowiązkowe (wg DIN zwykłe płyty gipsowo-kartonowe można montować również w pomieszczeniach o sporadycznie dużej wilgotności), ale jeśli zlecasz działalność rzemieślniczą z suchą zabudową w łazience, profesjonaliści powinni używać wyłącznie impregnowanego zielonego GKFI lub. Płyty GKBI działają. Ponieważ w przeciwieństwie do majsterkowiczów jesteś zobowiązany do dostarczenia nieskazitelnej pracy.

Impregnowana płyta gipsowo-kartonowa znacznie ułatwia renowację łazienki © Marco2811, stock.cegła suszona na słońcu.com

Alternatywnie możesz użyć płyty gipsowo-kartonowej w łazience odporne na wilgoć płyty z włókna cementowego może być użyty. A jeśli panele mają być później otynkowane lub wyłożone płytkami, odpowiednie są również panele budowlane (powlekane panele ze sztywnej pianki), lekkie panele z wełny drzewnej, panele z krzemianu wapnia i panele z włókien mineralnych, które można tynkować. Impregnowane płyty gipsowo-kartonowe, o których mówimy, sprawdziły się jednak i dzięki odpowiednim dodatkom i odpowiedniej technologii bez problemu można je zamontować również w łazience. Podobnie jak szare panele standardowe dostępne są w różnych rozmiarach i wariantach, m.in. B. jako talerze jednoosobowe.

Konsekwentnie zwracaj uwagę na ochronę przed wilgocią

Impregnacja zabezpiecza rdzeń gipsowy oraz kartonową obudowę płyty przed wnikaniem wilgoci. Dodatkowo złącza, wszelkie przejścia, połączenia itp. być chronionym przed wilgocią. Producenci płyt GKFI impregnowanych rdzeniowo oferują szeroką gamę produktów dodatkowych do pomieszczeń wilgotnych i mokrych, takich jak również impregnowana szpachlówka do spoin przeciwwilgociowych, płynna folia uszczelniająca, taśmy uszczelniające i rękawy uszczelniające.

Zwróć szczególną uwagę na ochronę przed wilgocią: Uszczelnij wokół wanny © Marco2811, fotolia.com

Folia uszczelniająca w płynie służy do malowania miejsc narażonych na zachlapanie wodą. Po złożeniu zamówienia (np. B. W przypadku bułki z jagnięcej skóry lub frędzla) wilgoć nie przedostaje się już na powierzchnię. Pasujące taśmy uszczelniające i tuleje uszczelniające są układane płasko w jeszcze wilgotnej warstwie ochronnej, a następnie są w niej trwale osadzane. Jednak nie jest konieczne stosowanie folii uszczelniającej w płynie w całej łazience: należy z góry określić obszary, które będą miały kontakt z wodą rozpryskową i dlatego wymagają dużej ochrony.

Uszczelnij łazienkę najlepiej, jak to możliwe: Zwróć uwagę na ochronę przed wilgocią Notatka: Folię uszczelniającą w płynie można usunąć tylko wodą, gdy jest wilgotna. Dlatego należy czyścić narzędzia natychmiast po użyciu, w przeciwnym razie można np. B. Po prostu wyrzuć swoją piękną bułkę ze skóry jagnięcej.

Każda instalacja do suchej zabudowy może być tak dobra, jak jej połączenia. Dlatego zawsze pracuj tutaj z największą starannością i używaj tylko impregnowanego wypełniacza w łazience. Upewnij się, że wszystkie połączenia są dobrze wypełnione i nie ma pustych przestrzeni ani pęknięć. Dzięki paskom wzmacniającym z włókna szklanego, które są wkładane do wypełniacza spoin, można jeszcze bardziej zwiększyć jakość i żywotność spoin. Możesz również użyć taśm uszczelniających, aby uzyskać elastyczne uszczelnienie w złączach dylatacyjnych, złączach doczołowych i obszarach dylatacyjnych.

Płyty gipsowo-kartonowe: prawidłowo wyrównać do fug 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w płytach gipsowo-kartonowych

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszą płytę gipsowo-kartonową, porównaj oferty i zaoszczędź.

Tylko stabilna instalacja może wytrzymać ciężkie płytki

Płytki są nadal bardzo popularne na ściany łazienkowe. Jeśli jednak płyta gipsowo-kartonowa ma być później wyłożona płytkami, musi być wystarczająco mocna, aby bezpiecznie podtrzymywać materiał ceramiczny. Z tego powodu profesjonaliści zazwyczaj wykonują podwójne deskowanie na takich ścianach. W tym celu albo dwie warstwy płyt gipsowo-kartonowych są montowane jedna na drugiej, albo panele są podparte stabilnym arkuszem sklejki.

Renowacja łazienki: płytki gipsowo-kartonowe © Marco2811, stock.cegła suszona na słońcu.com Notatka: Jeśli ułożysz płytki lub usuniesz instalację płyt kartonowo-gipsowych w łazience. płytek ceramicznych należy użyć kleju do płytek przetestowanego zgodnie z normą DIN EN 12004 (C2) i oznaczonego diamentem „Flexmörtel”. Proces przebiega również w drugą stronę: można użyć wysokiej jakości kleju do płytek, aby przykleić płyty gipsowo-kartonowe do starych płytek.

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny od profesjonalistów z branży płyt kartonowo-gipsowych i zaoszczędź do 30 procent

Uszczelnij prawidłowo połączenia sanitarne

Oprócz spoin, wszelkiego rodzaju połączenia ścienne są jednymi z największych wyzwań w budownictwie płyt kartonowo-gipsowych. Aby połączenie było czyste, należy wywiercić otwory, a odpowiednie otwory i wgłębienia dokładnie wyciąć lub wyciąć z płyty gipsowo-kartonowej. -przeciąć się. Nawet jeśli używasz gotowych części (np. B. Rusztowania podtynkowe, zestawy podtynkowe), trzeba pracować bardzo dokładnie, czyli prawidłowo odmierzyć i oznaczyć, nie postrzępić krawędzi ani nie łamać paneli podczas docinania.

Nawet jeśli zrobisz wszystko dobrze, zielona izolacja oczywiście zostanie zerwana. Oznacza to, że rdzeń tynku jest odsłonięty dokładnie w krytycznych punktach połączenia. Aby chronić go przed kontaktem z wilgocią, potrzebujesz specjalnych tulei uszczelniających. Jesteś ty (np. B. von Rigips) w różnych rozmiarach do rur o średnicy do 27 mm (1/2 cala).

Bezpiecznie uszczelnij połączenia w łazience

Tynkowanie ścian z płyt gipsowo-kartonowych w łazience

Jeśli nie chcesz kafelkować ścian łazienki, a jedynie tynkować i/lub malować, potrzebujesz tynku, na który nie ma wpływu czasami wysoka wilgotność w łazience. I oczywiście tynk nie może przepuszczać wody do płyt kartonowo-gipsowych.

Dowiedz się wcześniej, jaki tynk nadaje się do łazienki. A jeśli potrzebujesz specjalnego tynku łazienkowego, takiego jak tradycyjny tadelakt, lepiej zatrudnić tynkarza. Doskonale zna się na materiałach, a także opanowuje wymagające techniki tynkowania, które zwykle przytłaczają majsterkowiczów.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here