Płyty gipsowo-kartonowe: oblicz koszty ”,

Płyty gipsowo-kartonowe: Oblicz koszty i poprawnie oszacuj nakład pracy

Płyty gipsowo-kartonowe od dawna są częścią standardu budowlanego w pracach wewnętrznych. Podstawowa koncepcja, gdy budowanie bez mokrych lub. Dogadywanie się z wilgotnymi materiałami zostało opracowane w USA, a od lat 60. znane jest również w Niemczech. Główne zalety płyt kartonowo-gipsowych to:

 • krótkie czasy budowy,
 • niskie koszty budowy (w porównaniu do murowania lub. Solidna konstrukcja),
 • niska waga materiałów / konstrukcji, dzięki czemu niskie obciążenie konstrukcji podstawowej,
 • nie jest wymagany ciężki sprzęt,
 • nie ma dodatkowej wilgoci w budynku,
 • prosta i elastyczna implementacja różnych wymagań (m.in. B. Podział pomieszczeń / projekt, dobudówki więźby dachowej, izolacja / redukcja kosztów energii, pomieszczenie instalacji),
 • liczne możliwości dalszego projektowania (tynkowanie, tapetowanie, malowanie)
 • możliwe proste późniejsze zmiany / rozszerzenia (np. B. Demontaż konstrukcji, przestawianie ścian itp. A.)
Płyty gipsowo-kartonowe umożliwiają szybką, wysokiej jakości budowę wnętrz © archideaphoto, fotolia.chodź do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w płytach gipsowo-kartonowych

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszą płytę gipsowo-kartonową, porównaj oferty i zaoszczędź.

Które budynki / projekty należą do płyt kartonowo-gipsowych??

Każdy należy do płyt kartonowo-gipsowych Konstrukcje wznoszone i montowane w zabudowie suchej, które służą do ograniczania przestrzeni, rozszerzania lub powlekania elementów (ściany, sufitu, podłogi). Metodą suchej zabudowy podkonstrukcje z drewna lub lekkiego metalu są oszalowane płytami budowlanymi, a przejścia są wypełniane i szlifowane. Opcjonalnie panele można umieścić bezpośrednio na litej ścianie. Oprócz dobrze znanej płyty gipsowo-kartonowej (m.in. B. Rigips) i płyty gipsowo-włóknowe, płyty cementowe i z włókien mineralnych, płyty drewniane i drewnopochodne, płyty metalowe, szklane, plastikowe, krzemianowo-wapniowe i pilśniowe, specjalne płyty lekkie i powlekane płyty budowlane.

Konstrukcja wewnętrzna ze ścianą z płyt gipsowo-kartonowych © zdjęcie 5000, fotolia.com Notatka: Stropy stiukowe, ceglane ścianki działowe, ściany z suchego kamienia oraz indywidualne konstrukcje drewniane wykonywane przez cieślę lub cieślę nie są częścią suchej zabudowy.

Typowe projekty płyt kartonowo-gipsowych to:

 • Sufit: okładzina sufitowa, podwieszanie sufitu, wentylacja, oświetlenie, klimatyzacja lub sufit akustyczny
 • Ściana: okładzina ścienna, okładzina (podwójna lub. Ściana szczelinowa, m.in. B. Montaż / ściana instalacyjna, ściana przeciwpożarowa / dźwiękoszczelna, izolacja wewnętrzna)
 • Gleba: suche jastrychy, puste lub. Podłogi podniesione do instalacji, ogrzewania podłogowego, izolacji cieplnej i akustycznej
 • Pomieszczenie: ścianki działowe, wolnostojące i/lub ruchome ścianki działowe, systemy typu „room-in-room”

Oblicz koszty płyt kartonowo-gipsowych

Koszty i ceny płyt kartonowo-gipsowych © eyetronic, fotolia.com

ten Koszty płyt kartonowo-gipsowych składają się z kosztów materiałów i ilości pracy. Wielu rzemieślników oblicza koszty płyt kartonowo-gipsowych na metr kwadratowy, inni podają stawki godzinowe. Poniższe informacje stanowią przybliżony przewodnik po kosztach, jakich można się spodziewać po typowych pracach z płytami kartonowo-gipsowymi:

Środek suchej budowyCena £
Utwórz płytę gipsowo-kartonową

40-60 euro za m²

Zawieś sufit

50-80 euro za m²

System podłogowy / podłoga z płyt kartonowo-gipsowych

50-70 euro za m²

Ceny i koszty płyt kartonowo-gipsowych

Najtańsza cena płyty gipsowo-kartonowej dotyczy zwykle prostej (jednostronnej) konstrukcji pokrytej płytą gipsowo-kartonową. Za wskazaną cenę specjalistyczna firma montuje ramę słupkową, mocuje panele, wygładza przejścia i szlifuje je na gładko. Przy innych, droższych panelach, bardziej skomplikowanych podkonstrukcjach czy obustronnych okładzinach koszty rosną. To samo dotyczy konstrukcji zakrzywionych lub kątowych, przejść, instalacji (np. B. Woda i prąd, oświetlenie, wod-kan/instalacje podtynkowe), montaż materiałów izolacyjnych i wiele innych usług.

Notatka: Ceny wielu rzemieślników są niższe w miesiącach zimowych. Innym sposobem na zaoszczędzenie kosztów płyt kartonowo-gipsowych jest wykupienie pozostałych zapasów. Kupowanie wyprzedaży może zaoszczędzić sporo pieniędzy

Ponieważ każdy projekt płyt kartonowo-gipsowych musi być oceniany indywidualnie, a ceny płyt kartonowo-gipsowych również różnią się w zależności od regionu, tylko rzemieślnik w Twojej okolicy może podać dokładną wycenę. Aby otrzymać i porównać kilka ofert od regionalnych firm specjalistycznych, możesz również skorzystać z bezpłatnej usługi ofertowej firmy sanie.de use.

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny od profesjonalistów z branży płyt kartonowo-gipsowych i zaoszczędź do 30 procent

Samodzielne wykonywanie płyt kartonowo-gipsowych, aby zaoszczędzić pieniądze - warto?

Możesz także samodzielnie stworzyć prostą okładzinę ścienną lub przegrodę przy odrobinie umiejętności manualnych. Nie jest drogie: płyta gipsowo-kartonowa jest dostępna od ok. Mieć 3 euro za metr kwadratowy. Potrzebujesz również materiału na ramę słupkową - opcjonalnie metalowe profile do suchej zabudowy (profile UW, profile CW) lub drewniane słupki lub. Belki i łaty - i oczywiście drobne części i materiały dodatkowe, takie jak łączniki i śruby, szpachla, papier ścierny itp.

Płyty gipsowo-kartonowe dostępne w każdym sklepie z narzędziami © Ingo Bartussek, fotolia.com

W ten sposób możesz obliczyć koszty, jeśli m.in. B. chcą postawić ścianę działową z płyt kartonowo-gipsowych o wysokości 2,50 m i szerokości 4 m:

W tym przykładzie do montażu poziomego na podłodze i suficie potrzebujesz 8 m profili UW. Istnieje również siedem profili CW o długości 2,50 m, jeśli używasz płyt gipsowo-kartonowych o standardowej szerokości 1.Użyj 250 mm (profile CW są montowane pionowo i dokładnie pasują do profili UW). Jeśli wybierzesz najtańszą opcję dla wszystkich materiałów budowlanych i zsumujesz wszystko, otrzymasz całkowitą cenę materiału około 100 euro za całą płytę gipsowo-kartonową. Na pierwszy rzut oka wydaje się to znacznie tańsze niż cena rzemieślnika: przy 40 euro za m2 profesjonalista zapłaciłby 400 euro za przykładową ścianę o powierzchni 10 m2. Ale w rzeczywistości taniej jest zbudować go samemu?

Wielu majsterkowiczów kalkuluje koszty materiałów tylko wtedy, gdy sami chcą wykonać projekt. Jest to jednak błąd, bo nawet godziny pracy, za które nie wystawiasz lub nie otrzymujesz faktury, mają wartość pieniężną. Więc możesz z. B. nie zarabiaj pieniędzy w swojej rzeczywistej pracy, gdy pracujesz na swojej budowie. Ponadto, że nawet wykwalifikowani majsterkowicze potrzebują średnio dwa razy więcej czasu na pracę z płytami gipsowo-kartonowymi niż wykwalifikowani rzemieślnicy z profesjonalnym sprzętem, kto to robi codziennie?. Zwłaszcza w przypadku płyt kartonowo-gipsowych klasycznym błędem złotej rączki jest zaślepienie niskimi kosztami materiałów i sposobem budowy, który na pierwszy rzut oka wydaje się tak prosty.

Wreszcie, jako hobbysta zajmujący się montażem płyt gipsowo-kartonowych, jesteś w bardzo złej sytuacji, zarówno pod względem prawnym, jak i ubezpieczeniowym, jeśli coś pójdzie nie tak na budowie lub wystąpią szkody wynikowe z powodu niewłaściwej pracy. Więc weź wszystkie te punkty pod uwagę, jeśli chcesz realistycznie oszacować koszty płyt kartonowo-gipsowych i ilość pracy.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here