Kule do suszenia: wydajni pomocnicy do suszarki bębnowej”,

Cztery do sześciu kul suszących wkłada się do suszarki razem z mokrym praniem - działa to ze wszystkimi typami suszarek, niezależnie od tego, czy jest to suszarka z pompą ciepła, czy inna. Podczas procesu suszenia kulki są rzucane tam i z powrotem, oddzielając rzeczy do prania i przetwarzając tekstylia do wysuszenia poprzez rozluźnienie włókien i puchu. Wszystko to zapewnia lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz suszarki i między poszczególnymi tkaninami. Dzięki temu pranie w suszarce szybciej osiąga pożądany stopień wysuszenia. Im pełniejsza suszarka bębnowa, tym więcej kulek suszących należy dodać. Na niewielką ilość prania wystarczą cztery sztuki. Jeśli bęben jest pełny, zaleca się użycie sześciu kul suszących.
W niektórych kulkach suszarki można napełnić zapach i tym samym perfumować pranie po praniu, ponieważ w przeciwnym razie kulki suszarki nie wydzielają żadnego zapachu do prania. Inne kule, tak zwane kule do suszarki parowej, można napełnić wodą. Para wytwarzana podczas procesu suszenia zapewnia jeszcze mniej zagnieceń na praniu.
Gdy pranie jest suche, wyjmij kulki suszarki z suszarki bębnowej i pozwól im ostygnąć na powietrzu.

Uwaga: nie używaj kulek do suszenia podczas suszenia butów

Kulki nie nadają się do szybszego suszenia butów w suszarce. Mogłoby to uszkodzić nie tylko buty, ale także samą suszarkę ze względu na niekontrolowaną siłę, z jaką kulki latają. 

Porady domowe Suszenie butów w suszarce bębnowej: o czym należy pamiętać Suszenie butów w suszarce może szybko spowodować odwrotny skutek. Dzięki naszym wskazówkom Twoje buty przetrwają cykl suszenia.

Z jakiego materiału wykonane są kule suszące?

Są dwa materiały na kulki do suszenia: plastik i wełna. Plastikowe kulki do suszenia są stosunkowo ciężkie i często mają gumopodobne powierzchnie oraz, w zależności od modelu, wiele małych gałek, prawie kolców - jak kulki do masażu. Kule suszące wykonane z wełny nazywane są również kulami suszącymi wykonanymi z filcu, ponieważ surowiec wełna owcza jest sfilcowany. Bardziej przypominają piłkę tenisową i nie mają pryszczy. Kulki filcowe są również znacznie cichsze podczas pracy w suszarce bębnowej niż wersja plastikowa.

Jak przydatne są kulki do suszenia?

Kulki do suszenia są skutecznymi pomocnikami, aby przyspieszyć suszenie prania w suszarce bębnowej, pielęgnować tekstylia oraz usuwać kłaczki i sierść zwierząt. Według rzeczników konsumentów, stosując kule suszące, można skrócić czas suszenia prania o 25 do 30 procent. Oznacza to, że oszczędzasz energię elektryczną i obniżasz miesięczne koszty dodatkowe.
Ponadto, dzięki kulkom suszarki, możesz zrezygnować ze zmiękczacza do tkanin podczas prania prania: włókna, które w innym przypadku byłyby bardziej puszyste środkami chemicznymi, są rozluźniane w suszarce przez ruchy kulek suszących - zwłaszcza w przypadku ręczników, które stały się już trochę twardsze, okrążenie w suszarce można użyć suszarki kulki zdziałają cuda. Możesz również skorzystać z tego efektu podczas suszenia kurtki puchowej lub kołdry, ponieważ kulki suszarki również oddzielają się i pomagają wyprostować się - dzięki czemu możesz nadal być przytulny i ciepły.
Kolejna zaleta: kulki suszące redukują powstawanie zagnieceń, dzięki czemu nie musisz już prasować ubrań, jeśli w ogóle.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Jak czyścić filtr kłaczków w pralce Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Symbole suszarki: Jak prawidłowo czytać etykietę dotyczącą pielęgnacji Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Umieść suszarkę na pralce: Tak lub nie?

Kulki suszące mają również wady?

Jeśli kupiłeś kłujące kulki z tworzywa sztucznego do suszarki, w zależności od modelu, po kilkukrotnym wysuszeniu możesz znaleźć jedną lub dwie małe dziurki w twoich tekstyliach - szczególnie w ubraniach lub obrusach, które są w Easy-care pranie spadnie. Dzieje się tak ze względu na ciężar i siłę, z jaką kulki suszarki uderzają we włókna. Ponadto pranie może generalnie wyglądać na zużyte szybciej niż zwykle.
W wysokich temperaturach tworzywo sztuczne może również odrywać się od kul suszących i osadzać się w postaci mikroplastiku w ściekach lub we włóknach tekstylnych. Żaden nie jest korzystny dla środowiska ani zdrowia ludzkiego. Ale także alternatywa bez plastiku - filcowe kulki do suszenia - mogą, jeśli są kolorowe, uwalniać niepożądane substancje do wody lub prania. Dlatego lepiej kupować niebarwione kule do suszenia wykonane z wełny.

Najlepsze są niebarwione kule suszące wykonane z wełny. Są szczególnie delikatne dla środowiska i prania.

Zdjęcie: iStock / undefined undefined

Czy mogę włożyć piłki tenisowe do suszarki zamiast piłek do suszarki??

W porządku. W zasadzie, jeśli nie chcesz kupować piłek do suszarki, możesz również włożyć do suszarki piłki tenisowe. Ale: piłki tenisowe nie są przystosowane do wytwarzania tak wysokiej temperatury i mogą uwalniać cząsteczki plastiku i kłaczki na pranie w suszarce bębnowej. Może to prowadzić do tego, że osoby o wrażliwej skórze reagują wysypką lub swędzeniem na plastik we włóknach prania. Ponadto kolorowe piłki tenisowe - w tym klasyczne żółte piłki tenisowe - mogą ścierać pranie i tworzyć brzydkie plamy. Więc jeśli chcesz użyć piłek tenisowych zamiast suszonych piłek do suszenia, powinieneś użyć niebarwionych piłek tenisowych i ustawić suszarkę na niską temperaturę.
 

Ostrzeżenie: używaj nowych piłek tenisowych

Piłki tenisowe nie powinny być używane w suszarce bębnowej przed ich użyciem, aby nie poplamić ponownie świeżo wypranej bielizny.

Jaka jest różnica między kulami suszącymi a kulami piorącymi??

Kulki do suszarki nie są jedynymi okrągłymi pomocnikami w radzeniu sobie ze stosami prania. Najnowszy trend: kule do prania, które można kupić w Internecie, a także w drogerii czy supermarkecie. Ale czym różnią się kule do suszenia i kule do prania??
Jak sama nazwa wskazuje, kule suszące służą do suszenia, a kule piorące służą do prania bielizny. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zauważysz różnicę wizualną: kulki suszarki są gładkie i okrągłe lub mają małe kolce równomiernie rozmieszczone na powierzchni. Kule do prania są okrągłe w środku, ale na zewnątrz często mają kształt główki kwiatka lub zawijasu. Mają też duży otwór w środku i wiele małych otworów na górnej półkuli, które układają się jak wzór. W ten sposób detergent zawarty w kulkach piorących może być równomiernie dozowany w pralce. Kule do prania - nazywane przez niektórych producentów również kulkami do prania - są również nazywane plastikowymi kulkami, które można włożyć do pralki, aby zwiększyć w nich aktywność tarcia, a tym samym zmniejszyć ilość używanego detergentu. W takim przypadku sam nie zawierasz detergentu.
W przeciwieństwie do kul suszących, które są również wykonane z filcu, kule do prania są wykonane wyłącznie z tworzywa sztucznego.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here