Deska gipsowo-kartonowa z glinianymi płytami budowlanymi

Najpierw przytnij gliniane płyty budowlane na żądaną długość za pomocą wyrzynarki, piły tarczowej lub tarczy do cięcia. Działa to również z nożem: zaznacz długość, natnij powierzchnię nożem wzdłuż długiej szyny i przełam panele na solidnej krawędzi. Następnie użyj noża, aby przeciąć tkaninę z tyłu. Ponieważ cięcie i obróbka to zakurzona sprawa, powinieneś nosić maskę na twarz.

Zdjęcie po lewej: Przytnij płytę budowlaną do ziemi na żądaną długość. Prawe zdjęcie: Rozbij płytę na solidnej krawędzi.

Zdjęcie: Conluto Conluto

Dołącz gliniane płyty budowlane

Płyty budowlane z ziemi są ułożone w kompozyt, spoiny poziome nie mogą leżeć jedna na drugiej. Do mocowania nadają się wsporniki lub wkręty z łbem wpuszczanym z płytkami ustalającymi - dzięki czemu wkręty można również umieszczać na styku.

Zdjęcie po lewej: Układanie paneli w kompozyt. Prawe zdjęcie: Przymocuj płyty budowlane z ziemi za pomocą śrub z łbem stożkowym.

Zdjęcie: Conluto Conluto

Wypełnij ściany

Gdy wszystkie panele są na miejscu, są wypełnione. W tym celu należy najpierw lekko zwilżyć całą powierzchnię, a następnie nałożyć cienką warstwę kleju i zaprawy zbrojącej z gliny. Jest nakładany na całą powierzchnię i ma grubość około dwóch do trzech milimetrów. Następnie w tę świeżą warstwę tynku nanosi się siatkę wzmacniającą – również na całej powierzchni. Następnie tkanina jest całkowicie pokryta kolejną warstwą zaprawy. Po wykończeniu powierzchni pozwól zaprawie glinianej dobrze wyschnąć.

Lekko wstępnie zwilż powierzchnię.

Zdjęcie: Konluto

Zdjęcie po lewej: Nałożyć klej i zaprawę wzmacniającą na całą powierzchnię. Prawe zdjęcie: praca w siatce wzmacniającej.

Zdjęcie: Conluto Conluto

Udoskonal powierzchnię

Na koniec nałóż drobny lub drobny plaster o grubości od dwóch do trzech milimetrów. Jeśli jest to „skóra twarda” – oznacza to, że nie jest jeszcze całkowicie wyschnięta, ale nie może się już odkształcać – powierzchnię można gąbką, przetrzeć lub wygładzić.

Nałóż drobny tynk cienko.

Zdjęcie: Konluto

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here